Тільки для справжніх пані!

Шавлія для припинення лактації: ефективний і безпечний засіб

Шавлія для припинення лактації: ефективний і безпечний засіб

Період грудного вигодовування – без сумніву, найпрекрасніша пора в житті малюка і його мами. Всесвітня Організація охорони Здоров’я рекомендує: годування груддю потрібно продовжувати аж до досягнення дитиною віку 2 років. До цього часу процес лактації почне згасати природним чином, і завершення грудного вигодовування не буде болючим ні для матері, ні для дитини.

Але далеко не кожна мама готова так довго годувати грудьми, тому в той чи інший момент перед нею постає питання: як швидко припинити вироблення молока без шкоди для здоров’я? Існує досить багато засобів, що допомагають зупинити процес лактації, в тому числі і рослинних. Одне з найпопулярніших – шавлія.

Шавлія: ефективно і безпечно

Шавлія для припинення лактації, хоча і вважається засобом народної медицини, нерідко призначається годуючим мамам навіть лікарями.

На відміну від інших способів примусового припинення грудного вигодовування, застосування шавлії – не тільки безпечний, але і дієвий метод.

Наприклад, одні жінки при припинення лактації намагаються перетягувати груди тугими пов’язками, але це загрожує травмами грудей, так і розвитком застоїв і, як наслідок, – маститу. Інші вдаються до обмеження споживаної рідини і навіть перестають повноцінно харчуватися, сподіваючись, що це стане причиною відсутності грудного молока. Але і це дуже небезпечно для організму молодої мами, який і так не до кінця відновився після пологів і в цей час особливо потребує різноманітної їжі. До того ж такий метод не може істотно позначитися на вироблення молока і закінчення лактації.

Нарешті, препарати, які пропонує фармацевтична індустрія, мають у своєму складі гормони, тому дуже часто при використанні такого способу завершення ГВ у жінок виникають серйозні побічні ефекти аж до сильного гормонального збою. Застосовувати подібні засоби без попередньої консультації лікаря вкрай не рекомендується.

А ось пити шавлія при грудному вигодовуванні цілком безпечно. Ефективність цієї рослини при завершенні лактації підтверджена дослідженнями. Дія шавлії на процес вироблення грудного молока пов’язано з фітоестрогенами, які у великій кількості містяться в рослині. Це особливі природні сполуки, схожі з естрогенами – жіночими статевими гормонами.

Під час грудного вигодовування рівень естрогенів знижується природним чином, щоб не перешкоджати виробленні іншого гормону – пролактину, що відповідає за появу грудного молока. Якщо жінка починає приймати шавлія при лактації, пролактин знижується, поступово зменшується і кількість виробленого молока.

Побічні ефекти при прийомі рослини практично відсутні. Найголовніше – знати, як приймати його правильно при припинення лактації.

Протипоказання до застосування шавлії

Шавлія є натуральним і безпечним природним засобом для припинення вироблення молока, але незважаючи на це, він все ж має певні протипоказання. Зокрема, не можна вживати шавлія при наступних станах:

Якщо хоча б один з цих пунктів відноситься до вас, від прийому шавлії в якості засобу для завершення лактації слід відмовитися, щоб уникнути можливих ускладнень.

Також слід припинити використання лікарської рослини, якщо виникають побічні ефекти: висип, свербіж, лущення шкіри, нудота, блювання або запаморочення. Втім, потрібно відзначити, що побічна дія шавлії проявляється вкрай рідко і в основному при перевищенні рекомендованих доз прийому.

Рецепти коштів на основі шавлії

Брати шавлія з метою припинення грудного вигодовування можна в різних формах:

Якщо молода мама бажає закінчити ГВ швидко, їй варто застосовувати більш концентровані засоби – настоянку і масло. Для тих, хто не поспішає і хоче завершити лактацію м’яко та поступово, підійдуть відвари і настої з шавлії.

Але яке б засіб для припинення грудного вигодовування на основі рослини не вибрала жінка, їй потрібно обов’язково дотримуватися правила приготування і прийому, щоб досягти потрібного дії і звести до нуля ризик появи побічних ефектів.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Що таке плацента для чого вона потрібна

Зміст статті: Будова органу Роль плаценти в протіканні вагітності Порушення в роботі плаценти Що таке плацента? Це унікальний орган, який існує тільки у жінок і тільки під час вагітності. Однак…

Що таке помилкова вагітність і із-за чого вона виникає?

Зміст статті: З-за чого виникає уявна вагітність? Як розпізнати псевдобеременность? Діагностика і лікування помилкової вагітності Природа жінки така, що рано чи пізно кожна представниця слабкої статі починає відчувати бажання стати…

Що таке лактація і чим вона важлива

Зміст статті: Як відбувається процес лактації? Які труднощі виникають при лактації і як з ними боротися? Значення лактації життя матері і дитини Що таке лактація? Більшість жінок вперше замислюються над…