Тільки для справжніх пані!

Speed dating: як позбутися від самотності за 5 хвилин

Speed dating: як позбутися від самотності за 5 хвилин

Цілі на життя у всіх різні, але абсолютна більшість людей не бажає прожити її на самоті. Всі ми чекаємо зустрічі зі своєю другою половинкою, але замість пасивного очікування можна робити активні дії з пошуку партнера, тим більше що можливостей для цього зараз предостатньо. Один з варіантів – участь в модному заході під назвою speed dating.

Варто speed dating вашої уваги, чи це не підійде для порядної людини, – розповість «ЛегкоПолезно».

Що таке speed dating, і кому він підійде

Speed dating, або по-російськи «швидкі побачення», являє собою серію коротких зустрічей по 5-7 хвилин, за які ви повинні визначитися з приводу симпатій до співрозмовника і можливості подальшого спілкування. Залежно від тривалості заходу, за один вечір можна познайомитись з 10-15 новими людьми.

Формат швидких побачень був придуманий ще в 1998 році жителем Лос-Анджелеса Яковом Дефо, якого дуже турбувало велика кількість самотніх людей серед американського населення. Задумка виявилася вдалою, і незабаром speed dating набрав популярність не тільки в США, але і в країнах Європи. А в останні роки подібні заходи стали проводити і в містах Росії.

Speed dating буде вам корисний, якщо:

 • Ви багато працюєте або навчаєтесь, і вам просто ніколи ходити по розважальним закладам з метою знайомств з протилежною статтю.
 • Вам вже давно не 18, і підійти познайомитися з ким-то на вулиці або в кафе незручно. Нові контакти у вас трапляються тільки на роботі, де не найкраще місце для особистого спілкування.
 • Ви маєте склався коло знайомих, в якому давно не з’являлися нові обличчя.
 • Ви серйозна людина і не сприймаєте знайомств у нічних клубах та інших розважальних закладів.
 • Ви вже багато років безрезультатно намагаєтеся знайти свою другу половинку.
 • Якщо вам здалося, що speed dating не варіант для побудови серйозних відносин, то ви помиляєтеся. Той факт, що захід платне, вже відкидає легковажно налаштованих людей. А статистика швидких побачень говорить про те, що мінімум 1 з 10 можливих пар переходить до довгострокових відносин.

  Як проходить захід

  Для speed dating зазвичай орендують невелике затишне кафе, але в теплу пору року захід можуть проводити і на відкритому повітрі. Учасників ділять на групи за віком, щоб різниця в роках не перевищувала 5-7 років. Обов’язковим етапом є попереднє співбесіду, на якому задається ряд психологічних питань. Це робиться для того, щоб не допустити до заходу психічно неврівноважених і агресивних людей. Тестування може проводитися як безпосередньо перед початком побачень, так і завчасно в онлайн-режимі при замовленні квитків.

  Учасників розсаджують по столиках і привласнюють їм порядкові номери. Хоча дія відбувається в кафе, на їжу відволікатися не прийнято. Парам пропонуються тільки напої та приємне спілкування в протягом 5 хвилин. За твердженнями психологів, перше враження про співрозмовника складається вже через 30 секунд розмови, а на формування загальної оцінки йде близько 3 хвилин. Тому визначитися зі своїми симпатіями за відведений проміжок часу цілком реально.

  Після закінчення 5 хвилин чоловіки залишають дам і пересідають за такі столики, і так ще 10-15 разів, поки спілкування не відбудеться між усіма варіантами пар. Після завершення основної частини учасникам лунають анкети, в яких їм доведеться висловити своє враження про кожному побаченні. Формат анкет може дещо відрізнятися, але зазвичай це 3 стандартних графи:

 • Зацікавив (а).
 • Не зацікавив (а);
 • Тільки для дружби.
 • У відношенні кожної людини можна зробити тільки один вибір. Після заповнення анкет організатори приступають до їх аналізу, а учасники розходяться по домівках. Тим з них, чиї симпатії співпали, на наступний день висилаються контакти для продовження спілкування. Деякі організатори оголошують результати відразу після заходу, щоб сформовані пари змогли продовжити відпочинок в ресторані. Але так втрачається задоволення від хвилюючого очікування наступного дня, а учасників, яких ніхто не вибрав, це може поставити у незручне становище, тому такий варіант практикується рідко.

  Вартість квитків на speed dating, в середньому, становить від 1 до 1,5 тисяч рублів. Оплачують їх заздалегідь, так як організатори повинні зорієнтуватися по кількості учасників і підготувати необхідні атрибути. Про неможливість прийти на захід також потрібно повідомити за кілька днів, інакше гроші вам не повернуть.

  Як справити враження на швидкому побаченні

  Зустріти на швидкому побаченні чоловіка або жінку своєї мрії недостатньо – на нього або на неї ще треба постаратися справити враження. Для цього слід дотримуватися таких правил:

 • Перше враження на 70% формується за рахунок зовнішнього вигляду співбесідника. І мова зовсім не про природну красу, а швидше – про охайному вигляді і доречному вбранні. На побачення не варто йти в спортивному одязі: це додасть вам несерйозний вигляд. Але і офіційний костюм не сприятиме розслабленому спілкування. Відмовтеся від занадто відвертих суконь з великим вирізом і міні-спідниць, щоб не створити образ легковажної шукачки пригод. Пам’ятайте, що коли ви сидите, край спідниці піднімається вище, тому виберіть спідницю трохи довше, ніж зазвичай. Отже, намагайтеся дотримуватися золотої середини і не забувайте, що найкращою прикрасою є посмішка на обличчі.
 • Продемонструйте своє почуття гумору. Перше побачення хвилююче для обох сторін, і якщо вам вдасться розсмішити людини і трохи розслабити його, він вас напевно запам’ятає. Однак не варто штучно присмачувати свою промову заздалегідь заготовленими жартами або зачитувати на пам’ять збірник анекдотів. Тут головне – природність. Покладіться на своє природне почуття гумору – і вам буде супроводжувати удача!
 • Спілкуйтеся на легкі теми. Погляди на політику, релігію і сімейний бюджет, безсумнівно, важливі для майбутньої пари, але на 5-хвилинному побаченні краще обговорити хобі, захоплення, улюблені фільми або інші нейтральні теми.
 • І головне правило – будьте собою. Якщо ви орієнтовані на довгострокові стосунки, намагатися вдавати з себе когось іншого безглуздо. До того ж, це нечесно по відношенню до потенційного партнера. Звичне поведінка додасть вам впевненості у собі, а з таким настроєм у вас набагато більше шансів на успіх.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  50 способів сказати «я люблю тебе», не кажучи «я люблю тебе»

  Самі міцні і прекрасні стосунки двох люблячих людей все одно залишаються схожими на ніжна квітка, який потребує регулярного «поливі» і підживлення. Одна з поширених причин, по якій люди розлучаються, –…

  5 кроків до примирення з чоловіком після сварки

  Зміст статті: Крок перший – тиша Крок другий – аналіз Крок третій – прощення Крок четвертий – ініціатива Крок п’ятий – діалог Чужа душа – темний ліс, і зрозуміти іншу…