Тільки для справжніх пані!

Шкода сигарет: причини назавжди кинути палити

Шкода сигарет: причини назавжди кинути палити

Дим тютюну містить речовини, здатні впливати на психіку людини, викликаючи стан слабкої ейфорії. Одне з цих речовин – нікотин. Він стимулює мозок людини до збільшення вироблення дофаміну – хімічного чинника, який відіграє важливу роль у мозкової діяльності і відповідає за «систему винагороди», створюючи відчуття задоволення.

Якщо згадати про те, що аналогічний ефект люди відчувають і при прийомі наркотичних речовин, то шкода стає очевидним. Чому потрібно кинути палити негайно і різко, якщо така звичка є? Давайте розберемося.

Трохи історії

Американські індіанці почали культивувати тютюн приблизно в 6-му тисячолітті до нашої ери. Широко використовували цю рослину, і не тільки для нюханий і куріння трубок, древні індіанці Перу. Відомо, що вони навіть вводили його в клізмах.

Європейці познайомилися з тютюном після відкриття Колумбом Америки. Мандрівник зібрав його листя на острові, якому дав назву Табаго.

Іспанська інквізиція поставилася до нової розваги, привезеного з-за моря, вороже. Святош і обивателів лякав дим, який випускали з рота курці. Вважалося, що таке проробляти може тільки вселився в них диявол, тому бідолах карали тюрмою. А вже через 30 років почалася легальна культивація тютюну в Санто-Домінго, однієї з колоній Іспанії.

Шістнадцяте і початок сімнадцятого століття були золотим часом для цієї рослинної культури, яка незабаром отримала офіційну назву Nicotiana. Тютюн впевнено крокував по планеті. Йому приписували цілющі властивості, його виписували лікарі у своїх рецептах, хоча церква як і раніше не розділяла загального ентузіазму.

Перший удар по любителям нюхального тютюну було завдано англійським лікарем. Джон Хілл після тривалих досліджень в 1761 році прийшов до висновку, що розтерте листя цієї рослини при регулярному вживанні можуть стати причиною важких захворювань порожнини носа.

Пізніше вченими в тютюні був виявлений нікотин і визначений як отруйна речовина. Проте зупинити маховик виробництва тютюнових виробів, реалізація яких приносило надприбутки, вже було неможливо.

В європейських країнах, так і в Росії, боротьба проти розповсюдження та куріння тютюну не припинялася з тих пір, як про нього там дізналися. Курців жорстко карали, навіть страчували, але від цього процес і ефект вживання цього зілля не ставали для людей менш привабливими.

Зупинись!

На шляху до формування нікотинової залежності любителі тютюнових виробів, проходять три стадії. Від епізодичного куріння незабаром процес переходить в систематичний. Потім він плавно стає залежністю.

Часто починається все безневинно, з однієї сигарети (цигарки) в день, що називається «просто за компанію». У цей момент ще не сформована розбірливість – перевага конкретної торгової марки та смаку тютюну. В цей момент не пізно замислитися і знайти вагомий аргумент на користь блискавичного відмови від майбутньої залежності.

Систематичним куріння стає з того моменту, коли ритуал повторюється. Щодня вживається від 2 до 6 сигарет. На такій стадії вибір тютюнових виробів визначається матеріальними можливостями, стійка залежність від нікотину ще не сформована.

Наступні 3-5 років, у кого як, розвивається наростаюча жага споживання нікотину. Людина намагається визначитися з маркою тютюнового виробу, яке буде задовольняти його у всіх відносинах, тому що викурювати припадає вже близько пачки в день.

Нікотин тебе не пожаліє, а ти?

Сигаретний дим являє собою коктейль з декількох тисяч компонентів. Серед них гази, пари і невидимі частинки твердих речовин. Приблизно 60 складових цього міксу – канцерогени, які щодня підвищують для курців ризик потрапити на прийом до лікаря-онколога. Нікотин негативно впливає практично на всі системи людського організму:

Гублячись у пошуках причини для відмови від куріння, слід пам’ятати про позитивні «побічні» ефекти у разі прийняття вірного рішення. Так, кидаючи вдихати тютюновий дим, людина страхує свій організм від:

Завзятого курця часто можна довідатися за кольором обличчя. Зазвичай їх шкіра має сірий відтінок і велика кількість зморшок. Млявість покриву обумовлена гальмуванням процесу відновлення його еластичності.

В цілому, шкоду від куріння може відчуватися не відразу. Людині з хорошим запасом здоров’я потрібно більше часу, щоб виявити сліди руйнівної дії нікотину, який безжально ставиться як до літніх людей, так і до молоді. Це означає, що треба якомога швидше зрозуміти всю безглуздість заняття і не шукати виправдань на користь віддалення моменту повної відмови від тютюнових виробів.

Почастуєте даму…

Часто молоді люди починають палити, щоб:

Це неповний перелік міфів курців-початківців. Насправді ж це смішна спроба самоствердження, яка приводить до серйозної психологічної залежності з величезною кількістю супутніх негативних явищ.

Насправді постійний важкий запах з рота змушує протилежну стать відходити подалі від дымящего хлопця або дівчини. Важко знайти собі місце у некурящої компанії, в пристойному ресторані, у поїзді та літаку. Постійні перекури призводять до сказу начальника. Друзі кажуть, що ти не чоловік, якщо не можеш знайти вагомий привід для відмови від куріння. З’ясовується, що зрадниця-мода давно вже повернулася у бік здорового способу життя, а гаманець всі худне і худне, після чергового походу за пачкою сигарет. Отже, настає самий вдалий момент для того, щоб поміркувати, навіщо кидати курити!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Шкода куріння: хвороби від шкідливої звички

Зміст статті: Чому куріння шкодить людині? «Прості» хвороби курця Діагнози, які перевертають життя курця Як можна зберегти здоров’я і кинути палити? Шкідлива звичка, яка призводить до неприємних наслідків. Саме так…

Війна з залежністю: як легко і швидко кинути палити

Зміст статті: Чому варто відмовитися від сигарет? Ставимо хрест на нікотинової залежності Ще кілька методів Спеціальні методики Висновок Куріння являє собою більше психологічну залежність, ніж фізичну. Тому, щоб позбутися шкідливої…

Кинути палити назавжди: легкий спосіб для жінок

Те, що куріння – це зло, ясно всім. Однак по-справжньому відмовляються від шкідливої звички одиниці. Обумовлено це багатьма факторами – соціальними, фізичними, психологічними. Багато почали балуватися сигаретами у важкий для…