Тільки для справжніх пані!

Скільки потрібно пити води всім вагітним у день

Скільки потрібно пити води всім вагітним у день

Значення води для організму – величезна. Вона забезпечує доставку поживних речовин у всі системи і органи людини. Крім того, вода виводить продукти розпаду. Особливо вона цінна для вагітної жінки. Перебуваючи в «положенні», майбутня мати повинна знати, скільки води можна пити вагітним-щоб не нашкодити своєму малюкові і власному здоров’ю.

Вживаючи рідина, організм вагітної буде:

Правильно відповісти на питання про потрібній кількості рідини зможе лише лікар. Спеціаліст, проаналізувавши стан клієнтки, видасть необхідні поради.

Як правило, звичайна людина щодня випиває близько 2 л рідини. Вагітній жінці потрібен великий обсяг води, оскільки в її організмі активно відбуваються обмінні процеси, що вимагають присутності цієї речовини.

Однак потрібно пам’ятати, що організм майбутньої матері сильно схильний до набряків, які виникають із-за надлишку води. Саме тому вкрай важливо знати, скільки можна її вживати в різних триместрах вагітності (і не пити більше межі).

Перший триместр

Будь-який з трьох триместрів відрізняється своїми особливостями і відіграє велику роль у житті самої вагітної і майбутнього малюка. Перший триместр – період, коли відбувається формування і закладання всіх дитячих органів. Ось чому майбутній мамі не можна стримувати власний організм в прийомі води. На ранніх термінах вагітності можна вживати рідини до 2,5 л щодня.

Другий триместр

З початком другого триместру у вагітної часто утворюються набряки. Починається таке явище з-за того, що в жіночому організмі відбувається надлишок рідини. Створюючи ідеальні умови для малюка, якому вже в утробі потрібна спеціальна середа, мати забезпечує нормальний розвиток плоду. Дитина зможе легше рухатися, рости і розвиватися. Ось чому організм жінки постійно запасає воду. Однак коли у вагітної з’являються набряки, їй потрібно здатися фахівця. Лікар проведе огляд, з’ясує подробиці харчування матері і призначить, у разі необхідності, правильний курс лікування.

Варто розуміти, що в цей непростий період у майбутньої матері збільшується навантаження на серце, а також нирки, інші органи. Потрібно пити таку кількість води, що забезпечує потреби організму, але при цьому вода не накопичується в тканинах.

Важливі речовини

Рідина, яка надходить до дитини, повинна бути присутніми лише в судинах крові, однак не в тканинах, шкірному покриві. Утримують воду саме там, де потрібно, 2 речовини – це сіль разом з білком альбуміном. Якщо їх бракує, рідина буде переміщатися в тканини, викликаючи набряки. Судини в цій ситуації нагадують «діряві шланги» – вода довго в них не затримується і поширюється по тілу.

Білок альбумін виробляється печінкою з амінокислот і їжі, яку вагітна приймає. Від того, як працює цей орган матері, буде залежати здоров’я майбутнього малюка. Важливо в цей період виключити сіль із свого раціону, оскільки вона сприяє затримці рідини в клітинах організму. Слідуючи цим рекомендаціям, ви побачите, як набряклість повністю зникне.

Позбутися від недуги, якщо він з’явився, дозволить чай з скибочкою журавлини або лимона, який рекомендується пити протягом дня. Кислота, яка є в цих продуктах, не дасть рідини затримуватися в організмі. Крім того, напій допоможе вивести і сольові надлишки.

Для того щоб остаточно усунути набряки, можна придбати в аптеках спеціальні креми або гелі. Ще в такій ситуації рекомендується занурювати ноги в прохолодну воду і не виймати близько 30 хвилин, потім їх слід підняти і тримати вище голови. Допоможе масаж ступні, цю процедуру можна виконати за допомогою звичайної губки.

Категорично забороняється обмежувати себе в прийомі води, оскільки в утробі весь час відбувається оновлення амніотичної рідини плода. Більш того, при нестачі рідини можуть з’явитися запори або діарея, що призведе до подальшого зневоднення організму. Це негативним чином позначиться на загальному стані здоров’я матері і малюка.

Щоб організм жінки міг швидко справлятися з споживаним кількістю води, можна пити її маленькими порціями, по 2-3 ковтки. Тоді певний центр в головному мозку, який відповідає за спрагу, зможе швидко зреагувати і не дати жінці випити зайвого. Важливо запам’ятати, що швидке пиття, як правило, викликає посилення спраги. Виконуючи ці рекомендації, майбутня мама зможе розподілити навантаження на нирки, печінка, серце і уникнути набряклості частин тіла.

У другому триместрі об’єм рідини повинен становити близько 2 л на добу.

Третій триместр

З настанням підготовчого періоду до пологів прийом води повинен бути постійно контролюються. У 1-2-му триместрах при змінній масі тіла вагітної показники такі:

Проте слід пам’ятати, що наведені рекомендації усереднені, тому в індивідуальному порядку майбутній мамі слід узгодити водний режим зі своїм провідним лікарем. До того як звернутися до лікаря, можна самостійно дізнатися, скільки ж потрібно вагітним пити води в день для підтримки здорового життя. Для оцінки показника зневоднення організму жінці можна вранці зібрати сечу, а потім за її відтінку оцінити стан організму. У разі, коли урина має прозорий або хоча б світлий відтінок – все в порядку, якщо переважає темний або сильно насичений колір – це можливий маркер дефіциту води в тілі. Точно скаже тільки лікар.

Який напій краще

Отже, при дефіциті рідини порушується обмін речовин, збільшується ступінь токсичності, дратівливість зростає разом з втомою, втрачається імунітет, шкірний покрив стає в’ялим.

Вибираючи воду для вживання, потрібно керуватися наступними критеріями:

Не Можна замінювати воду соками. Вони повинні бути присутніми в раціоні окремим пунктом, у вигляді додаткового джерела мінералів і вітамінів для організму. Не рекомендується пити чай і каву, оскільки від них можуть бути негативні наслідки для дитини.

Важлива також температура вживаних напоїв. У зимовий час слід пити воду кімнатної температури, а в спеку – прохолодну. Крім води вагітної дозволяється пити трав’яні чаї. Корисним напоєм для майбутньої мами стане відвар шипшини і ягідні морси.

Медичні працівники відзначають, що вагітна жінка повинна пити стільки, скільки їй потрібно. Однак якщо майбутня мама не звикла пити просту воду, то з приходом вагітності варто навчитися цьому вже в 1-му триместрі, щоб уникнути небажаних проблем під час виношування плоду.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Буряк при грудному вигодовуванні: користь чи шкода?

Зміст статті: Користь і шкода буряків при грудному вигодовуванні Може буряк бути шкідлива для годуючої мами? Які страви з буряка можна їсти годуючим мамам? Молоді мами, які годують грудьми свого…

З якого строку від зачаття показує тест на вагітність

Зміст статті: «Смужка», «касета» або «струмінь» ХГЛ: все геніальне – просто! Правильний алгоритм дій Вся справа – в терміні Коли можлива помилка? Найточніший результат – через місяць Народна мудрість говорить:…

Чи можна вагітним ходити в лазню?

Зміст статті: Користь і шкода лазні під час вагітності Небезпека банних процедур для вагітних Правила відвідування лазні для вагітних Багато хто з нас люблять митися в російській лазні. Справжні цінителі…