Тільки для справжніх пані!

Що робити, якщо дитина відмовляється брати груди

Що робити, якщо дитина відмовляється брати груди

Одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються багато молоді мами, це коли новонароджений не бере груди. Часто це розцінюється як сигнал про те, що необхідно перевести дитину на штучне годування. Але не варто поспішати. Адже грудне молоко – найкраще харчування, яке може отримувати маленький чоловічок, який тільки що народився на світ. Його не замінять ніякі молочні суміші, наскільки гарні б вони не були. Тому дуже важливо розібратися, чому дитина не бере груди. Адже причина може бути легко курабельною, а значить, немає жодних підстав переводити немовля на штучне годування.

Причини відмови від грудей

Фахівці виділяють дві групи підстав, чому дитина не хоче смоктати груди. У першому випадку причина криється в стані малюка, а в другому – в індивідуальних особливостях молочних залоз жінки.

Якщо справа в маленькій людині, проблема грудного вигодовування може виникнути через:

Якщо причина того, чому дитина не бере мамині груди, полягає в самій жінці, може бути справа в:

Також може бути таке, що новонароджені діти не беруть груди з-за поганого смоктального рефлексу у поєднанні з індивідуальними особливостями молочних залоз мами.

Як вирішити проблему?

Незалежно від того, чому дитина погано бере груди або зовсім відмовляється від неї, необхідно зробити все, щоб усунути джерело проблеми. Для її правильного вирішення потрібно запастися терпінням і з’ясувати головну причину відмови. Отже, що робити, якщо дитина не бере груди – як вчинити?

Якщо у малюка погано розвинений рефлекс смоктання, необхідно спільно з педіатром потроху вчити його пити мамине молоко. Для цього потрібно частіше прикладати його до грудей і враховувати, що час годування не повинна перевищувати 15 хвилин, інакше новонароджений надто втомиться. Якщо вибрати правильну техніку і вільний режим, проблема відмови від грудей вирішується протягом кількох днів.

Так само треба діяти, якщо малюк відмовляється пити материнське молоко із-за того, що перше годування отримав з пляшечки. В даному випадку, справа в тому, що у нього сформувався інший спосіб ссання, від якого його потрібно поступово відучувати. Зробити це можна тільки шляхом регулярного прикладання його до грудей. Слід запастися великим терпінням, тому що, швидше за все спочатку вас чекає лише бравий плач і повна відмова від їжі. Тут важливо не здаватися, тому що маленький чоловічок, якому лише кілька днів від народження, швидко навчається всьому новому, просто допоможіть йому.

Найлегше, якщо дитина відмовляється пити грудне молоко через відсутність голоду. Тут просто треба трохи почекати, коли малюк захоче їсти, він із задоволенням почне смоктати груди.

Якщо проблема відмови від грудей полягає в індивідуальних особливостях молочних залоз, у вас є два шляхи:

При наявності лактостазу треба менше пити і ретельно зціджуватися перед кожним годуванням, що допоможе розробити всі молочні протоки. Після того, як застій буде усунутий, малюк погодиться посмоктати ваше молоко.

Навіть якщо проблема змішана – індивідуальні особливості будови тіла мами поєднуються з недостатнім розвитком дитячого смоктального рефлексу – все можна вирішити. Ваша головна зброя – терпіння і наполегливість. Дуже часто молоді мами здаються, коли дитина не бере груди і психує. Почуття власної безпорадності і відчай примушують братись за пляшку. Однак не забувайте, що, якщо у вас є молоко, всі інші проблеми не так складно усунути. Все в ваших власних руках.

Несподівана зміна дитячого поведінки

Не завжди відмова від грудей відбувається в перші дні життя. Іноді буває так, що малюк із задоволенням пив мамине молоко, а тому раптом різко став відмовлятися від нього і плакати. При цьому він може охоче приймати зціджене молоко, що відразу викликає думки про необхідність переведення на штучне годування. Причини такої поведінки можуть бути різними, правильна установка допоможе повернути все на свої місця.

Найчастіше, такий раптовий відмова від материнського молока пов’язаний з тим, що дитина пережив сильний стрес. Він може бути викликаний:

Якщо малюк захворів, він може відчувати слабкість, викликану загальним нездужанням і підвищенням температури. А так як при годуванні груддю потрібні відчутні фізичні зусилля, дитина може просто не впоратися з ними. Він може хотіти пити мамине молоко, але бути просто не в змозі робити це. Особливо складно буває при нежиті, коли дитина не може нормально дихати. У цьому випадку замість того, щоб їсти, він починає просто кричати і плакати, забезпечуючи собі таким способом, доступ необхідного кисню. Ваша задача в даному випадку максимально полегшити стан малюка, даючи йому зціджене молоко. Можна скористатися пляшкою, але краще використовувати ложку, щоб не нав’язувати дитині інший стереотип смоктання. Після одужання, він, швидше за все, з колишнім задоволенням візьметься пити з грудей.

Якщо ви підозрюєте, що відмова викликаний зміною смаку вашого молока, просто приберіть з раціону новий продукт, що спричинило негативну реакцію малюка. Після цього годування піде як раніше.

Зниження кількості молока можна побороти, якщо ви почнете прикладати малюка до грудей частіше, ніж зазвичай. У разі необхідності, можна вдатися до спеціальних медичних препаратів, сприяє налагодженню лактації. Вибирати їх потрібно строго після консультації з лікарем.

Психологічний дискомфорт у будинку сильно позначається на дитині, яка починає психувати і відмовлятися від грудей. Щоб цього уникнути, намагайтеся не говорити на підвищених тонах при малюка, зберігати спокій і не нервувати. Адже дитина завжди відчуває ваш настрій і чуйно реагує на нього.

Якщо ви бачите, що малюк здоровий, але при цьому не хоче брати груди, побризкайте на язичок молоком. Часто, відчувши його смак, у дитини прокидається апетит, і він починає з азартом смоктати.

Найпоширеніші материнські помилки

Нерідко грудне вигодовування дуже швидко припиняється виключно з вини мами. Щоб такого не допустити, слід знати 3 основні помилки, які не слід повторювати.

Не забувайте, що материнська любов і турбота – це ваш найголовніший подарунок для своєї дитини. Якщо у вас з якихось причин з’явилася проблема відмови від грудей, не варто зневірятися. У більшості випадків, справа вирішується досить безболісно. Але якщо ви все ж відчуваєте, що не справляєтеся з проблемою, негайно зверніться за допомогою. Рада, даний вчасно, і моральна підтримка стануть необхідної для вас опорою, яка допоможе вирішити проблему грудного вигодовування вашого малюка.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Що робити, якщо дитина погано спить?

Зміст статті: Норми сну для дітей Психологічні причини поганого сну Фізіологічні причини поганого сну Неправильна атмосфера Як допомогти малюку заснути? Вчені досі сперечаються про призначення сну в житті людини. Недолік…

Чим треба годувати дитину після отруєння

Чим годувати дитину після отруєння, щоб організм зміг відновити пошкоджені слизові тканини, потрібно знати всім мамам, які прагнуть поліпшити стан малюка. Під час отруєння розвивається гострий гастроентероколіт, при якому відбувається…

Догляд за новонародженим: як організувати купання

Зміст статті: Коли можна починати купати? Необхідні для купання приналежності Особливості підготовки і використання дитячих речей Оптимальний режим температури Процедура купання Після ванни Пупкова рана під час купання Поради при…