Тільки для справжніх пані!

Сприятливі дні для гарантованого зачаття

Сприятливі дні для гарантованого зачаття

Багато сучасні сім’ї з великою увагою ставляться до питання зачаття дитини. Це зрозуміло, оскільки до такого важливого моменту в своєму житті парі слід готуватися заздалегідь. Одним з важливих факторів для кожної жінки, яка намагається зачати дитину, є менструальний цикл. Вибираючи сприятливі дні для зачаття, жінка отримує найвищий шанс стати мамою.

Перед тим як вирахувати найбільш сприятливі моменти для зачаття, слід краще дізнатися про особливості місячних і навчитися правильно відстежувати цикл.

Сприятливим періодом для зачаття прийнято вважати той, коли сперматозоїд може зустріти яйцеклітину, готову оплодотвориться. На відміну від сперматозоїдів, активність яйцеклітини – незначна. Термін її життєдіяльності становить приблизно 48 годин. Саме цей параметр відіграє велику роль у визначенні днів, які допомагають жінці завагітніти.

Багато представниць прекрасної статі, які вирішили підготуватися до зачаття, заздалегідь не охороняються. Вони намагаються уважно спостерігати за собою, ведуть спеціальний календар, який допомагає їм вчасно згадати про «сприятливих днями», необхідних для появи дитини. Після завершення овуляції яйцеклітина готова до запліднення. У сімейної пари часу для цього буде достатньо. Головне в цьому питанні – спіймати свій шанс.

Варто знати, що життєдіяльність сперматозоїдів усередині жінки триває до п’яти днів. Саме цих п’ять днів, що передують овуляції (а також наступні за нею 15 годин) – найбільш сприятливий час, максимально ефективне для зачаття. Саме тоді ймовірність для жінки завагітніти – максимальна. Піковий і безпрограшний період для цього заходу – добу овуляції. І щоб визначити потрібний день, майбутній мамі слід скласти свій індивідуальний графік зачаття.

Календарний метод

Ця методика вважається однією з найпопулярніших. Її можна використовувати при регулярних місячних. З допомогою прогнозованого циклу можна дуже легко розрахувати найбільш (найменш) сприятливі дні для зачаття дитини. Відправною точкою відліку слід вибирати середину циклу. Іноді яйцеклітина здатна дозріти трохи раніше чи трохи пізніше.

Коли у жінки після останніх місячних проходять 28 днів, це число прийнято вважати довжиною циклу, яку в подальшому слід використовувати при розрахунку найбільш вдалого дня, щоб зачати малюка. При звичайному циклі овуляція відбувається посередині між місячними. Однак варто враховувати деяку похибка дозрівання». В результаті сприятливий період буде перебувати в проміжку між 13-м і 17-м днями циклу місячних. Після точного проходження описаною методикою кожна здорова жінка обов’язково завагітніє.

Календар місячного циклу також підходить і тим, у кого спостерігаються нерегулярні місячні. У цьому випадку жінка повинна проводити розрахунок по самому довгому і короткому циклів. Цим варіантом розрахунку жінка може користуватися за умови, що календар місячних вівся протягом усього року.

Якщо у представниці прекрасної статі після застосування цієї методики немає ніяких результатів, то їй варто скористатися іншими варіантами, щоб обчислити найкращі дні для зачаття дитини. Одним із них є розрахунок по базальній температурі.

Ще простіше період овуляції і найбільш сприятливих днів для зачаття дитини можна визначити за допомогою нашого безкоштовного онлайн калькулятора.

Розрахунок по температурі

На відміну від календарного методу обчислення сприятливого дня, такий спосіб визнаний максимально точним. Однак і при ньому неможливо одержати 100% результат. Вибравши цю методику, жінці варто відвідати гінеколога і отримати необхідну консультацію з цього питання.

Після консультації з лікарем майбутня мати повинна строго дотримуватися його рекомендацій. Знати і вміти правильно виконувати вимірювання, складати графіки декількох менструальних циклів.

Ці дії допоможуть вагітної визначити:

Перед тим як температура підвищиться, може спостерігатися її різке падіння на 0,4–0,6 градусів. У відповідності з теорією, саме цей день, коли відзначається різке падіння, вважається період овуляції. Інтервал сприятливого періоду зачаття буде починатися за 5 днів до зниження температури і закінчуватися через 2 дні після цього.

Важливим моментом у складанні графіка температури відіграє правильне її вимірювання. Процедуру бажано виконувати вранці, відразу після пробудження. Причому робити будь-які різкі рухи – не дуже бажано. Не можна займатися сексом безпосередньо перед вимірюванням. Найкраще проводити вимірювання в один і той же проміжок часу. Пояснюється це можливістю зміни температури в різний час доби, що може вплинути на точність. Дані після таких «розрахунків» можуть сильно відрізнятися між собою.

Прийом алкоголю напередодні, погане самопочуття жінки або безсоння також здатні вплинути на остаточний результат. Всіх цих негативних факторів слід уникати. Тоді в майбутньому жінці легше буде знизити нерегулярні зміни температури і точно визначити кращі дні для зачаття дитини.

Дії перед зачаттям

Точно розрахувавши сприятливий період зачаття, майбутній мамі бажано провести наступний комплекс процедур:

Час зачаття

Коли жінка правильно вирахувала день настання овуляція, активно живе статевим життям, вона, найімовірніше, завагітніє. Яким же ще методом можна визначити прихід днів овуляції? Ці дні можна визначити за суб’єктивним ознаками.

У майбутньої мами можуть спостерігатися короткочасні больові відчуття внизу живота вже після місячних. Деяких жінок саме в цей період захоплює сильний статевий потяг, оскільки відбувається викид естрогенів (статевих гормонів жіночого типу) при овуляції.

Іноді вказувати на максимально сприятливий день може виділяється слиз, що надходить з шийки матки. При сильному виділення слизу в організмі різко підвищується рівень естрогенів, що вказує на момент овуляції. В цей час слиз може бути дуже тягучою, її можна навіть розтягнути між своїми пальцями на 10 см. Для цього моменту дуже характерна виражена кристалізація виділень – тоді овуляція знаходиться на самому піку». Подібний феномен спостерігається вже за 4 дні до неї.

Перераховані методики можуть дати лише дуже приблизний результат. Точніше вони працюють лише тоді, коли всі ці дії використовуються комплексно і протягом досить тривалого періоду. Найбільш результативними методами визначення сприятливих днів для зачаття є ультразвукове спостереження за фолікулами (а саме їх зростанням) і дослідження лютеїнізуючого гормону в сечі, але про це краще дізнатися у вашого гінеколога.