Тільки для справжніх пані!

Сатин: що це таке, переваги як вибрати?

Сатин: що це таке, переваги як вибрати?

Зміст:

З сатину шиють сукні, особливо весільні, сорочки, використовують в якості матеріалу для підкладок. Постільна білизна з сатину користується заслуженим попитом, хоча вартість її перевищує звичайні бавовняні ліжку. Цей вид тканини знайомий багатьом, але не кожен знає про нього все.

Що таке сатин?

Родоначальником сатинових, як і шовкових, тканин вважається Китай, а в Європі про них дізналися лише в 12 столітті. Сатин – спосіб плетіння сильно скручених подвійних, як правило, бавовняних ниток в співвідношенні 1:4 або більше.

Під цим мається на увазі, що одна нитка качка, виходячи на лицьову поверхню, перекриває відразу чотири нитки основи, утворюючи довгі перетяжки. Такий метод схожий з плетінням атласних тканин, тільки тут все з точністю до навпаки.

Чим сильніше скручені бавовняні нитки, тим інтенсивніше блиск виготовленої з такої сировини тканини. Саме це забезпечує сатиновим тканин їх шовковистий блиск.

Це властивість іноді підсилюють, обробляючи тканина лугом. Такий метод отримав назву мерсеризації. Більш простий спосіб, званий каландрированием, полягає в гарячій прокатці матерії масивним катком. Тканина, оброблена каландрированием, зберігає свої властивості до першого прання.

До різновидів сатинових тканин відноситься також мако-сатин. Його виготовляють виключно з найтонших бавовняних ниток, ще більше підвищують блиск і носкість. Це самий надійний і екологічний, але не найдешевший спосіб підвищення якості з усіх перерахованих.

Переваги сатину

Так чим же гарний сатин? Перш за все, своєю довговічністю. Навіть випрану кілька сотень разів білизна не втрачає своєї привабливості, лише незначно тускнея з часом. Сатин – щільний матеріал, по міцності перевищує прості тканини на основі бавовни.

Відповідно, і термін шкарпетки сатинових речей, і їх стійкість до стирання значно вище. Не дивлячись на щільність, тканина забезпечує вільний доступ повітря до тіла, відчуття комфорту і тепла.

Сатинова постіль зовні схожа з шовкової, не холодить і не намагається втекти від вас вночі. Випрасувана після прання, не мнеться, зберігаючи свіжий і привабливий вигляд. Вартість сатину вище, ніж у шовку, але нижче бавовняних тканин. І все ж, співвідношення ціна – якість забезпечує вироби з сатину постійним попитом.

Тканини сатинового плетіння застосовують не тільки в текстильній промисловості. Цей вид плетення застосовується при виготовленні полівінілхлоридної плівки, використовуваної для всіх відомих підвісних стель.

Як вибрати сатин?

На що слід звернути увагу, вибираючи одяг або постільна білизна з сатину? Відразу хочеться застерегти від покупки білизни «з рук», в наметах і кіосках. Вироби з 100% бавовни, яким є сатин, мають досить високу вартість і не користуються популярністю серед вуличних торговців.

Якщо вам дійсно важливо якість, не купуйте речі з полікотон. Зміст поліестеру в таких тканинах зводить нанівець всі переваги натуральної бавовни, хоча зовнішній вигляд залишається «на рівні».

Пам’ятайте, що сатин – щільна тканина, в середньому близько 120-150 ниток/див. При розтягуванні вона не повинна світитися, як марля.

Навіть найтонші нитки мако-сатина, завдяки щільній укладці, складають повітряно-легку, але щільну і однорідну тканина.

Так само зверніть увагу на положення ниток основи щодо ниток качка – вони повинні бути строго перпендикулярні. У дешевих тканинах для економії ниток їх пускають злегка по діагоналі.

Тканина з різким, виразним запахом брати не слід. Це ознака застосування неякісних барвників і забарвлення пігментним способом. Краще вибирати тканину, забарвлену реактивними барвниками.

Якісна сатинова білизна з чистої бавовни забезпечить вам комфорт, не створюючи проблем при пранні і залишаючись ошатним та святковим багато років!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як вибрати ковдру: розмір, матеріал. Поради щодо вибору ковдри

Зміст: Розмір ковдри Як вибрати ковдру? Увагу на теплопровідність! Матеріал ковдри Шовкова ковдра Пухова ковдра Вовняна ковдра Ватяну ковдру Ковдра з синтетичним наповненням Ніщо так не підвищує працездатність, як приємний…

Як почистити дитячий ортопедичний матрац, від бруду або сечі?

Зміст: Як почистити матрац від бруду Як почистити матрац від сечі Як почистити ортопедичний матрац Як почистити дитячий матрац Найчастіше під час генерального прибирання навіть у самої кропіткої господині не…

Як прати ковдру з овечої вовни, верблюжої, ватяну, синтепонову?

Зміст: Можна прати ковдру? Як прати ковдру з овечої вовни? Як прати ковдру з верблюжої вовни? Синтепонову ковдру можна прати і як? Як прати ватяну ковдру? В будь-якому будинку є…