Тільки для справжніх пані!

Що таке помилкова вагітність і із-за чого вона виникає?

Що таке помилкова вагітність і із-за чого вона виникає?

Природа жінки така, що рано чи пізно кожна представниця слабкої статі починає відчувати бажання стати матір’ю. У кого-то виконати мрію виходить швидко, а хтось довгі роки безуспішно намагається завагітніти і виносити дитину. Часом ідея народити малюка стає настільки нав’язливою, що жінка відчуває себе вагітною і навіть спостерігає всі ознаки зародження нового життя, хоча насправді ніякої вагітності немає. Таке психоемоційний порушення отримало назву «помилкова вагітність». Які ж причини цього явища, і чи потрібно його лікувати?

З-за чого виникає уявна вагітність?

Синдром помилкової вагітності – серйозне порушення, що стосується як психічного, так і фізичного стану жінки, але зустрічається сьогодні вкрай рідко: за статистикою всього 6 з 22 000 вагітностей є помилковими. З-за цього сучасній медицині до цих пір не вдалося встановити точні причини і механізм розвитку псевдобеременности.

Синдром помилкового виношування дитини може виникнути як у молодої дівчини, так і у зрілої жінки. Величезне значення має психоемоційний стан: несправжня вагітність розвивається у тих жінок, які мають нестійку психіку, занадто емоційні та вразливі, або пережили сильний психологічний стрес, пов’язаний з виношуванням малюка і пологами. Причини розвитку уявної вагітності завжди співвідносяться з тим, що відчуває жінка по відношенню до можливого факту народження дитини: вона або пристрасно мріє стати матір’ю, або дуже сильно боїться.

Синдром помилкової вагітності можуть викликати такі причини:

Несправжня вагітність не завжди пов’язана з психічними порушеннями. У деяких ситуаціях симптоми патології розвиваються із-за впливу фізіологічних факторів. Фахівці називають такі фізіологічні причини псевдобеременности:

Виявити причини уявної вагітності дуже важливо для визначення подальшої тактики лікування, тому лікарі, виявляючи у жінки таке порушення, проводять повну діагностику з метою виявлення пов’язаних з синдромом захворювань.

Як розпізнати псевдобеременность?

Уявно вагітна жінка нікого не обманює, вважаючи, що виношує дитину: в її організмі починають відбуватися психосоматичні зміни, з-за яких з’являються симптоми, характерні для цієї вагітності. Серед них можуть такі ознаки, як:

Нерідко на тлі емоційного порушення в тілі уявно вагітної відбуваються серйозні гормональні збої, з-за яких починають вироблятися гормони вагітності. Домашні експрес-тести можуть показувати позитивний результат, і жінка перебуває в повній впевненості, що скоро стане матір’ю. Відомі випадки, коли у таких хворих спостерігалися симптоми починаються пологів, і їх привозили в пологовий будинок зі «переймами», де з’ясовувалося, до глибокого шоку і засмучення «породіллі», що ніякого дитини в утробі немає і ніколи не було. Але це скоріше надзвичайний випадок. Помилкова вагітність рідко триває більше 4 місяців, до того ж виявити це порушення для лікарів сьогодні не складає ніяких труднощів.

Псевдобеременность може виникати не тільки у жінок, але і чоловіків, які сильно співпереживають дружині, що знаходиться «в положенні», і хвилюються за здоров’я майбутнього малюка. У таких чоловіків теж можуть розвиватися симптоми вагітності. Як правило, подібного стану більш схильні представники сильної статі зі схильністю до інфантилізму і підвищеної тривожності.

Діагностика і лікування помилкової вагітності

Першочергові обстеження, які проводяться всім жінкам, підозрюють у себе вагітність, – це огляд гінеколога, УЗД і аналіз на хоріонічний гонадотропін (ХГЧ). Незважаючи на те, що несправжня вагітність у жінок має чітко виражені симптоми, вже на першому ультразвуковому дослідженні виявиться, що плодове яйце в матці відсутня. Тим не менш здати аналіз на ХГЛ все одно доведеться: якщо рівень гормону буде підвищений, це стане підставою для продовження обстеження на наявність ракової пухлини.

Крім того, лікар може порекомендувати пацієнтці відвідати ендокринолога, щоб виключити захворювання щитовидної залози, які також може супроводжувати несправжня вагітність. Якщо порушення пов’язане з психологічною травмою і нестабільним емоційним фоном, хворий може знадобитися допомога психолога і психотерапевта.

У більшості випадків ніякого специфічного лікування при псевдобеременности не вимагається, якщо не виявлено серйозних супутніх захворювань. Консультація досвідченого гінеколога допоможе жінці позбавитися від впевненості в тому, що вона вагітна. Після того, як пацієнтка перестає вселяти собі, що чекає дитину, її організм починає поступово працювати в колишньому режимі, і ознаки помилкової вагітності зникають: проходить токсикоз, вирівнюється настрій, відновлюється фігура, нормалізується менструальний цикл. У деяких випадках психіатри і терапевти рекомендують попити заспокійливі рослинні засоби. Дуже важливо, щоб жінки надавали психологічну підтримку її близькі. Особливо це стосується тих хворих, які колись пережили важкі пологи або втрату дитини.

Рідко, але все ж трапляється, що навіть після обстежень, на яких не виявлено ні вагітності, ні патологій внутрішніх органів, пацієнтка продовжує вважати себе вагітною. Це свідчить про серйозне психічне відхилення і потребує психіатричного лікування під наглядом лікаря, тим більше що такі жінки часто мають схильності до суїциду і депресивних розладів.

Синдром помилкової вагітності у жінок – рідкісне порушення, до якого слід поставитися з усією серйозністю. При виникненні симптомів вагітності необхідно звернутися до лікаря, щоб підтвердити або спростувати факт успішного зачаття.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Що таке лактація і чим вона важлива

Зміст статті: Як відбувається процес лактації? Які труднощі виникають при лактації і як з ними боротися? Значення лактації життя матері і дитини Що таке лактація? Більшість жінок вперше замислюються над…

Чим небезпечний гайморит при вагітності і як його лікувати?

Зміст статті: Особливості перебігу хвороби при вагітності Чим небезпечний гайморит для вагітної і плода? Лікування під час вагітності Народні методи лікування Гайморит – серйозне захворювання верхніх дихальних шляхів, що характеризується…

Що робити, якщо при вагітності виявлені глисти

Зміст статті: Загальні ознаки глистової інвазії Які глисти можуть оселитися в людському організмі? Шляхи зараження Діагностика Небезпеку Як правильно лікувати? Про глистів, які по-іншому називаються паразитами або гельмінтами, більшість з…