Тільки для справжніх пані!

Що робити, якщо дитина зовсім не говорить на 3 роки?

Що робити, якщо дитина зовсім не говорить на 3 роки?

Будь-яке нове вміння малюка викликає в батьків сплеск гордості. Перші посмішки і кроки запам’ятовуються на все життя. А вже перші слова – це справжнє диво.

Однак саме з промовою малюка пов’язано безліч батьківських страхів. Одні бояться, що дитя не заговорить вчасно. Інші стурбовані, що мова малюка отрывиста, і він не виголошує цілі речення. А треті хвилюються через те, що дитина не говорить виразно в 3 роки.

Поки дитина ще не ходить в дитячий садок, батьки сподіваються, що всі складнощі з постановкою мови підуть самі собою. Але якщо дитина не говорить на 3 роки зовсім, то треба виявити причини затримки мови. Що робити точно в цьому випадку, звичайно, підкаже лікар. У статті ми постараємося виділити основні причини цієї проблеми і намітимо шляхи вирішення кожної з них.

Виключіть основні причини

Відсутність мотивації

Можливо, ваш малюк просто не хоче говорити. У нього немає для цього стимулу. Так чому дитина не говорить? Часто буває, що підростаючий дитина стає центром родини. Вся увага батьків переключається на нього, будь-яке бажання передбачається заздалегідь.

Батьки добре розуміють, що просить дитина. Тому у нього просто не виникає необхідності щось просити.

Не потрібно позбавляти дитини мотивації. Навіть якщо ви добре розумієте, про що просить маля, то не поспішайте відразу виконувати. Відповідайте йому: «Я тебе не розумію. Давай ти спробуєш пояснити мені, що ти хочеш». Якщо робити це регулярно, то дитина в три роки вже буде говорити.

Наявність компанії

Існує думка, що діти починають швидше говорити в компанії однолітків. Особливо в дитячому саду, на ігровому майданчику і т. п. В цьому твердженні є частка істини. Але якщо дитині 3 роки, а він не розмовляє, не варто сподіватися, що до 5 років він заговорить без сторонньої допомоги. Не зволікайте зі зверненням до лікаря.

Спадковість

Якщо у вашій родині є люди, які пізно почали говорити, то затримка мовного розвитку, можливо, передалася дитині у спадок. Якщо дитина не розмовляє, обов’язково ведіть з ним діалог. Намагайтеся говорити грамотно і виразно, не коверкайте слова. У малюка в підсвідомості відкладається все, що він чує. Якщо в розмові ви перекручуєте слова, замінюєте букви і сюсюкаете, то існує велика ймовірність, що дитина запам’ятає все це і буде говорити неправильно.

Нервове потрясіння

Якщо в житті маленького чоловічка сталася ситуація, яка порушила його психоемоційний стан, він може піти в себе. Діти часто перестають розмовляти в стресових ситуаціях. В такому випадку необхідно терміново усунути джерело стресу і обов’язково звернутися за допомогою до психолога. Грамотний фахівець зможе надати дитині необхідну допомогу. У такій ситуації вік не має значення.

Інтернаціональні сім’ї

За Причиною відсутності мовлення у дитини може бути звичка батьків розмовляти на декількох мовах. Можливо, ваша дитина знає багато іноземних слів, але не розуміє, які з них правильні. Тому в сім’ях, де дитина ще не досяг віку 5 років, варто обмежитися однією мовою для спілкування.

Як допомогти дитині заговорити

Розвиток дрібної моторики сприяє тому, щоб малюк швидше заговорив. Для цього частіше займайтеся розвиваючими іграми і вправами. Нехай дитина грається дрібними предметами.

Для тренування підходять заняття малюванням, ліпленням, збирання мозаїки, конструктора і т. п. Також благотворно впливає масаж долоньок і ступень.

Не потрібно купувати дорогі іграшки. Якщо підійти до питання розвитку з розумом, то матеріали для занять знайдуться в кожному будинку. Наприклад, можна зробити розвиваюча допомога з макаронів і круп, блискавок і шнурків, гороху і дрібних іграшок. Тобто з усього, на що вистачить вашої фантазії.

Зверніть увагу, що діти, які до трьох років не можуть самостійно застібати гудзики і блискавки, впевнено тримати ложку і олівці, входять у групу ризику. У головному мозку відділи, що відповідають за мову, координацію і дрібну моторику, знаходяться поруч. Це означає, що порушення в будь-якому з них може привести до розладів в інших відділах.

Літо – особлива пора. Тривалі прогулянки, організовані правильно, також сприяють розвитку мовлення крихти. Показуйте йому дерева, тварин, рослини, обов’язково називайте їх.

Буває і так, що дитина 3 роки зовсім не говорить, але при цьому все розуміє, і він повністю здоровий. Почекайте близько 3-5 місяців. За цей період у дітей відбувається різкий стрибок у розвитку. Можливо, ваш малюк з тих, хто довго мовчить, а потім відразу починає говорити цілими реченнями, старанно вимовляючи кожне слово. Але не затягуйте з очікуванням.

Медична допомога

Так що ж робити, якщо ваша дитина в 3 роки не бажає вести розмову? Покажіть його 5 наступних лікарів:

– педіатра,

– лору,

– невролога,

– психолога,

– логопеда.

Тільки після повного обстеження і встановлення діагнозу ви зможете почати процес лікування. Можливо, буде потрібно різнобічна корекція розвитку. В одній ситуації вам допоможуть регулярні заняття з грамотним логопедом. Такий варіант можливий у тому випадку, якщо малюк здоровий, але не має бажання говорити. Логопед навчить дитину хотіти висловлювати свої думки словами.

Якщо дитина говорить окремі слова та словосполучення, то зверніть увагу, схиляє він дієслова у правильній формі вживає слова. Обов’язково виправляйте його. Це важливо робити саме батькам, так як діти 5-го року життя часто не хочуть займатися з логопедом. Для них лікар – зовсім стороння людина.

Якщо ж у дитини є проблеми зі слухом, на допомогу прийде сучасна хірургія. В даний час дітям, вік яких не досяг 5 років, проводять операції з імплантації слухового апарату у вушну раковину. Після курсу відновлення апарат не буде помітний, і ваш малюк нічим не буде відрізнятися від однолітків.

На жаль, трапляються ситуації, коли затримка мовного розвитку свідчить про розумовому захворюванні. Для виявлення таких патологій проводять всебічне медичне обстеження, що показує рівень роботи мозку, наявність або відсутність відхилень.

Можливо, під час пологів були сильні ускладнення і пологові травми. Може бути, плід був схильний до кисневого голодування в останні дні вагітності. Все це теж може спровокувати затримку мовленнєвого розвитку.

У таких випадках призначають препарати, що впливають на головний мозок. Вони живлять нейрони мозку і стимулюють мовний центр. Але будь-яке медикаментозне лікування повинен призначати тільки компетентний в цьому питанні невролог або психотерапевт.

Боротися з затримкою мовного розвитку допомагають фізіологічні процедури. За допомогою мікрохвиль відбувається вплив на ділянки мозку, що відповідають за мову і артикуляцію. Проте деякі з цих процедур призначають тільки тоді, коли очікуваний ефект важливіше можливих побічних дій.

Батьки, пам’ятайте, що корекція мовленнєвого розвитку у дітей, які досягли 5 року життя і старше, дуже скрутна. Чим молодша дитина, тим простіше і швидше відновити мовну функцію. Правильний діагноз і своєчасне лікування принесуть швидкий позитивний результат.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Що робити, якщо дитина відмовляється брати груди

Зміст статті: Причини відмови від грудей Як вирішити проблему? Несподівана зміна дитячого поведінки Найпоширеніші материнські помилки Одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються багато молоді мами, це коли новонароджений не…

Що робити, якщо дитина погано спить?

Зміст статті: Норми сну для дітей Психологічні причини поганого сну Фізіологічні причини поганого сну Неправильна атмосфера Як допомогти малюку заснути? Вчені досі сперечаються про призначення сну в житті людини. Недолік…

Чим треба годувати дитину після отруєння

Чим годувати дитину після отруєння, щоб організм зміг відновити пошкоджені слизові тканини, потрібно знати всім мамам, які прагнуть поліпшити стан малюка. Під час отруєння розвивається гострий гастроентероколіт, при якому відбувається…