Тільки для справжніх пані!

Список продуктів, призначених для правильного харчування

Список продуктів, призначених для правильного харчування

Багато хто вважає, що правильне харчування – це список прісних, несмачних, «нудних» продуктів, які вживають ті, хто має проблеми зі здоров’ям. Але в XXI столітті все більше людей починає дотримуватись іншої позиції. Здоровий раціон сьогодні – це спосіб зберегти молодість і продовжити життя, не позбавляючи себе при цьому маленьких гастрономічних задоволень. Причому, без особливого збитку сімейному бюджету. Ми наведемо список продуктів для правильного харчування, з допомогою яких ви зможете скорегувати раціон в кращу сторону і поліпшити якість життя.

В основі – екологічна чистота

Для початку потрібно зрозуміти, яким критеріям повинна відповідати їжа, використовувана для здорового харчування. Важливу роль відіграє її походження, тип обробки і багато інші фактори. Перерахуємо основні.

По-перше, бажано, щоб продукція була органічною. В ідеалі все, що людина споживає в їжу, повинна вирощуватися без використання пестицидів – хімічних засобів захисту рослин. Найчастіше за такою схемою працюють в невеликих особистих подвір’ях, і жителям мегаполісів буває непросто знайти такі продукти. Варіантів кілька:

Таким чином, дотримати біологічну «чистоту» їжі складно, але можна. Але, навіть якщо жоден з перелічених варіантів не підійшов, є ще один спосіб захистити себе і свою родину від непотрібної хімії. Для цього потрібно придбати спеціальний прилад, який визначає залишкову кількість нітратів в їжі. Він так і називається: нітрат-тестер. Даний гаджет має свої недоліки, так як визначає загальний вміст солей у свіжих овочах і фруктах.

Проте завищені показники можуть стати приводом для роздумів і кінцевого відмови від покупки підозрілого товару.

У будь-якому випадку, якщо ви дотримуєтеся принципів правильного харчування, не забувайте про народній мудрості. Вона дозволяє знизити залишковий вміст пестицидів у свіжих продуктах. Для цього наповніть каструлю теплою водою і додати столову ложку яблучного оцту, столову ложку соди. Замочіть овочі або фрукти протягом півгодини. Ретельно промийте під проточною водою і висушіть.

З чого складається «здорова» їжа?

Отже, ми розібралися з тим, як захистити себе від пестицидного продукції. Тепер потрібно зрозуміти, які саме речовини потрібні людині, що вирішила харчуватися на благо свого здоров’я й довголіття. Все вже придумано самою природою:

Крім перерахованих компонентів, продукти здорового харчування містять важливі органічні кислоти (наприклад, щавлеву, лимонну, янтарну), дубильні речовини, флаваноїди і багато інших «корисності».

Групи продуктів, які зроблять життя кращим

А тепер перейдемо до конкретних прикладів. Продукти для правильного харчування діляться на кілька груп. І кожна з них має свої переваги:

Крім того, в раціон можна (і потрібно!) включати макарони, виготовлені з твердих сортів пшениці, морську капусту, мед, насіння гарбузове і соняшникове, свіжу зелень, прянощі і спеції в обмеженій кількості.

Як бачите, здоровий раціон досить великий і смачний. Це навіть не дієта, а різноманітний стіл, який здатний приносити не тільки користь, але і гастрономічне задоволення.

Роздільно – значить, корисно

Дуже важливо не тільки вживати в їжу перераховані продукти, але і робити це правильно. Відомо, що представники однієї групи часто не поєднуються з іншими, викликаючи проблеми шлунково-кишкового тракту. Тому дуже важливо знати принципи роздільного харчування і використовувати їх при формуванні свого меню.

Насправді, правил всього шість. І ваше завдання – запам’ятати кожне!

П’ємо багато і правильно

Важливу роль для здорового харчування відіграє питний режим. Адже, якщо його не забезпечити, можна так і не досягти бажаного результату. А він, як відомо, полягає в загальному оздоровлення та омолодження організму.

Найголовніше правило – пити більше чистої води. А точніше, не менше двох літрів в день. Якщо займаєтеся спортом, то обсяг випитого повинен бути ще більше. Звичайно, розділяти цю кількість треба на кілька прийомів (приблизно на 10).

Крім того, протягом дня рекомендується вживати каркаде, трав’яні відвари, свіжовичавлені фруктові соки, морси та узвари. З відварами лікарських рослин слід бути обережніше. Деякі з них не рекомендуються при певних хворобах або станах.

Шкідливим продуктам – однозначне «ні»

А тепер – до найважливішого. Що категорично не допускається в раціоні людей, які вирішили вступити на шлях здорового харчування? Ви, напевно, вже знаєте відповідь… Але нагадати про цих «ворогів» все-таки потрібно. Ось, кому ми оголошуємо табу:

Причому відмова має бути однозначним, без найменших послаблень. Тільки повністю виключивши зі свого раціону всі вищевказані продукти, можна домогтися позитивних результатів.

Меню для тих, хто в темі

І, нарешті, наведемо приблизний денне меню людини, який взяв за основу свого раціону принципи правильного харчування. Нюанси можна варіювати, але принципи роздільного харчування бажано залишати незмінними. Отже:

Перед сном, якщо несподівано виникло відчуття голоду, випийте чай з меліси вприкуску з ложкою якісного меду. З одного боку, це стане джерелом «здорових» калорій, з іншого – не стане причиною переїдання. З третього – це ідеальний симбіоз продуктів для того, щоб налаштуватися на релаксуючий лад.

…Таким чином, здоровий раціон – це легко, смачно і корисно. Головне, тримати під рукою список правильних продуктів, мислити позитивно і вести правильний спосіб життя. І тоді позитивні результати не змусять себе чекати!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Спіруліна: у чому унікальність складу морської водорості?

Зміст статті: Природний джерело Що в ній міститься? Безпека Форми випуску Негативні моменти Спіруліна — це рослина, що несе в собі всю користь моря нашому організму. Органічна водорість настільки унікальна,…

Склад, користь і шкоду ріпчастої цибулі

Зміст статті: Склад і калорійність Користь в кулінарії і косметології Лікувальні властивості Можливу шкоду Тисячоліттями людство культивує цибулю, використовуючи його в кулінарії, застосовуючи в лікувальних і декоративних цілях. Батьківщиною рослини…

Склад і користь гречаного меду

Зміст статті: Унікальні особливості Основні складові Благотворний вплив на здоров’я людини Коли вживати забороняється Більшості людей дуже добре знайомі продукти бджільництва. І гречаний мед здобув особливу прихильність багатьох саме з-за…