Тільки для справжніх пані!

Що робити, якщо при вагітності виявлені глисти

Що робити, якщо при вагітності виявлені глисти

Про глистів, які по-іншому називаються паразитами або гельмінтами, більшість з нас знає з дитинства. Мами, намагаючись пояснити малюкам наслідки потрапляння в рот бруду з немитих рук, обов’язково згадують про це неприємне явище. Багато школярі пройшли лікування спеціальними таблетками після того, як здавали аналізи на яйця паразитів.

Безумовно, глисти становлять небезпеку для людського здоров’я. Але і вони виводяться при сучасному рівні медицини без зайвих проблем. Однак під час вагітності найбезпечніші і невинні ліки можуть нести загрозу здоров’ю малюка і мами.

Якщо жінка, яка носить під серцем дитину, дізналася, що у неї є паразити, панікувати і впадати у відчай не варто. Однак і пити перші-ліпші медикаменти без консультації лікаря не можна. Важливо переконатися точно, що за вид гельмінтів є в організмі, і далі діяти, дотримуючись професійної рекомендації.

В цілому, при наявності глистів при вагітності симптоми виникають досить неоднозначні, які пов’язати з присутністю паразитів в організмі досить складно. Поговоримо про це докладніше.

Загальні ознаки глистової інвазії

Якихось специфічних симптомів глисти під час вагітності не викликають. Більш того, жінка в такому стані часто відчуває себе погано, у неї знижується імунітет, і загострюються хронічні хвороби, тому говорити про ознаки, по яких розпізнається саме паразити, немає сенсу. Варто уважно прислухатися до себе і перевіряти всі свої підозри з допомогою медичних засобів і способів.

Ось основні ознаки того, що людина інфікована гельмінтами:

Якщо вище перелічені ознаки можуть бути характерні як для токсикозу першого триместру, так і для будь-яких інфекційних захворювань, тобто, все ж, ті, які мають особливо насторожити вагітну жінку:

Які глисти можуть оселитися в людському організмі?

Аскариди – черв’яки, які відносяться до виду круглих, їх товщина становить приблизно 3 мм, а довжина – від 20 до 40 див Ці глисти паразитують у кишечнику, споживаючи велику частину живильних речовин і вітамінів, які потрапляють туди з їжею. Іноді личинки проникають в жовчовивідні шляхи, легені, в рідких випадках в інші органи. Це викликає напади кашлю, слабкість, проблеми зі стільцем.

Гострики – невеликі круглі черви, становлять від 2 до 5 мм в довжину. Вони мешкають в кишечнику людини, який є їх єдиним господарем. Викликають ентеробіоз – це захворювання, яке характеризується сильним свербінням анального отвору, а іноді й зовнішніх статевих органів у дівчаток. Гострики найчастіше поселяються в дитячому організмі, однак, лікуватися повинна вся сім’я.

Шляхи зараження

Діагностика

У нашій країні вважається, що можна дізнатися про те, чи є в організмі ті чи інші черв’яки, шляхом дослідження калу. Однак цей метод далеко не завжди ефективний. По-перше, здавати аналіз потрібно протягом трьох днів, по-друге, годиться тільки свіжий матеріал.

Гостриків виявити в калі неможливо, потрібно робити зішкріб навколо анального отвору при певних умовах. Якщо наявні при вагітності глисти аскариди, необхідний аналіз навколоплідних вод і ультразвукове дослідження, щоб виключити потрапляння личинок всередину плодового яйця.

Небезпеку

Головне питання, яке виникає у майбутньої мами – небезпечні глисти при вагітності? Насправді, все залежить від видів гельмінтів, характеру їх впливу на жінку і малюка в утробі.

Ентеробіоз, що викликається гостриками, тягне за собою свербіж та подразнення статевих органів, яке, в свою чергу, провокує безсоння. Посилюється токсикоз, погано засвоюються вітаміни, слабшає імунітет.

Круглі паразити, що харчуються кров’ю в дванадцятипалої кишці, викликають некатороз або ж анкілостомоз. Головний симптом – невелика кровотеча в кишечнику, яке, однак, провокує анемію.

Личинки аскарид можуть проникати в плодове яйце, а звідти – у мозок і легені дитини. Після народження це викличе відставання в розвитку, постійні захворювання дихальних шляхів, складності в пологах.

Найбільшу небезпеку представляє токсоплазмоз. Це захворювання позначається на розвитку малюка і може навіть спричинити його загибель. Діти, що вижили, схильні до розвитку шизофренії, епілепсії, уражень нервової системи.

Як правильно лікувати?

Лікування глистової інвазії у вагітної жінки має проходити під контролем фахівців.

Лікар буде орієнтуватися на проведені лабораторні дослідження, які дозволяють визначити вид паразитів. Як лікувати глисти у вагітних залежить і від періоду виношування, і від виду гельмінтів, і від ступеня хвороби.

Таблетки від глистів – перевірений засіб, проте в першому триместрі його застосовувати не можна. У цей час формуються органи крихти, а токсини, що містяться в медикаментах, можуть спровокувати порушення. Другий триместр вважається найбільш безпечним при медикаментозному знищення глистів при вагітності. Перед самими пологами також краще утриматися від прийому препаратів.

Проте часто виникає питання про те, що робити і як позбутися від глистів при вагітності, якщо таблетки протипоказані? У цьому випадку можуть прийти на допомогу народні кошти. Виняток становлять трави, які викликають скорочення матки.

В російських широтах в організм людини найчастіше потрапляють гострики. Щоб позбавитися від них, необхідно дотримуватися правил чистоти і гігієни: проводити регулярне прибирання, міняти постільну білизну досить часто, прати його при високих температурах і пропрасовувати, щодня міняти натільну білизну і приймати душ, мити статеві органи, не брати пальці в рот і не гризти нігті.

Уважно ставтеся до свого харчування, мийте овочі та фрукти ретельно, як тільки можете. Всі дані рекомендації відносяться до всіх членів родини, з якими ви контактуєте.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чим лікувати горло при вагітності: традиційні методи і народні поради

Зміст статті: Чим небезпечне запалення горла при вагітності? Лікуємо горло традиційними методами Рецепти народної медицини від запалення в горлі Біль в горлі – один з найбільш часто зустрічаються симптомів застуди….

Прискорене серцебиття при вагітності: норма чи ознака патології

Зміст статті: Причини Ознаки Лікування Прискорене серцебиття буває у кожної людини. Воно спостерігається при заняттях спортом, активної фізичної роботи, сильних емоційних переживаннях. Іноді жінки відчувають часте серцебиття при вагітності. Це…

Нудота при вагітності: причини та способи позбавлення

Зміст статті: Нудота в 1 триместрі Нудота під 2 і 3 триместрі Як позбутися від нудоти? Багато жінок стикаються з такою проблемою, як нудота при вагітності. Явище це, прямо скажемо,…