Тільки для справжніх пані!

Спіруліна: у чому унікальність складу морської водорості?

Спіруліна: у чому унікальність складу морської водорості?

Спіруліна — це рослина, що несе в собі всю користь моря нашому організму. Органічна водорість настільки унікальна, що її можна вважати еталоном довгожительства. Її білкові структури побудовані так, що вона може витримувати нагрівання до 70 градусів, а при висиханні водойми вона може виживати, впадаючи в сплячку. Ще один дивовижний факт полягає в тому, що з-за свого клітинної будови спіруліна займає місце між рослинним і тваринним світом.

Природний джерело

Спіруліна — представник найдавніших форм життя на Землі. Свіжа спіруліна має темно-зелений колір і виростає в океанах і деяких озерах. У зв’язку з тим, що її почали інтенсивно вживати в їжу, водорість стали активно культивувати в світі, в тому числі і в Росії.

Що в ній міститься?

Спіруліна складається з речовин, які благотворно впливають на людський організм, а їх комбінації настільки унікальна, що цей продукт дійсно можна вважати панацеєю від багатьох хвороб. Відсутність у складі потенційних алергенів, подразників і речовин, що викликають побічні реакції, роблять її популярною серед величезної кількості людей. Унікальний склад цієї рослини став причиною масового використання водорості в косметологічної та фармакологічної промисловості.

Вчені стверджують, що вміст корисних речовин у 1 г цього унікального продукту таке ж, як і в 1 кг асорті з овочів. Набір корисних елементів у її складі робить цю водорість дієвим засобом у боротьбі з недугами різної етіології.

Жива спіруліна при регулярному прийомі дозволяє:

Вся користь даної водорості у її цілющу складі, в який входить:

 • Білок. Жива спіруліна містить 65-70% білка, життєво необхідного для людського організму. Причому цей повноцінний білок, що має всі незамінні амінокислоти, а таку його кількість у складі перевершує всі рослинні джерела і дозволяє компенсувати відсутність продуктів тваринного походження в раціоні. Легкість засвоєння спіруліни дозволяє застосовувати її під час реабілітації хворого, для відновлення енергоресурсів і т. д.
 • Фікоцианін. Антиоксидант найпотужнішого дії, наявний тільки у складі даної водорості. Його кількість коливається в межах 1% від маси водорості. Завдяки його наявності спіруліна здатна продовжувати молодість, попереджати виникнення пухлин, а також сповільнювати і стримувати ріст ракових клітин. Ця властивість обумовлена здатністю фитоцианина сповільнювати реакції NADPH-оксидази і може застосовуватися в боротьбі з ВІЛ. Фікоцианін є природним обогатителем стовбурових клітин, а також він коригує весь процес кровообігу в цілому.
 • Аргінін. Ця амінокислота сприяє очищенню організму від токсинів і шлаків.
 • Інозитол, який позитивно впливає на печінку, регулює рівень холестерину в крові.
 • Тіамін, який нормалізує функціонування нервової системи, покращує сон.
 • Тирозин. Ця амінокислота уповільнює процеси старіння в організмі.
 • Цистин, який благотворно впливає на підшлункову залозу.
 • Поліненасичені кислоти. ПНК в спіруліні містяться у великій кількості, а прекрасне їх засвоєння дозволяє без проблем поповнити недостачу цих компонентів в організмі. Без них неможливо освіта в достатній кількості нових клітин в організмі. Необхідний вміст поліненасичених кислот дозволяє запобігти виникненню патологічних процесів у вигляді тромбофлебітів, артритів, атеросклерозов, різних хвороб печінки, ракових утворень.
 • Вітаміни. Водорість містить оптимальну кількість натуральних вітамінів, які необхідні нашому організму. Жива спіруліна містить вітаміну А в 10 разів більше, ніж морква. Вітамін А — профілактика проблем з шкірою, серцево-судинною системою і легкими. Вітаміни групи В необхідні для нормального функціонування нервової системи, кровотворення та роботи печінки. Спіруліна містить вітаміни цієї групи в рекордних кількостях. Рясніє ця темно-зелена водорість і вітамінами С і Е, які нормалізують репродуктивну функцію організму і імунний статус. Добову дозу необхідних людині вітамінів можна отримати, написавши всього 10 грамів цього продукту.
 • Зараз є багато різних препаратів з хімічними вітамінами, але погодьтеся, природні похідні нам ближче, так і засвоюються вони значно краще. Саме спіруліна може стати відмінною альтернативою хімічним препаратам, що включає в себе мікро — і макроелементи, адже вона містить в достатку кальцій, мідь, залізо, селен, цинк, фосфор. Ліпіди, вони ж жири, що містяться в ній у кількості 7% від загальної маси, що дозволяє безбоязно вживати продукт навіть при зниженні ваги.

  Безпека

  Жива спіруліна не може завдати шкоди людині за умови правильного її добування. Вона не повинна бути забруднена різними видами синьо-зелених водоростей, які продукують токсини. Також на якості продукту може позначитися екологічна обстановка в місцях культивування та видобутку спіруліни.

  Форми випуску

  Спіруліну можна зустріти у продажу і в свіжому, так і в сушеному вигляді. Добавку випускають:

  Для виробництва добавки у вигляді таблеток водорість піддають спеціальній обробці з пресуванням при підвищених температурах, що знижує цілющі властивості кінцевого продукту. А виробництво порошку з спіруліни виключає термічні і агресивні механічні впливу, тому в ньому більше корисних речовин, ніж в таблетках з даної водорості.

  Спіруліну в порошку зручно застосовувати для приготування вітамінізованих страв. Її можна використовувати у вигляді добавки в салати, соки, коктейлі (1 ст. л. цілющою водорості на 1 склянку холодного напою). До речі, в цьому випадку втрачається її неприємний смак, тому споживання спіруліни у вигляді порошку найбільш приємно.

  Даний суперфуд буде особливо корисний при обмеженому харчуванні, оскільки його склад дозволяє підтримувати в організмі нормальний рівень всіх корисних речовин. Відсутність алергенів дозволяє застосовувати спіруліну дітям і майбутнім мамам, але з дотриманням певної обережності і з згоди сімейного лікаря, оскільки дослідження безпеки при прийомі під час вагітності і в дитячому віці не проводилися.

  Негативні моменти

  Спіруліна здатна призвести до погіршення симптомів розсіяного склерозу, ревматоїдного артриту, вовчака та інших захворювань, що проявляються гіперреактивністю імунної системи. Також вона послаблює ефективність імунодепресантів і антикоагулянтів.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Склад, користь і шкоду ріпчастої цибулі

  Зміст статті: Склад і калорійність Користь в кулінарії і косметології Лікувальні властивості Можливу шкоду Тисячоліттями людство культивує цибулю, використовуючи його в кулінарії, застосовуючи в лікувальних і декоративних цілях. Батьківщиною рослини…

  Склад і користь гречаного меду

  Зміст статті: Унікальні особливості Основні складові Благотворний вплив на здоров’я людини Коли вживати забороняється Більшості людей дуже добре знайомі продукти бджільництва. І гречаний мед здобув особливу прихильність багатьох саме з-за…

  Склад і корисні властивості ягід брусниці

  Зміст статті: Цінність ягід Застосування брусниці в медицині і косметології Протипоказання і застереження Як правильно зберігати ягоди? Лікарські рецепти Брусниця – лікувальна ягода, зростаюча на вічнозелених чагарниках. У природних умовах…