Тільки для справжніх пані!

Сода при печії: шкідливо, як пити, коли і скільки? Сода від печії при вагітності

Сода при печії: шкідливо, як пити, коли і скільки? Сода від печії при вагітності

Зміст:

При захворюваннях травної системи, переїдання, прийом несвіжих або неякісних продуктів, відступ від звичного режиму харчування часто виникають дуже неприємні відчуття в стравоході і подложечковой зоні, звані печією. Вони супроводжуються печінням за грудиною, кислим або гірко-кислим присмаком у роті. Станом дискомфорту супроводжують відрижка, метеоризм, нудота, важкість у шлунку і нижньому відділі стравоходу.

Печія — основний симптом підвищеної кислотності. Її причиною є виштовхування кислого вмісту шлунку в стравохід. Сік шлунка і ферменти викликають сильне печіння в грудному відділі і вище.

Сода при печії — чому вона допомагає, як працює?

Існує досить поширена і досить ефективний засіб для усунення печії. Воно просто, доступно, недорого і зветься содою. Харчова сода мовою хімічної науки називається гідрокарбонатом натрію і є з’єднанням лужного характеру.

Водний розчин соди надає нейтралізує дію на кислоту, яка виробляється шлунком. Відбувається хімічна реакція між соляною кислотою і содою, результатом якої стає освіта натрієвої солі, вуглекислого газу і води — речовин досить нешкідливих.

Таким чином, лужний розчин досить швидко має антацидний ефект і знімає пекучі відчуття.

Сода при печії — рецепт, пропорції, як, коли і скільки брати

При всій простоті застосування соди для усунення ознак печії слід дотримуватися деяких рекомендацій. Порошок бікарбонату натрію повинен бути обов’язково свіжим і надійно упакованим. Вода для приготування розчину застосовується кип’ячена і тепла. Оптимальна температура 36-37 градусів. На половину склянки береться третина або половина чайної ложки питної соди. Порошок повільно всипається і ретельно розмішують. Розчин при цьому виходить мутнуватий. Отриману суміш слід пити не поспішаючи, невеликими ковтками. При цьому вона не повинна охолонути. В іншому разі ефект від застосування розчину буде невеликим або сода взагалі не принесе користі.

Після прийому розчину соди бажано зайняти положення напівлежачи і позбутися від поясів і тугого одягу. Максимум через 10 хвилин настає значне полегшення.

Шкідлива сода при печії?

Перш ніж застосовувати соду всередину, слід детально ознайомитися з її дією на організм людини. Після описаних хімічних реакцій відбувається виділення вуглекислого газу. Вскипающий газ починає подразнювати слизові оболонки шлунка і кишечника. Таке роздратування, в свою чергу, провокує нові виділення соляної кислоти. За тимчасове полегшення доводиться платити подальшим погіршенням стану.

Крім того, при надлишку соди в організмі, починається небезпечний кислотно-лужний дисбаланс. Збільшення кількості натрію в результаті взаємодії соляної кислоти і гідрокарбонату натрію веде до набряків, підвищення артеріального тиску, що особливо небезпечно для гіпертоніків.

Таким чином, лікування содою вельми проблематично. Запуск механізму нейтралізації кислоти веде до її подальшого виділення все в більших кількостях, викликаючи все нові порушення та захворювання організму.

Соду слід застосовувати лише як швидкопомічними засіб, якщо під рукою немає щадних антацидів.

Нешкідливу коробочку з кухонної полиці слід використовувати в крайніх випадках, якщо пекучі відчуття з’являються рідко. Часта печія може бути наслідком серйозних захворювань і вимагає звернення до лікаря.

Сода від печії при вагітності

Майбутні мами дуже часто страждають від печії. Прогестерон в організмі вагітної жінки надає розслабляючу дію на гладку мускулатуру. Це впливає на сфінктер — щільну м’яз між шлунком і стравоходом, не даючи йому щільно закрити доступ шлункової кислоти в стравохід жінки.

Таке явище викликає часту печію вагітних після прийому їжі. Особливо, якщо майбутні матері перестаралися в прийомі жирних, копчених або кислих продуктів.

Якщо разове застосування соди в звичайних ситуаціях допустимо, то вживання цього лужного з’єднання в період очікування малюка вкрай небажано.

Сода не дає радикального результату. Через півгодини пожежа печії розгориться знову. А ось її негативний вплив досить велике.

Вагітна жінка в наслідок підвищених навантажень на організм страждає підвищеною набряком, а сода лише посилить її. Таке «лікування» може спровокувати сильне подразнення слизових оболонок шлунково-кишкового тракту і навіть викликати виразкову хворобу.

В період розвитку плоду варто скористатися невсасивающимися препаратами від печії, такими як альфогель і маалокс.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Золотий вус: корисні властивості, застосування, протипоказання. Настоянка золотого вуса

Зміст: Корисні лікувальні властивості золотого вуса Застосування золотого вуса Настоянка золотого вуса Мазь або крем з золотим вусом Дієта при прийомі золотого вуса Золотий вус: протипоказання Золотий вус або каллізія…

Звіробій: корисні і лікувальні властивості, протипоказання

Зміст: Корисні властивості звіробою Звіробій в косметології Лікувальні властивості звіробою Як застосовувати звіробій Звіробій у лікуванні захворювань Звіробій і вагітність Звіробій для дітей Протипоказання звіробою Звіробій – лікарський трав’яна рослина…

Імбир: корисні властивості і протипоказання. Кращі рецепти з імбиром

Зміст: Склад імбиру Корисні властивості імбиру Імбир в медицині Імбир в косметології У кулінарії імбир Імбир для схуднення Імбир для чоловіків і жінок Протипоказання до вживання імбиру Імбир дітям та…