Тільки для справжніх пані!

Шкідливі електронні сигарети чи ні: думки лікарів і фахівців

Шкідливі електронні сигарети чи ні: думки лікарів і фахівців

Останнім часом електронні сигарети набувають все більшу популярність. Багато людей впевнені, що шкоди від них буде значно менше, ніж від звичайних. Однак насправді багато лікарів стверджують зворотне. Вони вважають, що електронна сигарета, шкода або користь якої є предметом дискусій, не тільки не допомагає відмовитися від куріння, але й стає причиною негативних наслідків для здоров’я.

Склад рідини

Цей пристрій було придумано в Гонконгу на початку цього століття. За останнє десятиліття цей винахід отримало величезну популярність серед курців. При цьому більшість з них навіть не замислюється, яку шкоду можуть принести дані пристрої.

Наскільки небезпечно палити подібні сигарети? Багато вважають, що шкоди немає, адже пристрій випускає не дим, а випаровування. Щоб оцінити вплив на організм, потрібно проаналізувати склад рідини, призначеної для куріння. Отже, в ній присутні такі компоненти:

Гліцерин і пропіленгліколь відносяться до категорії допоміжних компонентів. В них розчиняються ароматичні речовини і утворюються пари, які в процесі куріння імітують дим. Вплив всіх її складових на організм розглянемо нижче.

Механізм роботи

По суті, даний пристрій являє собою інгалятор, який включає кілька компонентів:

Процес куріння полягає в трансформації рідини в випаровування. Якщо проводиться затягування, нікотин випаровується і з’єднується з повітрям. Як наслідок, в легені проникає маленький обсяг алкалоїду в чистому вигляді. Його порція визначається початковим рівнем нікотину, присутнього у картриджі.

Сьогодні у продажу їх представлено чимало. Можна знайти картриджі з високою концентрацією даної речовини або з його практично повною відсутністю. На перший погляд, якщо палити таку цигарку, особливої шкоди немає. Проте лікарі стверджують протилежне, запевняючи користувачів, що таке рішення дуже небезпечно.

Шкідливий вплив нікотину на організм

До складу звичайних сигарет і електронних завжди входить нікотин. Ця речовина має виражену нейротропним ефектом. Даний компонент являє серйозну небезпеку для людського організму, оскільки негативно впливає на роботу серця і судин.

Крім цього, нікотин можна назвати наркотиком. Якщо багаторазово його застосовувати, у людини буде розвиватися залежність, причому вона є і фізичної, так і психологічної. Тому застосування даного компонента в пристрої, який як би придумане для відмови від куріння, викликає великі сумніви.

Обсяг нікотину в концентрованих видах рідин становить 25 мг на 1 мл Якщо палити їх надміру, у людини почне розвиватися отруєння. Смертельне кількість нікотину складає 100 мг.

Якщо курити сигарети довгий час, є ризик розвитку небезпечних станів. До них відносять наступні:

Небезпеку для організму представляє не тільки нікотин. У пристрої є інші компоненти. При цьому відсутність регуляції з боку контролюючих органів не може дати чіткої впевненості в тому, що в даному пристрої і рідинах немає канцерогенних компонентів.

Вплив гліцерину на організм

Багато курці цікавляться, шкідливий чи гліцерин, що міститься у таких сигаретах, чи ні. Дана речовина є трехатомным спиртом, мають солодкуватий присмак. Його активно застосовують в харчовій промисловості для додання в’язкості.

У цілому гліцерин не є токсичним. Він не представляє небезпеки при вдиханні випарів. Але іноді потрапляння парів даного компонента у верхні органи дихання може призводити до появи алергічних реакцій.

Вплив пропіленгліколю

Більшість людей цікавиться, шкідливий чи ні пропіленгліколь. Дана речовина є безбарвною рідиною в’язкої консистенції. Запаху у неї немає. Пропіленгліколь є чудовим розчинником, тому використовується при виробництві медикаментозних засобів. Його також застосовують у харчовій промисловості.

Оскільки засіб використовують в продуктах як стабілізатор, воно не представляє особливої шкоди. В сигареті дана речовина відіграє роль ароматизатора. Тим не менше, воно чинить подразнюючу дію на дихальну систему. У підвищених кількостях речовина призводить до пригнічення нервової системи. Іноді воно провокує ураження нирок.

Допомагає така сигарета кинути палити?

Багато залежні від згубної пристрасті цікавляться, чи може така сигарета допомогти повністю кинути палити. Оскільки рідини, без якої використання пристрою неможливо, є нікотин, у людини все одно буде зберігатися фізична залежність від куріння. Він точно так само буде отруювати свій організм. Про позбавлення від психологічної складової проблеми тут не йдеться в принципі.

Висновок простий: кинути палити електронна сигарета не допомагає. Вона приносить лише шкоду і створює ілюзію безпеки. Якщо ви збираєтеся кинути палити, треба повністю відмовитися від будь-яких сигарет.

Шкоду безнікотиновий електронних сигарет

У продажу можна відшукати сигарети «без вмісту нікотину». Багато людей впевнені, що шкоди від таких пристроїв немає. Однак це не повною мірою відповідає дійсності.

Для початку потрібно відзначити, що склад рідини пристрої не завжди відповідає заявленому на етикетці. Звичайно, це вважається порушенням прав споживача, однак за фактом навряд чи хтось піде проводити експертизу.

У будь-якому випадку навіть безнікотинові сигарети містять шкідливі компоненти. Саме тому так важливо посилити контроль над виробниками даних пристроїв. Поки його немає, ніхто не зможе з повною впевненістю сказати, що саме вдихає людина в процесі куріння.

Чи Є шкода для оточуючих?

В усьому світі є практика заборони куріння таких сигарет в публічних місцях. Так чи є шкода від пара чи ні? Навіть якщо у випарах немає канцерогенних речовин та оксиду вуглецю, вони містять нікотинові компоненти, що, безумовно, шкідливо для оточуючих.

Якщо курити сигарету в громадському місці, повітря насититься шкідливими сполуками. В результаті оточуючі люди будуть змушені дихати наркотичними речовинами. Звичайно, концентрація таких компонентів не надто висока, проте вони все ж встигають негативно вплинути на організм.

Вплив електронних сигарет на дітей

Виробники даного пристосування стверджують, що водяна пара, присутній у цьому пристрої, абсолютно безпечний. Проте наявність у ньому нікотину призводить до появи неприємних наслідків для дітей. Дана речовина може проникати в організм в результаті контакту з поверхнями, на які потрапляють випаровування пристрою. До того ж куріння – не кращий приклад, який батьки або інші можуть подати дитині.

У різних видах сигарет присутній різний вміст нікотину. Вони можуть мати половину того обсягу, який є в звичайних сигаретах, а можуть включати таку ж кількість наркотичного компоненту.

Для жінок у період вагітності та дітей підліткового віку такі сигарети представляють ту ж небезпеку, як і звичайні. При попаданні в кров вагітних жінок шкідливі компоненти негативно впливають на плід.

Підлітки можуть піддаватися нікотинової залежності, як і після паління звичайних сигарет. Тому фахівці категорично не рекомендують починати використовувати курильний девайс, посилаючись на уявну безпеку.

Тепер вам відомо, якої шкоди буде, якщо палити електронні сигарети. В даних пристроях присутні наркотичні речовини, що викликають звикання. Крім цього, вони містять інгредієнти, які теж негативно впливають на організм.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Шкода куріння: ризики для чоловіків

Куріння дуже шкідливе, про це знає кожен. Воно завдає шкоди здоров’ю незалежно від того, якої статі або віку людина, що вживає нікотин. Однак так склалося, в тому числі і історично,…

Шкода сигарет: причини назавжди кинути палити

Зміст статті: Трохи історії Зупинись! Нікотин тебе не пожаліє, а ти? Почастуєте даму… Дим тютюну містить речовини, здатні впливати на психіку людини, викликаючи стан слабкої ейфорії. Одне з цих речовин…

Шкода куріння: хвороби від шкідливої звички

Зміст статті: Чому куріння шкодить людині? «Прості» хвороби курця Діагнози, які перевертають життя курця Як можна зберегти здоров’я і кинути палити? Шкідлива звичка, яка призводить до неприємних наслідків. Саме так…