Тільки для справжніх пані!

Що відбувається в організмі при надлишку білка

Що відбувається в організмі при надлишку білка

Білок є фундаментом красивого підтягнутого тіла. Він виконує в організмі досить багато найважливіших функцій. Саме тому багато спортсменів під час набору м’язової маси включають в свій раціон набагато більшу кількість білків, ніж насправді необхідно. Адже дефіцит призводить до неприємних наслідків, так само як його підвищений рівень. Перш ніж дізнатися, чим загрожує надлишок білка в нашому організмі, необхідно зрозуміти, яку функцію він виконує.

За які процеси відповідають білки

Білок сприяє кращому будовою і загоєнню. Це свого роду будівельний матеріал для всього організму. Основним компонентом для сполучної тканини є білок колаген. За найкраще стан волосся, шкіри і нігтів відповідає білок кератин. Ну а для міцних судинних стінок – еластин.

Всі ці перераховані функції є лише малою частиною від того, яку роль відіграє білок в організмі людини. Крім цього він також відповідає інші не менш важливі речі:

Чим загрожує підвищений рівень

Наслідки надлишку речовини повною мірою не визначені. Але є кілька основних, які вже сьогодні доведені. Основними є:

 • Захворювання нирок. Надлишок білка сильно перевантажує нирки. Цей природний фільтр нашого тіла перестає працювати в повній мірі. З часом з’являються захворювання нирок. В деяких випадках наслідки надлишку білка в раціоні спортсмена призводять до повної пересадки нирок. Те ж саме стосується і печінки.
 • Деякі спортсмени, щоб не нехтувати поживними сумішами для нарощування м’язової маси, що включають в свій раціон велика кількість продуктів тваринного походження. Але не варто забувати, що в м’ясних і молочних продуктах міститься не тільки білок, а й холестерин, і жир. Наслідком частого харчування такою їжею стає високий ризик виникнення атеросклерозу.
 • Яке б кількість в день не вживав людина, завжди засвоюється тільки мала частина. А решту починає перероблятися. І коли білка занадто багато, це призводить до того, що організм бере його переробки додатковий кальцій з кісток. Навіть якщо харчуватися продуктами, які здатні заповнити недолік кальцію, він буде засвоюватися досить повільно. Кістки стають крихкими. Згодом з’являється остеопороз. І якщо надлишок речовини в раціоні не прибрати, то ніякі добавки для кращого засвоєння кальцію не допоможуть.
 • Не варто надавати великого значення білковій дієті. При розщепленні на кислоти і атоми білкова їжа виробляє аміак. А він, як відомо, надає токсичну дію на центральну нервову систему. Зовсім виключати зі свого раціону білкову їжу не можна. Адже недолік його так само шкідливий, як і надлишок. Білок допомагає розвиватися і ставати сильнішими. Просто необхідно збалансувати дієту таким чином, щоб не перевантажувати свій організм.

  За яким принципом оцінюють необхідну кількість

  Для визначення достатнього рівня речовини в раціоні необхідно враховувати азотистий баланс. Кожну хвилину в організмі проводиться синтез білків. При появі нової порції речовини кінцевий продукт обміну утилізується. В результаті синтезу в процесі розпаду проводиться азот. Він не утримується ні в жирах, ні у вуглеводах, але іноді відкладається разом з засвоєними білками. Коли азот повністю відокремлюється від усього складу, тоді легко видаляється разом з сечею.

  Якщо усуває азоту більше, ніж ми можемо засвоїти, організму важко працювати в оптимальному для нього режимі. Йому необхідно обов’язкове відновлення тієї кількості речовини, яке було видалене. Баланс протеїну відбувається в тому випадку, коли об’єм азоту, восполняемого після їжі, дорівнює кількості утилізованого. У тих випадках, коли середній показник азотистої рівноваги менше необхідного, підсумком стає наступне:

  Негативний баланс рівноваги азоту говорить людині про те, що йому необхідно докорінно переглянути свій раціон, в будь-якому випадку проконсультувавшись з лікарем. Адже якщо в тілі його не вистачає, це може спровокувати розпад вже засвоєних організмом білків, що в підсумку призводить до виснаження. Вивчення показників азотистого рівноваги виявляє будь-який розлад в організмі. Головне, необхідно провести правильний розрахунок вступника і виведеного азоту. І тоді можна ідеально збалансувати своє харчування, контролювати рівень білків, підтримувати своє здоров’я і правильно розвивати організм.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Що можна їсти на вечерю при правильному харчуванні і від чого варто відмовитися

  Зміст статті: Вечеряти або голодувати – ось в чому питання Неквапливо, вдумливо, уважно! В якому вигляді є їжу? П’ять груп продуктів для ідеального вечора Вода, трав’яні чаї, свіжовичавлені соки… Тижневе…

  Чорна редька і мед – високоефективний народний рецепт від кашлю

  Зміст статті: Традиційний засіб Прості способи одержання ліків Правила вживання Протипоказання Гірка на смак чорна редька володіє великою кількістю лікувальних властивостей, а в поєднанні з медом стає відмінним засобом від…

  Через скільки часу після їжі можна і потрібно пити?

  Зміст статті: Чому шкідливо запивати їжу, і як бути, якщо хочеться пити під час їжі Чи Шкідливо пити під час прийому їжі Після їжі Є вплив на вагу і схуднути…