Тільки для справжніх пані!

Що потрібно і не можна говорити дитині: поради на кожен день

Що потрібно і не можна говорити дитині: поради на кожен день

Щоб дитина розвивалася, з ним необхідно розмовляти із самого його народження, причому в позитивному ключі. Для маленьких дітей важлива інтонація, для більш старших значущим стає зміст промови. Від цього залежить, чи виросте малюк впевненим у собі або закомплексованою.

Мамі, татові й іншим членам сім’ї завжди слід думати, які слова потрібно говорити дітям, які фрази допустимі, а які категорично заборонені. Спробуємо детальніше розібратися в тому, як слід вести діалог з дитиною, щоб направити його дії в потрібне русло і багато чому навчити. Також розглянемо поради психологів, які десятиліттями вивчали можливості продуктивної бесіди і силу слів.

Цінність любові та підтримки

Один з головних компонентів вдалою життя людини – відносини з сім’єю. Закладаються вони ще в ранньому дитинстві. Щоб дитина довіряла батькам, щоб йому хотілося розповідати їм про своє життя і обговорювати різні проблеми, необхідно постійно показувати йому любов і готовність підтримати, щоб не трапилося.

Психологи визначили перелік основних фраз, які потрібно говорити дитині якомога частіше, бажано кожен день.

Зрозуміло, вимовляти це все потрібно з максимально теплою і доброзичливою інтонацією, необхідно бути щирим. Фраза, озвучена з байдужістю, втрачає свій сенс. Тим більше неприпустимо іронізувати. Також при розмові важливо стояти або сидіти поруч, дивитися в очі.

Як зробити дитину впевненим у собі, але не розпестити?

Часто батьки турбуються, що, якщо малюкові говорити багато компліментів, він виросте розпещеною і надмірно самовпевненим. На жаль, це правда, тому важливо вміти правильно його хвалити і говорити приємні речі, знати, яке слово треба сказати, щоб підбадьорити, але не сформувати егоїзм.

Основні правила:

У будь-якому випадку дитині потрібно давати зрозуміти, що його люблять і завжди підтримають.

Правильне осуд

З іншого боку, малюк може вести себе неправильно, і вказувати на це треба обов’язково. Не можна підтримувати його, якщо він нічого не робить по дому, не вчить уроки, створює незручності оточуючим. При цьому дуже важливо говорити про це в правильній формі: пояснювати, що він не прав, але при цьому не ображати.

Варто запам’ятати, які фрази не можна говорити, навіть якщо дитина завинила:

Основним завданням батьків повинно бути вибудовування теплих відносин з дитиною. Важливо показати дитині, що її люблять не за гарне навчання, зразкову поведінку або допомогу по господарству, а просто так, самого по собі, навіть якщо він в чомусь неправий. Тому завжди важливо правильно вести діалог. Для цього і слід знати, що потрібно говорити дитині щодня, а що небажано або категорично не можна вимовляти.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Що можна давати дитині в 4 місяці в якості прикорму?

Зміст статті: Про процес переходу з грудного на звичайне харчування Годувати або не годувати Чим саме годувати Основні правила З маленькими дітьми слід бути особливо уважними і турботливими. Необхідно знати,…

Що робити, якщо у дитини знижена температура

Зміст статті: Як розпізнати проблему? Причини Як робити батькам? Грудні діти та гіпотермія Всі батьки знають, що високої температури у малюка не буває, якщо організм повністю здоровий. Вона є знаком…

Що робити, якщо у годуючої мами піднялася температура?

Зміст статті: Від чого виникає гіпертермія? Післяпологове запалення Лактостаз Лактаційний мастит Післяпологовий тромбофлебіт Похибка термометрії Температура при годуванні – що робити Природне вигодовування немовляти сьогодні вважається пріоритетним способом його живлення….