Тільки для справжніх пані!

Що робити, якщо у годуючої мами піднялася температура?

Що робити, якщо у годуючої мами піднялася температура?

Природне вигодовування немовляти сьогодні вважається пріоритетним способом його живлення. Саме грудне молоко забезпечує дитину всіма необхідними для розвитку і зростання речовинами. За нормами Всесвітньої Організації охорони Здоров’я від народження до півроку в раціоні повинна бути виключно така їжа.

Більшість сучасних мам з готовністю освоює мистецтво лактації, яким у радянські роки багато незаслужено нехтували. Однак у кожної відповідальної сім’ї, у уважних батьків виникає ряд питань, пов’язаних з безпекою для дитини процесу годування. Один з них – температура у годуючої мами.

Організм жінки під час лактації дуже багато сил і корисних речовин витрачає на здоров’я і зростання малюка. Тому годуюча мама, як ніхто, схильна до атак вірусів, запальним процесам. Багато з них супроводжуються підвищенням температури.

Як бути, чим лікуватися, збивати чи ні – відповіді на всі ці питання необхідно знати. Але для того, щоб зрозуміти, що робити і що можна пити від температури годуючій мамі, варто розібратися в причинах її підвищення.

Від чого виникає гіпертермія?

Порушення теплового балансу, пов’язане з різними проблемами в роботі організму, що може бути обумовлено наступними факторами:

Ці причини можуть бути характерні не тільки для мами, але для будь-якої людини. Однак є і специфічні фактори, що з’являються у жінки незабаром після пологів або безпосередньо пов’язані з лактацією.

Післяпологове запалення

В пологовому будинку жінку кілька днів після дозволу від тягаря уважно спостерігають, щоб виключити будь-які запальні процеси в матці. Незважаючи на це, іноді трапляється так, що частинки плаценти залишаються всередині органу, від чого виникає запалення. У цьому випадку лікарем проводиться чищення порожнини матки, і призначаються протизапальні препарати.

Якщо після виписки з пологового будинку у мами піднімається висока температура, потрібно негайно їхати в лікарню. Розвиток маточного запалення, якщо його вчасно не зупинити, може призвести до тяжких, часом плачевних наслідків.

Лактостаз

Підвищена температура у годуючої матері може бути обумовлена застоєм молока в протоках. Це явище називається лактостазом. Воно проявляється найчастіше в перші місяці після народження дитини, коли молока виробляється більше його потреби.

Це неприємне явище характеризується наступними ознаками:

Треба сказати, що молоко в грудях виробляється у відповідь на ссання дитини. Дані ж застійні явища можуть бути наслідком:

Лактостаз у мами, яка годує немовля – проблема тимчасова. Її вирішення залежить від правильних і послідовних дій жінки:

Якщо у годуючої мами температура 39 і вище, для полегшення гарячкового стану потрібно пити багато води. Іноді лікарі призначають дитячий жарознижуючий препарат, наприклад, Парацетамол або Нурофен. Без консультації з фахівцем застосовувати їх не можна.

Якщо боротися з лактостазом послідовно, не лінуватися прикладання немовляти до грудей якомога частіше, то ця неприємність проходить протягом дня-двох.

Лактаційний мастит

Це серйозне запальне захворювання, що виникає при годуванні груддю. Воно запускається проникненням через мікротріщини золотистого або іншого стафілокока і обумовлено лактостазом, проблемами з імунітетом, травмами або хронічними патологіями.

Мастит у медицині поділяється наступним чином:

У будь-якому випадку, температура у годуючої мами не повинна ігноруватися ні в якому разі. Найчастіше вона є супутнім фактором при розвитку захворювання. Мастит лікує лікар з допомогою антибактеріальної та інфузійної терапії. При тяжких формах необхідно медикаментозне придушення лактації.

Післяпологовий тромбофлебіт

Варто уважно розібратися в причинах, які можуть викликати високу температуру у годуючої матері – що робити, як вчинити – постараємося зрозуміти.

Винен також може бути післяпологовий тромбофлебіт. Це запалення венозної стінки, що супроводжується появою тромбів в просвіті судини.

Дане захворювання характеризується наступними симптомами:

При даному захворюванні зазвичай призначаються антикоагулянти, венопротекторы, антиаргреганты. Лікар, швидше за все, призначить нестероїдні мазі проти запалення (наприклад, Диклофенак). Припинення грудного вигодовування показано тільки в крайніх випадках.

Похибка термометрії

Таке явище має місце в перші місяці життя дитини, якщо у мами багато молока. Часто температура підвищується тоді, коли молоко тільки «приходить», і груди болісно наповнюється.

Похибка термометрії полягає в тому, що температура під пахвою кілька вище, ніж оральна, ректальна або на згині ліктя. Це пов’язано з великою кількістю молока, з тим, що груди ще тільки звикає до свого нового стану. Якщо на градуснику не більше 37, то не варто ламати голову, чим збити температуру годуючій мамі – робити цього просто не потрібно. Зазвичай після годування все нормалізується.

Щоб уникнути даної похибки, міряти температуру годуючим правильно на згині ліктя. Такий метод часто застосовують у пологових будинках, нагадуючи матусям про те, щоб вони поміщали градусник не під мишку.

Температура при годуванні – що робити

Як збити температуру годувальниці? Перш за все, потрібно відповісти на питання, чи необхідно застосовувати такі заходи. Адже температура сама по собі – це не захворювання, а показник того, що організм бореться з інфекцією.

Сьогодні будь-який лікар скаже, що збивати температуру нижче 38,5 не потрібно. Вона говорить про те, що тіло активно та успішно протистояти хворобі. Більш високі показники – це дзвінок про те, що організм не справляється. У таких випадках варто застосовувати жарознижуючі препарати, прийом яких допускається при лактації. Іноді рекомендуються дитячі форми ліків, що містять парацетамол, адже їх прописують навіть немовлятам. Але, як було сказано вище, необхідна попередня консультація лікаря.

Якщо ви відчуваєте себе погано, не нехтуйте лікуванням. Потрібно обов’язково міряти температуру, знаходити причини її підвищення, можливість звертатися до фахівця. Тільки тоді захворювання можна припинити на стадії розвитку і обійтися без важких наслідків.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Що робити, якщо дитина зовсім не говорить на 3 роки?

Зміст статті: Виключіть основні причини Відсутність мотивації Наявність компанії Спадковість Нервове потрясіння Інтернаціональні сім’ї Як допомогти дитині заговорити Медична допомога Будь-яке нове вміння малюка викликає в батьків сплеск гордості. Перші…

Що робити, якщо дитина відмовляється брати груди

Зміст статті: Причини відмови від грудей Як вирішити проблему? Несподівана зміна дитячого поведінки Найпоширеніші материнські помилки Одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються багато молоді мами, це коли новонароджений не…

Що робити, якщо дитина погано спить?

Зміст статті: Норми сну для дітей Психологічні причини поганого сну Фізіологічні причини поганого сну Неправильна атмосфера Як допомогти малюку заснути? Вчені досі сперечаються про призначення сну в житті людини. Недолік…