Тільки для справжніх пані!

Шпаргалка для батьків: що повинна вміти ваша дитина в 3 роки

Шпаргалка для батьків: що повинна вміти ваша дитина в 3 роки

Тема дитячого розвитку, безумовно, хвилює кожного з батьків. У наші дні існує нескінченна кількість інформації з цього приводу. У цій статті піде мова про те, що повинен вміти дитина в 3 роки.

Дуже важливо знати, що діти освоюють нові навички за своїм власним графіком. Саме тому не потрібно рівняти свого малюка на норми, які вважаються загальноприйнятими, усередненими або нібито стандартними. Тим більше не варто бити тривогу, якщо діти його віку вміють трохи більше, ніж він сам. Тому більш правильним буде вивчення того, що може вміти (не повинен і не зобов’язаний) карапуз у три роки.

Мовні навички

Мова у дитини 3 років зазнає сильні зміни. Діти вже здатні складати складні пропозиції, можуть відмінювати слова за відмінками. Спілкування з навколишнім світом набуває для них абсолютно нові фарби. А батькам карапуза цих років-потрібно бути готовими до всіх його незліченних «чому?».

Серед основних мовних навичок можна виділити наступні:

Тим не менш, три роки – це не межа в розвитку мови маляти. Тому потрібно як можна більше спілкуватися зі своєю дитиною (незалежно від того, скільки йому років). Діти цього віку люблять, коли їм з виразом читають казки і співають пісні. При цьому важливо чітко проговорювати всі склади і слова. Добре буде як можна частіше задавати дитині питання – це відмінно розвиває мовні навички та прискорює процес навчання.

Мислення і здатність до аналізу

Розвиток малюка трьох років відбувається дуже швидко. Він здатний виявляти причинно-наслідкові зв’язки, розбирається у багатьох поняттях. Форми, дії, кольори – це і багато іншого можуть називати своїми іменами малюки в три роки.

Саме в цей період в карапузе може прокинутися справжній дослідник. Тепер йому цікаво знати абсолютно все! А для швидкого розвитку батькам доведеться постійно задовольняти дитячу цікавість. Хорошим досвідом буде спільний пошук невідомих відповідей в енциклопедіях або інтернеті.

Основні навички малюка в три роки:

В цей період буде корисно допомогти дитині знайти його творче начало і підтримати його. Розвиток значно прискориться, якщо ви будете разом малювати і ліпити з пластиліну, гуляти в парку (збираючи при цьому шишки, листочки і камінчики для виробів), грати в розвиваючі ігри.

Побутові навички

Діти 3 років можуть здивувати своєю незалежністю і самостійністю. Вони більше не потребують постійної опіки і допомоги (наприклад, можуть безпомилково пізнавати ті речі і предмети, які належать їм). Діти здатні:

Знати і вміти як можна більше – ось головне завдання дитини на цьому етапі. А батько – головний союзник у цій справі.

Спортивні успіхи

Розвиток спортивних навичок у дитини – дуже важлива складова в його житті! І це повинен знати кожен батько. У три роки малюки бувають дуже активними, люблять грати, бігати й стрибати. З найменших років потрібно заохочувати ці бажання малюка. А він неодмінно порадує вас своїми досягненнями!

Отже, в 3 роки дитина:

Краще всього проводити якомога більше часу на вулиці. У віці близько трьох років корисно познайомити малюка з водою (наприклад, віддати його в басейн). Чим більше активності в житті маленької дитини, тим він буде здоровіше в майбутньому. І це важливо знати!

Соціальна адаптація дитини

Три роки – вік, в якому дитина просто потребу в спілкуванні. І бажання це стає абсолютно усвідомленим. Перешкоджати йому в жодному разі не можна. Адже саме зараз відбувається адаптація дитини до життя в соціумі, у нього формується власна особистість, а також накопичуються найважливіші соціальні навички. В цей період малюк:

Батькам може здатися, що діти трохи від них віддаляються. Не треба панікувати! Настав час, коли діти усвідомлюють себе особистістю, яка не є одним цілим з мамою. Зараз їм більше необхідно спілкування зі своїми однолітками.

Тривожні сигнали для батьків

Зовсім необов’язково, щоб трирічні дітки могли всі з цих списків. Буває таке, що вони нічого не вміють – і в цьому немає ні краплі страшного. Але є такі параметри, по яких, дійсно, можна дізнатися про затримку своєї дитини в розвитку. Відвідати свого лікаря необхідно в наступних випадках:

Побачивши в своєму чаді ознаки з цього списку, піддаватися паніці ні в якому разі не рекомендується. Можливо, все не так страшно. Адже уміння та знання трирічного карапуза – відносні поняття. Можливо, через кілька тижнів, він пережене в навичках своїх однолітків. До того ж лікарі і фахівці здатні скорегувати практично будь-які вікові відхилення. Тому відвідати свого педіатра рекомендується, не відкладаючи це подія в довгий ящик.

Батькам важливо бути уважними і чуйними до свого малюка, не заганяти його в рамки, прийняті в суспільстві. І тоді дитина буде розвиватися в повній гармонії з собою, з близькими і з навколишнім світом.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Що таке коротка вуздечка порожнини рота у новонародженого?

Зміст статті: Що таке вуздечка порожнини рота Як зрозуміти, що у новонародженої дитини коротка вуздечка Що робити, якщо у дитини коротка вуздечка Далеко не всі батьки знають, що таке коротка…

Що потрібно і не можна говорити дитині: поради на кожен день

Зміст статті: Цінність любові та підтримки Як зробити дитину впевненим у собі, але не розпестити? Правильне осуд Щоб дитина розвивалася, з ним необхідно розмовляти із самого його народження, причому в…

Що можна давати дитині в 4 місяці в якості прикорму?

Зміст статті: Про процес переходу з грудного на звичайне харчування Годувати або не годувати Чим саме годувати Основні правила З маленькими дітьми слід бути особливо уважними і турботливими. Необхідно знати,…