Тільки для справжніх пані!

Спеціальна дихальна гімнастика для дітей: секрети використання

Спеціальна дихальна гімнастика для дітей: секрети використання

Кожна людина знає про користь кисню для організму. З дитинства всім твердять про важливість перебування на свіжому повітрі, за містом. При насиченні крові киснем, підвищується імунітет, організм краще функціонує. Особливо це важливо для дитини, яка ще росте та розвивається. Виявляється, просто бувати на природі, насолоджуватися свіжим повітрям, недостатньо. Необхідно також правильно дихати, і цього слід учитися змалку. З цією метою розроблена спеціальна дихальна гімнастика для дітей, особливості якої і будуть розглянуті нижче.

Чому важливо правильно дихати

Дихання – це основа життєдіяльності всього живого. В даний час медики б’ють на сполох через те, що люди розучилися правильно дихати, причому це стосується будь-якого віку. Сучасний індивід живе у відчайдушній поспіху, з-за цього і вдихає повітря поверхнево, як би на бігу. Цього батьки несвідомо навчають і своїх дітей.

З-за того, що людина не виконує глибокий вдих, кров у недостатній кількості збагачується киснем, який відповідає за роботу мозку, всмоктування поживних речовин. Але видих теж часто поверхневий. З цієї причини в легенях залишається залишковий повітря з вуглекислим газом та іншими шкідливими речовинами, які можуть потроху отруювати людський організм.

Отже, навчання правильному диханню – дуже важливий навик для повноцінного функціонування людини. Починати таке навчання слід з дитячого віку, використовуючи різноманітні вправи.

Користь для дітей

Давайте розберемося, як впливає дихальна гімнастика для дітей на їх ріст і розвиток, а також організм в цілому. Вченими були виділені наступні благотворні наслідки:

Такі вправи є відмінним профілактичним заходом для малюків, які страждають бронхіальною астмою, часто хворіють на застуду та бронхіти.

Протипоказання

Однак дихальна гімнастика для дошкільників має і певні обмеження. До них відносять наступні:

Незважаючи ні на що, перед початком застосування вправ краще проконсультуватися з лікарем про те, чи можна дитині їх виконувати.

На самому початку роботи у дітей двох-трирічного віку може виникнути так звана гіпервентиляція легень, тобто запаморочитися голова, почервоніти обличчя, задрожать руки. Тоді слід попросити подихати дитини в «човник». Для цього долоні складають у вигляді човна і глибоко дихають через них. В цей день гімнастика з малюком більше не проводиться, у подальшому – дуже уважно стежить за станом дитини.

Правила проведення

Дихальні вправи даються під керівництвом дорослого (батьків, педагога, інструктора з фізичної культури або медика). Починати їх можна проводити з дворічного віку.

До того як почати працювати, треба добре провітрити приміщення. Температура повітря повинна бути не більше 20 градусів. Краще всього проводити вправи на вулиці в літню пору року.

Суть їх зводиться до того, що використовується більш глибоке дихання (максимальний вдих і тривалий видих), спеціальне уповільнення або затримування дихальних актів, поверхневі вдихи і видихи. Вправи поділяють на статичні (їх роблять у стані розслаблення) і динамічні (виконуються в русі).

Час, необхідний для проведення, – 10-20 хвилин по два підходу в добу. Краще давати вправи вранці і ввечері. Не слід виконувати гімнастику після прийому їжі, повинен пройти хоча б годину. Але й на голодний шлунок дихальні гри робити не варто.

Важливо стежити за тим, щоб вдих малюк робив з допомогою носа, при цьому плечі не повинні підніматися, а щоки роздуватися.

Дихальна гімнастика в дитячому саду може бути проведена під час ранкової гімнастики, фізкультурних занять і прогулянок. Дана робота повинна бути організована у вигляді ігрових моментів, так як гра для дошкільного віку виступає видом активності, в якому йде саме ефективне навчання і розвиток.

Приклади ігор на дихання

Для дітей двох-чотирирічного віку можна давати такі вправи:

Для дітей п’яти-семирічного віку можна порекомендувати вправи складніше:

Всі вправи повторюються по чотири-шість разів кожне. Але на самому початку, малюкам дворічного віку, ігри спочатку просто показують без повторень.

Дихальна гімнастика – чудовий приклад зміцнення дитячого здоров’я, підвищення імунітету, основа уважного і дбайливого ставлення до свого організму в цілому. Такі вправи ніколи не пізно почати робити, вони підходять для будь-якого віку.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Скільки годин на добу повинен спати новонароджений

Зміст статті: Як і скільки сплять немовлята Що робити, коли дитина погано спить? Дитина довго спить: добре чи погано? Для тих пар, які вперше стали батьками, все має особливе значення….

Склад грудного молока та його користь для дитини

Зміст статті: Яке буває молоко Що таке «переднє» і «заднє» молоко Склад грудного молока Як тільки майбутня мама дізнається, що у неї з’явиться малюк, так відразу починає чути про користь…

Симптоми краснухи у дітей: як протікає захворювання

Зміст статті: Як можна заразитися краснуху? Ознаки краснухи Проблеми діагностики захворювання Чому важливо діагностувати краснуху вчасно? Як лікуватися? Краснуха у дітей – заразне інфекційне захворювання. Воно вимагає негайного звернення до…