Тільки для справжніх пані!

Селен для нашого організму

Селен для нашого організму

З курсу шкільної хімії багато хто, напевно, пам’ятають такий хімічний елемент, як селен. Ще зовсім недавно він вважався отрутою, поки біологи не відкрили важливу роль цієї речовини в людському організмі. Виявляється, що цей мікроелемент входить до складу більше 200 гормонів і ферментів, і це лише приблизна оцінка його властивостей. Незважаючи на мікроскопічну щоденну норму (50-100 мкг), нестача селену може завдати великої шкоди. А чим корисний селен для організму людини?

Основні характеристики

Перерахуємо ключові властивості:

 • Профілактика гінекологічних хвороб. Цей мікроелемент відіграє важливу роль у лікуванні і профілактики чоловічого безпліддя, бо бере участь в утворенні тестостерону і збільшення якості сперми. Важливо, що в еякуляті знаходиться досить велика кількість цієї речовини, так що чим активніше у людини статеве життя, тим більше селену щомісяця витрачає. Якщо у жінки порушений гормональний фон, його складно відновити назад. Тут знову на допомогу приходять важливі властивості цього мікроелемента, які сприяють стабілізації фону і зменшують ймовірність клімаксу, що важливо для жінок. Він необхідний і в лікуванні гінекологічних захворювань.
 • Вагітність жінок і користь малюкам. У немовлят у перші місяці життя ще не накопичено селен для повноцінного функціонування. У такому віці він приносить користь ослабленій імунній системі і позбавляє від хвороб. З-за особливого властивості мікроелемента він запобігає токсикоз і захищає матір і плід від безлічі хвороб. Так що вагітним і годуючим матерям рекомендуються збільшити його споживання.
 • Профілактика онкології. Одним з найважливіших властивостей цього мікроелемента є захист клітинних мембран і ДНК клітини від численних пошкоджень. Також він потрібен для росту нових клітин і попередження утворення ракових пухлин. Саме тому селен вважається одним з головних мікроелементів в боротьбі з раком і знаходиться під пильною увагою вчених. Особливо корисний селен для організму жінки в якості профілактики раку грудей.
 • Молодість і довголіття. Саме він як ніякий інший елемент в нашому організмі відповідає за нашу молодість. Це відбувається з-за властивості речовини з’єднуватися з різними хімічними речовинами в самих різних системах нашого організму. Він не тільки виводить токсичні речовини і регенерує клітини, але і допомагає боротися з цілим спектром небезпечних захворювань. Користь від цього мікроелемента помітна в будь-якій системі нашого тіла.
 • Недолік елемента у людини

  Навіщо і для чого нам селен, чим загрожує його брак?

  У дорослої людини в організмі знаходиться всього 10-14 мг селену. Щодня організму потрібно лише 50-100 мкг цього мікроелемента для поповнення витрат, однак навіть його незначний дефіцит – вагома причина звернутися до лікаря. Дізнатися про це можна за виявились симптомів, які, втім, можуть бути ознаками зовсім інших захворювань. Перерахуємо основні «умовні знаки» відсутність селену:

  Серйозна нестача цього мікроелемента може привести до куди більш сумних наслідків. Перерахуємо основні:

 • Щитовидна залоза. З-за нестачі цього мінералу вона перестає виробляти життєво важливі гормони для людини, і йод починає засвоюватися набагато гірше. Як наслідок порушується гормональний фон. 2. Запальні процеси. Вчені так і не дійшли єдиної думки в питанні ролі селену в запальних процесах. Одна із сторін вважає, що нестача селену – причина хвороби, інша ж вважає, що це наслідок, оскільки імунна система людини витрачає ресурси на загоєння запалених ділянок.
 • Надлишок селену

  При звичайних умовах накопичити надмірна селен в організмі практично неможливо. Для цього доведеться з’їсти дійсно величезна кількість продуктів з високим вмістом, так що єдиний шлях завдати собі шкоди – вживати препарати з вмістом цього мікроелемента.

  Для дорослої людини отруєння селеном почнеться після добового вживання більш 400-500 мкг. Наслідки не найприємніші: болі в шлунково-кишковому тракті, цироз печінки, дисфункція нервової системи і великої шкоди для шкіри. Пам’ятайте, що при будь-яких ознаках нездужання слід негайно звертатися до фахівця.

  Продукти з високим вмістом селену

  В яких овочах і фруктах міститься велика кількість селену, вживання яких овочів задовольнить добову потребу людини в цьому мікроелементі? – Найбільш багаті їм злакові культури та кукурудза. Також високий вміст селену спостерігається в помідорах, різноманітних грибах і в будь-якому хлібі грубого помелу. На жаль, в «магазин» продукти цього важливого мікроелемента значно менше, ніж в продуктах «з грядки». Приміром, у консервованих овочах або фруктах селену немає зовсім, а у вареній і рафінованої їжі його зміст вдвічі менше, ніж у свіжій.

  Загальна роль селену: для чого він нам?

  Селен — це один з головних мікроелементів, він незамінний для будь-якої системи нашого організму, а його недостатність призводить до серйозних проблем і захворювань. Щоденний контроль за надходженням селену в організм забезпечить не тільки необхідну профілактику хвороб, але і істотно поліпшить якість життя і запобіжить можливу шкоду. Вживайте рослинну їжу, багату цим мікроелементом, і ваше здоров’я буде процвітати, ви станете відчувати себе сильніше, енергійніше, покращиться пам’ять і розумові здібності. Дивно, що справи можуть піти в гору з-за пари міліграмів!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Буряковий сік: правила вживання, користь і шкода

  Зміст статті: Склад і властивості Протипоказання і застереження Правила прийому Рецепти коктейлів Лікування продуктом Спочатку в їжу йшли тільки бурякові листя. Коренеплоди ж використовували для приготування лікарських засобів. Зараз відомо,…

  Найкорисніший для краси і здоров’я фрукт

  Зміст статті: Яблуко Ківі Грейпфрут Гранат Банан Лимон Ананас Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, дорослій людині бажано їсти 400-800 г овочів і фруктів. Дослідження останніх років показують, що…

  Найбільш корисні та важливі овочі для людини

  Зміст статті: В якому вигляді їсти овочі? Визначаємо найкращий продукт Топ-5 дуже важливих продуктів Томати Болгарський перець Буряк Капуста брокколі Часник Людський раціон включає у себе чимало продуктів. Однак велику…