Тільки для справжніх пані!

Що таке гобелен? Історія гобелена

Що таке гобелен? Історія гобелена

Зміст:

Гобелен: життя, відтворена в полотні…

Людська потреба прикрашати своє житло здавна породжувала різноманітні форми прикладного майстерності, але, мабуть, тільки гобелен зайняв міцне місце в багатих будинках Європи на такий тривалий час.

Завдяки цьому згадки про гобеленах неодноразово з’являються в художніх творах класиків і навіть грають свою роль в сюжетах, як, наприклад, в оповіданні Едгара Алана По «Метценгерштейн». Що ж наділило ці вироби воістину містичним значенням?

Що таке гобелен

Гобелен – це безворсовий килим, проміжна нитка якого, створюючи тканина, одночасно створює зображення. Малюнок на гобелені може бути сюжетний або орнаментальний. Відома нам назва «гобелен» виникло не так давно – у ХVІІ столітті, у Франції.

Саме тоді у Парижі була створена перша фабрика – мануфактура – об’єднала фламандських ткачів і красильщиков Гобеленів, чиє прізвище і послужила назвою всім виробам.

Проте саме мистецтво ткацтва подібних гладких килимів виникло набагато раніше. Можна навіть сказати, що до того часу вони були настільки популярні в Європі, тому для їх виготовлення об’єднувалися майстри різних цехів, створивши окрему галузь текстильного мистецтва.

Екскурс в історію

Ткані килими, які ще називають «шпалери», відомі з часів Стародавнього Єгипту. Невеликі панно, в сюжетах яких об’єдналися єгипетські і еллінські традиції, що зображують героїв античних міфів, є доказом їх поширення і популярності також і в стародавньому античному світі.

В Європу мистецтво гобелена потрапило під час Хрестових походів, коли лицарі вперше завезли ці вироби в якості військових трофеїв. Почавши своє поширення у християнському світі, гобелени стали полотном для різноманітних біблійних сюжетів. З часом на них почали знімати і світські сюжети: милі серцю феодалів битви і полювання.

Поступово роль гобеленів придбала нові форми: якщо на Сході вони служили виключно для прикраси, то в Європі гобелени почали використовувати і для збереження тепла: в якості оббивки для стін, пологів для ліжок, ширм і перегородок у великих приміщеннях: це вплинуло на розмір полотен: європейські гобелени стали набагато більше і довше.

Як роблять гобелен

У старі часи гобелени ткалися вручну, і це була дуже трудомістка робота: кращі майстри в рік виготовляли близько 1,5 метрів гобеленової тканини. З появою автоматичних ткацьких машин ситуація змінилася: гобеленова тканина з вигадливим візерунковим малюнком міцно зайняла своє місце серед інших тканин, відрізняючись міцністю і красою.

Сучасний гобелен вже вийшов за рамки традиційного уявлення про цьому виробі. Зараз він являє собою не тільки предмет прикраси, але і міцно увійшов у повсякденний побут людей, поєднавши в собі не тільки різноманітні стилі, але і техніки.

Гобеленові тканини використовують в якості матеріалу для штор, покривал, наволочок, для оббивки стін і найбільш широко – для оббивки меблів, бо довговічність гобеленової тканини не залишає сумнівів в якості.

Зараз гобелен широко представлений різноманітними стилями: можна знайти гобелен в класичному, сучасному чи авангардистському виконанні, а гобелен для дитячих меблів відрізняється яскравістю і веселими дитячими малюнками.

Особливості і використання

Для виготовлення гобеленів використовують шерсть, іноді з додаванням шовку, в якості оббивки для меблів, його роблять з бавовни, але часто додають і штучні волокна, що збільшує їх зносостійкість. Такі тканини не вигорають, їх можна прати і чистити за допомогою хімічних засобів.

Сучасні гобеленові тканини, використовувані для оббивки меблів, мають спеціальну противопилевую і брудовідштовхуюче, тому за ними нескладно доглядати: достатньо просто почистити пилососом. Така оббивка приємна на дотик і не електризується.

Меблі з гобеленової оббивкою сприяє створенню в кімнаті відчуття добротності, стабільності і високого достатку її власника. Вона послужить прекрасною прикрасою і доповненням будь-якого інтер’єру, внісши в нього нотки класики, успішно витримала випробування часом.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Прикмети — синиця залетіла у вікно або будинок, стукає в вікно чи села на нього

Зміст: Прикмета — синиця залетіла у вікно Прикмета — синиця б’ється у вікно Синиця залетіла на балкон — прикмета Синиця в будинку — прикмети і тлумачення Синиця сіла на вікно…

Прикмета — павук спускається, повзе, павуки в будинку

Зміст: Народна прикмета — побачити павука Павук спускається вниз зі стелі — прикмета Народна прикмета — павук повзе Прикмета — павуки в будинку або квартирі Народна прикмета — чорний павук…

Прикмета — знайти хрестик, кільце, гроші, ніж, сережки, годинник, ікону

Зміст: Прикмета — знайти кільце (золоте, обручку) Знайти хрестик — прикмета Народні прикмети — знайти ключі Прикмета — знайти гроші Знайти ніж прикмета Знайти сережку або сережки — народні прикмети…