Тільки для справжніх пані!

Шкода куріння: хвороби від шкідливої звички

Шкода куріння: хвороби від шкідливої звички

Шкідлива звичка, яка призводить до неприємних наслідків. Саме так можна охарактеризувати куріння. Пристрасть до тютюну дозволяє відчувати тимчасові і уявні позитивні емоції або знімати стрес, але разом з цим вона негативно впливає на організм людини.

Твердять про це зі шкільної лави. Якби люди частіше знайомилися зі списком основних захворювань, які здатне викликати куріння, вони відмовилися б від цієї залежності!

Чому куріння шкодить людині?

Встановлено, що кожні 6 секунд на Землі від захворювань, які викликають сигарети і тютюн, помирає людина. Ще більша кількість людей має серйозні неприємності зі станом здоров’я-за цієї згубної звички.

Зазвичай кашель і проблеми легень пов’язують із залежністю від тютюну. Насправді подібні прояви хвороби характерні для запущених випадків. Багато курців навіть не помічають погіршення свого здоров’я або списують це на стреси і інші фактори.

Захворювання, які здатні викликати сигарети і цигарки, виникають унаслідок регулярного надходження в кров людини сторонніх шкідливих речовин. Як відомо, у тютюнових виробах присутні:

Все сигарети містять близько 600 хімічних речовин та елементів. З них мають канцерогенну природу 69. Це багато. Навіть у легких металів у разі їх високої концентрації відзначається дію, порівнянне з отрутою.

Організм спочатку здатний справлятися з невеликою кількістю небезпечних речовин, що надходять під час куріння. Але згодом захисних сил вже не вистачає. Адже багато хто з компонентів тютюнових виробів не виводяться з організму і легенів, накопичуються, що спричиняє засмічення і збій в роботі різних систем. Саме наявність постійного контакту зі шкідливими речовинами призводить до того, що з’являються захворювання, у тому числі хронічні. Чим частіше людина звертається до цієї звички, тим швидше розвиваються негативні процеси!

«Прості» хвороби курця

Крім регулярного засмічення легенів, що призводить з часом до задишки, звуження просвітів в бронхах і кашлю, виділяють ще хвороби, не завдають серйозних незручностей. Це дозволяє курцеві підтримувати потяг до тютюну і не звільнятися від залежності. До цього переліку відносять:

Подібні зміни в організмі можуть викликати будь-які інші фактори. Це дозволяє тим, хто приохотився до куріння, вважати себе людьми зі звичайним рівнем здоров’я. Неуважне ставлення до нього у перші роки здобуття шкідливої звички згодом дає більш страшні наслідки.

Діагнози, які перевертають життя курця

Хвороби, пов’язані з погіршенням роботи легенів, є не найтяжчими серед тих, що зустрічаються у любителів цигарок. Куріння викликає також ряд небезпечних для життя станів. Серед них:

Будь-яке захворювання з цього переліку не належить до числа легких в лікуванні. Людині доводиться роками, а іноді до кінця життя вести боротьбу. Багато що в результаті хвороби залежить від самого курця. В усіх випадках лікарі рекомендуватимуть позбутися шкідливої звички. Докласти зусиль для того, щоб впоратися зі своєю залежністю, варто заради того, щоб зупинити захворювання і продовжити своє життя.

Як можна зберегти здоров’я і кинути палити?

Якщо уникнути залежності від тютюну і сигарет не вдалося, то заради збереження здоров’я можна позбутися від неї. Психологи неодноразово доводили, що для цього не потрібно багато часу. Найголовніше – не відкладати реалізацію прийнятого рішення.

Тим, хто хоче змінити своє мислення і швидко розпрощатися зі шкідливою звичкою, корисно прочитати знамениту книгу А. Карра. Після вивчення «Як кинути палити» майже 95% власників шкідливої звички розлучаються з сигаретами. Решта п’ять просто плекають в собі залежність. Вони не прийняли для себе рішення піти від захворювань.

Також Можна з’ясувати у лікаря чи психолога, які засоби варто використовувати. Адже в залежності від фізичного стану не всі вони можуть підійти і допомогти. Найбільш поширеними радами є:

Можна піти на кардинальні заходи: піти з роботи і влаштуватися в компанію, де виплачують премію тим, хто не має справи з сигаретами. Але найголовніше – зрозуміти, що куріння є порожнім і не потрібне заняттям, яке не допомагає вирішити проблеми, не розслаблює і не прикрашає, а тільки знищує ваше здоров’я.

Враховуючи, що куріння є психологічною залежністю, то багато засобів, які поширені у псевдоцілителів, засновані на гіпнозі або інших техніках. Подібні втручання небажані. Краще позбавитися від проблеми самостійно.

А ось застосування різних трав можна взяти на озброєння. Багато рослинні чаї дозволяють:

Необхідно знати, які трави використовуються в цілющих складах. Це дозволяє переконатися в тому, що вони не завдадуть шкоди організму людини. В результаті споживання настоїв і відварів курець стає спокійніше і не потребує підтримки свого емоційного балансу з допомогою сигарет.

Хорошим засобом в боротьбі за збереження стійкості перед залежністю є спорт і йога. Бажання досягти високих результатів мотивує на те, щоб організм був чистим і готовим до навантажень. Легких перемог у спорті не буває. Але позбавлення від залежності стане бонусом до досягнень.

Відмінним засобом може стати перегляд картинок і фотографій хворих, яких охопили серйозні захворювання після тривалого паління. Бачачи страждання інших, багатьом хочеться швидше попрощатися з помилковим засобом для зняття стресу. Навіть погляд на те, яким негарним є обличчя або зуби курця, здатний стати стимулом. Ще краще, якщо у боротьбі за здоров’я підтримають близькі.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Війна з залежністю: як легко і швидко кинути палити

Зміст статті: Чому варто відмовитися від сигарет? Ставимо хрест на нікотинової залежності Ще кілька методів Спеціальні методики Висновок Куріння являє собою більше психологічну залежність, ніж фізичну. Тому, щоб позбутися шкідливої…

Кинути палити назавжди: легкий спосіб для жінок

Те, що куріння – це зло, ясно всім. Однак по-справжньому відмовляються від шкідливої звички одиниці. Обумовлено це багатьма факторами – соціальними, фізичними, психологічними. Багато почали балуватися сигаретами у важкий для…

Кидаємо палити: що відбувається з організмом, коли відмовляєшся від сигарет

Зміст статті: Симптоми «синдрому» відміни Переваги відмови від куріння Які зміни відбуваються в перший час? Психологічні аспекти Які зміни спостерігаються через тривалий час? Як полегшити відмова від куріння? На етапі…