Тільки для справжніх пані!

Синдром хронічної втоми: симптоми, профілактика, лікування

Синдром хронічної втоми: симптоми, профілактика, лікування

Зміст:

Деякі терапевти і по сей день не згодні з тим, що Синдром хронічної втоми Являє собою захворювання, причому досить серйозне. Однак інші фахівці в галузі медицини стверджують, що ця хвороба цілком реальна, і вона почала широко розповсюджуватися приблизно двадцять п’ять-тридцять років тому. Найбільш часто їй схильні люди працьовиті, енергійні і відповідальні, але вибрали при цьому роботу не по душі. Ця недуга, Синдром хронічної втоми, називають також «офісний синдром» і «хвороба менеджерів».

Симптоми синдрому хронічної втоми

Симптомами синдрому хронічної втоми є постійне відчуття втоми, млявість, ломота в суглобах, депресія, порушення сну і тяжкість в голові. На фізіологічному рівні це недуга проявляється в уповільненні обміну речовин і, внаслідок цього, у швидкому накопиченні токсинів в організмі. Імунна система в цей період не здатна працювати на повну потужність, а тому організм стає дуже вразливим перед усілякими вірусами та інфекціями. Крім того, страждає нервова система, що призводить до чергування дратівливості і млявості.

Як бачите, приємного мало. Чи можна уникнути цієї недуги, адже не кидати ж тепер роботу, яка є способом добування засобів до існування? Звичайно, можна, головне постійно дотримуватися профілактичних заходів, а якщо все ж синдром хронічної втоми застав зненацька – правильно лікувати його.

Синдром хронічної втоми: профілактика і лікування

Одним з найважливіших компонентів у питанні попередження цього синдрому є правильне харчування. Проста і здорова їжа допоможе тримати організм в тонусі. Навпаки, алкоголь, солодкі і жирні продукти можуть прискорити процес захворювання. Можна періодично приймати курс полівітамінів.

Крім того, слід Пити більше рідини. Але вкрай не рекомендується зловживати стимулюючими напоями – міцним чаєм або кавою, колою або «енергетиками». Краще віддати перевагу мінеральній воді або фіто-чаїв. Дуже корисно пити відвар звіробою або кореня солодки, а також чайні напої з маслом.

Якщо є можливість змінити роботу на більш цікаву, нехай навіть і не так добре оплачувану, варто серйозно розглянути цей варіант. Зрештою, здоров’я важливіше всього.

Лікування синдрому хронічної втоми починається з планомірного зниження навантажень на роботі. По можливості краще Взяти відпустку і обов’язково змінити обстановку – з’їздити на курорт або провести тиждень на дачі. Якщо такої можливості немає, то потрібно Навчитися розслаблятися прямо на робочому місці. Купіть навушники і насолоджуйтеся приємною спокійною музикою під час перерв. Не взваливайте на себе зайву роботу, навчіться відмовляти колегам, хто просить про допомогу. Після роботи, перекусивши, не лежите на дивані, а вийдіть і зробіть годинну прогулянку, бажано на природі. У вихідні обов’язково виходьте з будинку і Проводите час на свіжому повітрі. Періодична зміна обстановки – один з методів боротьби з хронічною втомою.

Будьте здорові!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Бородавки: причини виникнення, види, методи лікування

Зміст: Як позбутися від бородавок? Види бородавок Бородавки — неприємні грубі утворення на шкірі. Бородавки можуть бути різного кольору і розміру, плоскі і випирають, шорсткі і гладкі. Чому з’являються бородавки?…

Лікувальні властивості алое

Зміст: Алое в медицині Алое — біогенний стимулятор Алое… у кого в будинку немає цього чудового рослини?! Звичайно, воно не блищить красою, але зате його по праву можна назвати Домашнім…

Самооцінка. Як підняти самооцінку?

Самооцінка, а точніше її рівень, дуже сильно впливає на наші вчинки: люди із заниженою самооцінкою, вважаючи себе невдахами, навіть не знають про свої можливості говорити про реалізацію цих можливостей взагалі…