Тільки для справжніх пані!

Що робити, якщо очі втомлюються від комп’ютера

Що робити, якщо очі втомлюються від комп'ютера

Сучасні дорослі і діти проводять за комп’ютером дуже багато часу. Офісні працівники віддають роботі за монітором по 8 годин в день, школярі вечорами використовують його для навчання й ігор.

Це незмінно позначається на стані організму: при неправильній посадці розвивається сколіоз, м’язи втрачають тонус із-за тривалої сидячої роботи, але найбільше втомлюються очі. Під вечір в них можуть відчуватися біль, сухість і печіння.

Пускати ситуацію на самоплив небезпечно. Якщо не вжити заходів, зір почне падати, людина почне відчувати незручності в повсякденному житті. Йому буде складно розгледіти цінники в магазинах, інформацію на товари, написану дрібним шрифтом. Тому за здоров’я своїх очей потрібно боротися.

Правильна організація робочого місця

Щоб навантаження на очні м’язи знизилася, сидіти за комп’ютером потрібно правильно. Необхідно перевірити, чи дотримані наступні рекомендації:

Відновлювальна гімнастика для очей і метод Бейтса-Шичко

Очні м’язи, як і м’язи всього тіла, потребують зміцнення. Всі авторитетні окулісти рекомендують виконувати спеціальну гімнастику для очей.

Ось кілька простих вправ:

Виконання цих вправи займає всього кілька хвилин і як не заважає оточуючим. Їх можна робити прямо на робочому місці. Також людям, зайнятим тривалою роботою за комп’ютером, рекомендований немедикаментозний метод Бейтса-Шичко. Вільям Бейтс – американський ольфтамолог, практиковавший в 20 столітті. Він припускав, що веде до перенапруження очей прагнення людини сфокусуватися на певному предметі. Тому розроблена ним гімнастика спрямована насамперед на розслаблення очних м’язів. Колега Бейтса з Радянського Союзу, фізіолог Геннадій Шичко, вважав, що людина здатна коригувати своє здоров’я з допомогою психологічних установок. А ще один наш співвітчизник, Володимир Жданов, об’єднав напрацювання двох вчених і назвав свою техніку методом Бейтса-Шичко. Ось які вправи були їм рекомендовані:

 • Необхідно намалювати очима прямокутник. Спочатку провести очима лінію зліва направо, потім вгору, потім справа наліво, а потім вниз.
 • Виконання рухів по колу, по ходу годинникової стрілки.
 • Поперемінно переводити очі з підлоги на стелю, а потім справа наліво.
 • Малювати очима хвилясті лінії, що проходять у напрямку спочатку зліва направо, а потім навпаки.
 • Інші прийоми методу проілюстровано на зображенні нижче. Стрілки вказують напрямок руху очей. Для стійкого ефекту кожну вправу потрібно виконувати 15-20 секунд.

  Необхідно враховувати протипоказання: будь-яких методів очної гімнастики варто уникати при відшаруванні сітківки, а також якщо нещодавно була проведена лазерна корекція зору або операція по заміні кришталика.

  Щоб підтримувати природну гостроту зору, важливо правильно харчуватися. Щодня в раціоні повинні бути продукти, корисні для очей. Це морква, гарбуз, чорниця, шпинат, брокколі. Також варто налягати на продукти з великим вмістом кальцію.

  Не менш важливий питний режим. Якщо людина буде в день випивати не менше 1-1,5 літрів чистої води, це послужить відмінною профілактикою сухості в очах. Важливий момент: зараховується тільки свіжа вода без всяких підсолоджувачів, а не чай, каву або солодкі пакетовані соки.

  Коли пора звертатися до лікаря

  Якщо незважаючи на всі вжиті заходи очі продовжують сильно втомлюватися і хворіти, а зір падає, необхідно звернутися до лікаря. Багато фахівці проводять комп’ютерну діагностику зору. З допомогою сучасної апаратури легко визначається астигматизм, короткозорість, далекозорість. Огляд займає всього кілька хвилин.

  На підставі отриманих даних офтальмолог дасть свої рекомендації. Можливо, він прийде до висновку, що пацієнтові доведеться носити окуляри, або призначить нешкідливі зволожуючі краплі для очей.

  Категорично забороняється підбирати собі окуляри самостійно: це може привести до різкого погіршення зору. Такі рішення може приймати тільки кваліфікований лікар.

  Щоб профілактика втоми очей після тривалої роботи за комп’ютером виявилася по-справжньому ефективною, гімнастику потрібно виконувати регулярно. Саме регулярність у виконанні вправ є запорукою їх дієвості.

  Отже, робіть гімнастику, частіше відпочивайте і обов’язково стежите за своєю позою вчасно роботи. Тоді втома очей перестане вас турбувати. Щоб ще раз повторити для себе правила посадки за робочим столом, погляньте на цю інфографіку від «ЛегкоПолезно». Збережіть її собі і поділіться з друзями і колегами, які також проводять багато часу перед екраном. Працюйте із задоволенням і будьте здорові!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Чим корисний імбир при застуді?

  Зміст статті: Імбир – одне з найкращих засобів проти застуди Кращі рецепти імбирних ліків від застуди Імбир при простудних захворюваннях: особливості застосування Напевно, кожен з нас хоча б пару разів…

  Вправи і загальні рекомендації при плоскостопості у дітей

  Зміст статті: Комплексне лікування проблеми Вправи для дітей молодшого дошкільного віку Розминка Вправи для дітей шкільного віку Вправи для дітей підліткового віку Плоскостопість – досить поширений діагноз, який озвучує дитячий…

  Зміцнюємо серцевий м’яз: ефективні вправи для серця і судин

  Зміст статті: Правила зміцнення і тренування Зміцнення серцевого м’яза після інфаркту Зміцнюємо систему: 8 простих вправ Серце – найважливіший орган в організмі людини. На жаль, сьогодні все частіше доводиться чути…