Тільки для справжніх пані!

Що робити, якщо дитина погано спить?

Що робити, якщо дитина погано спить?

Вчені досі сперечаються про призначення сну в житті людини. Недолік сну впливає не тільки на фізичне самопочуття, але і на бажання спілкуватися, розважатися, жити повним життям. Навколишній світ не радує, ми стаємо дратівливими і більш грубими. Втрата кількох годин сну вночі сповільнить реакції людини на 40 і більше відсотків. І це ми говоримо про дорослих. А якщо дитина погано спить? Наскільки це впливає на його самопочуття?

Сон – не тільки основна потреба, але й показник здоров’я для малюків.

Неспокійний нетривалий сон може сигналізувати про якесь захворювання. Протягом довгого періоду часу немовля погано спить, постійно плаче, не додає у вазі, млявий – бігом до лікаря! Тривалий розлад сну може посилити його самопочуття. Але не варто передчасно впадати в паніку. Як правило, причини, з яких дитина погано спить вночі, можна усунути самостійно. Що ж робити?

Норми сну для дітей

Молоді батьки не завжди відразу можуть зрозуміти, що дитина мало спить, так як не знають норму годин сну для немовляти. Після виписки з пологового будинку дитина може спати до 18 годин – і це нормально. Він прокидається на 2-3 години, в цей період його треба погодувати, зробити масаж, обов’язково поспілкуватися, щоб він відчував мамине тепло і турботу.

Вже до трьох місяців кількість годин сну зменшиться до 15. З’явиться більше активності в денний період, а вночі, навпаки, багато діти вже починають відмовлятися від годування і можуть спати поспіль до 9-10 годин, менше плачуть. Зверніть увагу, що протягом дня має бути не менше 3-х періодів сну.

Багато молоді батьки вважають, що чим старше їх малюк, тим більше часу він має проводити в активній фазі. Якщо дитина надмірно грайливий і неспокійний, продовжує часто прокидатися вночі і недостатньо спить вдень – це один із симптомів втоми. Значить, є якась причина, чому дитина погано спить кожну ніч, і її терміново треба вирішувати. Бувають ситуації, коли малюк не спить за 5 годин до ряду, а якщо і засинає, вже через 10 хвилинок прокидається з плачем. Це явний розлад, який говорить, що дитина не досягає фази глибокого сну, відповідно, погано відпочиває і не відновлюється. Які основні причини, чому дитина погано спить вночі, важко засинає і часто прокидається?

Психологічні причини поганого сну

Малюки чудово засинають під такі шуми, як працює телевізор, розмови, дзюркотлива музика. Але будь-який різкий звук або яскраве світло може збити фазу сну, налякати, спровокувати нервозність. Щоб дитині було спокійніше, затемніть кімнату шторами, облаштуйте ліжечко так, щоб на нього не падало пряме світло.

Дуже сприйнятливі немовлята і до емоційного стану мами. Ваша надмірна активність, нервозність, поганий настрій передаються дитині. Під час вагітності малюк звикає чути стукіт маминого серця, пологи– це стрес як для мами, так і для немовляти. В новому середовищі, не чуючи вашого серцевого ритму, не пов’язаний з вами пуповиною, він переживає почуття схоже на сильному самотності. Що робити? Якщо молода мама частіше розмовляти з дитиною, тримати його на руках, засипати поруч, відчуття захищеності і зв’язку з вами повернеться. Через якийсь час малюк звикне до нового стану, заспокоїться і почне засинати вночі при мінімальному вашій участі.

Фізіологічні причини поганого сну

Причин поганого сну можуть бути неприємні відчуття, болі, дискомфорт. Найбільш поширені:

Зрозуміти, що занепокоєння пов’язане саме з кишковими коліками, можна за поведінкою дитини. Животик прикрашено, малюк плаче і підтискає ніжки до живота. Зазвичай коліки починаються на 3-му тижні життя і закінчуються на 3-му місяці. Кольки–це не хвороба, а стадія формування в кишечнику правильної мікрофлори. Батькам треба допомогти пережити дитині це період. Мамі краще відмовитися від їжі, яка звертається газоутворення – хліб, фрукти, бобові. При годуванні слід дивитися, як дитина бере груди, щоб під час їжі він не захоплював зайве повітря. Щоб уникнути виникнення кольок, перед кожним годуванням дитини рекомендують укласти на животик. А після їжі потримати стовпчиком, поки він не зригне накопичений повітря. Коли коліки вже здолали, то добре допомагає масаж животика або тепла пелюшка, прикладена до живота. Перераховані способи не спрацювали?– Залишається вдатися до прекрасного народному засобу: кропової води.

Неправильна атмосфера

Комфортною для немовлят вважається температура повітря від 18 до 22 градусів Цельсія. Якщо в кімнаті жарко, частіше провітрюйте приміщення. Ліжечко розташуйте подалі від вікна і джерел опалення.

Після виписки з пологового будинку немовля ще не усвідомлює різницю між днем і ніччю. Щоб він швидше влився в нормальний режим, необхідно створити умови укладання, які допоможуть йому зрозуміти різницю. Вдень убаюкивайте його в напівтемряві. Вночі ж забезпечте максимальну затемненность кімнати від джерел освітлення.

Підвищена активність в кімнаті може зашкодити малюку заснути. На фонові шуми дитина реагувати не буде, але якщо поруч з ним постійно перебуває багато людей і всі вони щось роблять, рухаються, говорять, розлад сну буде забезпечено.

Як допомогти малюку заснути?

Для кожної молодої мами головне – виробити свій похід до убаюкиванию малюка на ніч. Основне завдання – розробити ритуали укладання і привчити малюка до них і до режиму сну як вдень, так і вночі. Дитина, привчена до певного режиму, сам буде тяжіти до сну в певні години. Отже, нам треба дати зрозуміти дитині, що його готують до сну на ніч. Найкраща послідовність: годування, потім купання і сон.

Купання в теплій ванні з травами розслабляє. Якщо все ще турбують коліки, то після купання можна робити масаж животика або дати кропової води. Щоб малюк сам собі не заважав, ретельно запеленайте його на ніч. Затемніть кімнату і заспівайте колискову або просто поговоріть з малюком тихим заспокійливим голосом. Досвідчені мами радять вживати одні й ті ж фрази, наприклад, «баю-бай», «спи малюк» отже далі. Однакові дії і слова рано чи пізно сформують звичку до засипання. Не забувайте про температурному режимі. Кімнату попередньо обов’язково провітріть до комфортних 20 градусів Цельсія.

Проявляйте терпіння. На звикання до ритуалу укладання потрібно чимало часу. Врахуйте, що всі діти володіють своїм характером. Якщо ваш первісток відразу засинав і вдень, і вночі, варто було покласти його в ліжечко, то іншій дитині може знадобитися більше часу. Комусь хочеться розглянути нову іграшку, іншому необхідна мамина колискова. Під час укладання не варто сильно привчати малюка до рук, краще просто полежати поруч із ним, поговорити, погладити.

Ніхто не зрозуміє дитину краще, ніж його мама. Кожен малюк унікальний! Тому в першу чергу орієнтуйтеся на свої відчуття, а не на загальні поради. При цьому пам’ятайте, що чим більше дитина спить, тим швидше вона розвивається. Постарайтеся створити для нього комфортні умови для міцного сну, особливо вночі. Здоровий сон малюка – гарне самопочуття всіх членів родини!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чим треба годувати дитину після отруєння

Чим годувати дитину після отруєння, щоб організм зміг відновити пошкоджені слизові тканини, потрібно знати всім мамам, які прагнуть поліпшити стан малюка. Під час отруєння розвивається гострий гастроентероколіт, при якому відбувається…

Догляд за новонародженим: як організувати купання

Зміст статті: Коли можна починати купати? Необхідні для купання приналежності Особливості підготовки і використання дитячих речей Оптимальний режим температури Процедура купання Після ванни Пупкова рана під час купання Поради при…

Догляд за немовлям: з якого віку можна підгодовувати малюка

Зміст статті: Пора годувати? Ознаки готовності до нових продуктів Перші ложечки Правила введення продуктів Міфи про перехід на доросле харчування Перший прикорм – тема, яка не залишає байдужою жодну молоду…