Тільки для справжніх пані!

Скільки годин на добу повинен спати новонароджений

Скільки годин на добу повинен спати новонароджений

Для тих пар, які вперше стали батьками, все має особливе значення. Будь-яка дрібниця, пов’язана з малюком, викликає безліч питань. Серед найбільш частих – скільки повинен спати новонароджений за добу, скільки разів за ніч він може прокидатися і як довго спить вдень.

Як і скільки сплять немовлята

Дитина вважається новонародженим протягом 1 місяця після пологів (а якщо бути ще більш точним – 28 днів з моменту народження). Протягом цього часу діти розвиваються приблизно однаково, хоча відмінності, звичайно, теж є, адже кожен малюк індивідуальний, навіть незважаючи на такий ранній вік. Тому педіатри беруть за норму певну кількість годин неспання дітей перший місяць життя. Ця цифра становить близько 4-8 годин на добу, значить, загальне середньодобове час сну новонародженого дорівнює 16-20 годин.

Перший тиждень після пологів – в більшості випадків саме спокійний час для новоспеченої матері: у цей період дитина спить практично цілодобово. Проміжок між станом спокою і неспання може становити всього 15-40 хвилин. Діти перших тижнів життя можуть прокидатися лише для того, щоб поїсти. І це абсолютно нормально. Час безперервного денного сну у них становить 2-2,5 години. У міру того як дитина росте, періоди активності стають довшими: в 1 місяць дитина вже може засипати через 1 годину.

Нерідко молодих батьків злегка насмішкувато запитують, як тепер їм спиться вночі, адже зазвичай народження дитини змушує забути маму і тата про спокійний нічний відпочинок. Але, як показує практика, таке трапляється не завжди: в деяких випадках діти першого місяця життя прокидаються в темний час доби не більше 1-2 разів. Втім, це скоріше виняток, ніж правило, тому часто батьків цікавить, скільки спить немовля в нормі вночі.

У перший місяць життя у дітей відсутнє поняття про те, що таке день і ніч, тому в цей час вони прокидаються для годування так само, як і вдень, тобто приблизно кожні 2-3 години. При цьому, вдосталь насосавшись маминих грудей або суміші, новонароджений засинає знову, тому вважається, що періоди неспання тут відсутні, а безперервний нічний сон дитини в 1 місяць становить 8-9 (в деяких випадках 10-11) годин.

Якщо мама вважає за краще на ніч брати малюка до себе в ліжко, то їх спільний сон може бути більш глибоким і довгим. Близькість мами і запах молока сприяють тому, що дитина спить краще, а жінка при цьому може дозволити собі виспатися і вранці не відчувати себе стомленою нічними годуваннями, адже новонароджений може смоктати груди, не прокидаючись і не турбуючи мати.

Незважаючи на існування таких норм, молодій мамі не варто хвилюватися, якщо новонароджений спить на добу трохи більше або менше зазначеного часу. Якщо в перервах між сном і неспанням дитина прекрасно себе почуває, не турбується без видимої причини, добре їсть, при цьому температура тіла і стілець не змінені, отже, жодних приводів для хвилювання немає: так проявляються індивідуальні особливості розвитку малюка.

Що робити, коли дитина погано спить?

Мало хто не знає, що новонародженому для нормального розвитку необхідний повноцінний сон. Проблеми зі сном у дітей 1-го місяця життя – досить поширена причина звернення до педіатрів. Зазвичай скарги зводяться до того, що дитина «виконує» середньодобову норму сну, але при цьому вона складається з коротких періодів, за які нормально відпочити не встигають ні сам малюк, ні його мама. Неонатологи, та педіатри рекомендують по можливості спробувати укласти немовляти знову, якщо він прокинувся раніше, ніж належить. Надалі, щоб скоротити часті прокидання, батькам варто звернути увагу на мікроклімат в кімнаті, де перебуває дитина. Новонароджені діти дуже чуйно реагують на найменші зміни в навколишньому середовищі, тому некомфортні умови можуть суттєво впливати на їх сон. Потрібно забезпечити в дитячій кімнаті достатню вологість повітря і помірну температуру. У приміщенні повинно бути злегка прохолодно, так як спеку і духоту маленькі діти переносять важко. Також необхідно забезпечити м’який затишний світ і відсутність гучних звуків.

Крім цього, важливо дотримуватися й інші правила поводження з новонародженим, щоб сон був повноцінним:

Більшість новонароджених страждають коліками, тому причину поганого сну часто бачать саме в цьому. Особливо це впливає на нічний відпочинок. Деякі діти не сплять годинами, сильно плачуть, притискають ніжки до животика і не можуть спорожнити кишечник. Щоб уникнути скупчення газів, яке так турбує малюка, на ніч необхідно давати йому дитячі вітрогінні препарати (Еспумізан, Боботик та інші) і робити легкий антиколиковый масаж живота.

Дитина довго спить: добре чи погано?

Ще один привід для переживань – занадто довгий сон дитини. Якщо на протязі довгого часу малюк спить вдень по 4 години поспіль і більше, а іноді може не прокидатися всю ніч, це насторожує. Здавалося б, мамі і татові варто тільки порадіти, що їх малюк такий спокійний. Але насправді це дійсно може говорити про деякі порушення в його розвитку.

За Причиною ненормованого денного і нічного сну можуть стати:

При виникненні подібних проблем бажано отримати консультацію педіатра. Він зможе відповісти на всі ваші запитання, що стосуються сну новонародженого, і дати необхідні рекомендації в ситуації, якщо дитина у віці 1 місяця спить погано, мало або занадто довго. У більшості випадків проблеми, пов’язані зі сном, проходять з віком і не залишають істотних слідів у розвитку малюка.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Склад грудного молока та його користь для дитини

Зміст статті: Яке буває молоко Що таке «переднє» і «заднє» молоко Склад грудного молока Як тільки майбутня мама дізнається, що у неї з’явиться малюк, так відразу починає чути про користь…

Симптоми краснухи у дітей: як протікає захворювання

Зміст статті: Як можна заразитися краснуху? Ознаки краснухи Проблеми діагностики захворювання Чому важливо діагностувати краснуху вчасно? Як лікуватися? Краснуха у дітей – заразне інфекційне захворювання. Воно вимагає негайного звернення до…

Свободу маминим рукам: як відучити дитину від рук і навіщо це потрібно

Зміст статті: Чому дитина проситься на руки? Потрібно носити дитину на руках? Як відучити немовляти від рук без стресу і сліз? Мабуть, для молодої матері немає нічого приємніше, ніж тримати…