Тільки для справжніх пані!

Роль заліза в організмі людини: функції, ознаки браку способи усунення дефіциту

Роль заліза в організмі людини: функції, ознаки браку способи усунення дефіциту

Кожен макро — і мікроелемент – «цеглинка», на якому ґрунтується здоров’я і молодість будь-якої людини. Але одну з головних ролей в цьому «фундаменті» грає залізо (хімічна назва – Fe, ферум).

Дуже важливо, щоб продукти, що містять її у великих кількостях, щодня були присутні в раціоні. В іншому випадку, почнуть погіршуватися імунітет, стресостійкість, загальний емоційний і фізичний стан. Спробуємо розібратися, яке місце займає залізо в організмі людини і з яких продуктів його можна черпати.

У відповіді за здоров’я і життя

Для початку варто розібратися, для чого саме потрібен цей мікроелемент і яку роль грає. Якщо взяти в якості розрахунків середньостатистичний дорослий організм, то в ньому міститься в межах 3,5-4,5 г заліза. Дві третини з них зосереджені в крові, а інша частина – у печінці, селезінці, кістковому мозку і м’язах. Здавалося б, кілька грамів – це така дрібниця…

Проте від кількості цього мікроелементу залежать найважливіші життєві реакції.

По-перше, залізо міститься в гемоглобіні. Мова йде білку, який є своєрідним посередником між легкими і тканинами і виконує наступні функції:

Якщо організм відчуває дефіцит заліза, то концентрація гемоглобіну знаходиться на недостатньому рівні. В даній ситуації пацієнта ставлять діагноз «залізодефіцитна анемія». А значить, органи і тканини відчувають кисневе голодування.

Крім того, існують і інші, не менш значущі функції заліза в організмі. У тому числі:

Ознаки дефіциту

Очевидно, що нестача заліза може обернутися для організму найнеприємнішими наслідками. Початкові стадії анемії характеризуються невинними, на перший погляд, ознаками: зниженням концентрації уваги, хронічною втомою, частими простудними захворюваннями.

Тобто, вже на цій стадії тіло починає подавати сигнали: «Потрібно залізо!». Однак лише одиниці їх розпізнають і приймають будь-які заходи.

Далі – більше. З часом проблема нестачі феррума загострюється, і з’являються вже інші симптоми. В тому числі, сильне набрякання кінцівок, збільшення печінки. І найстрашніше – кінцева стадія хвороби: вона супроводжується сильною кардіоміопатією і, як результат, летальним результатом.

Таким чином, роль заліза в організмі людини неможливо переоцінити. І на питання про те, навіщо воно потрібно, можна відповісти двома словами – щоб жити!

Куди зникло все залізо?

А тепер перелічимо найпоширеніші фактори, які є причиною дефіциту заліза:

Зрозуміло, далеко не завжди брак феррума можна скорегувати однієї лише дієтою. Однак правильно складене меню – це завжди «галочка» на користь того, хто вирішив задуматися про стан свого здоров’я, і шанс поліпшити своє життя.

Вони багаті феррумом…

Існують продукти, що містять велику кількість заліза. Вживаючи їх в їжу, люди можуть або підтримувати рівень цього мікроелемента в оптимальних межах, або, при анемії, підвищити його. У цьому списку значаться:

Крім того, залізо міститься в гранаті, куразі, сливовому соці, пророщеної пшениці.

Збагачуючи свій повсякденний раціон перерахованими продуктами можна збільшити вміст заліза в організмі. Проте слід розуміти, що швидко це не відбудеться. На відміну від багатьох інших мікроелементів, ферум має властивість накопичуватися в клітинах поступово.

Тому, щоб вибратися з дефіцитного дна, людині може знадобитися кілька місяців.

Тепер ви знаєте, для чого потрібно залізо і як може реагувати тіло на його нестачу. Справа за малим:

Комплексний підхід стане справжнім подарунком для організму, і він відповість бадьорістю, міцним імунітетом і відмінним настроєм.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Роль вітаміну P в організмі: чим корисний рутин

Зміст статті: Біофлавоноїди Хімічний склад Особливості Показання до застосування Велику групу природних біологічно активних сполук об’єднує загальна назва – вітамін Р. Ці речовини володіють безліччю унікальних властивостей. Така особливість робить…

Роль пророщених злаків в раціоні людини

Зміст статті: Що таке спраутс і яким чином вони діють? У яких випадках особливо рекомендовано вживати проростки? Що можна пророщувати? Що не можна пророщувати? Що потрібно зробити, щоб отримати проростки?…

Режим харчування – основа успішного схуднення для всіх

Зміст статті: Основи режиму Скільки повинно бути калорій? Що їсти, щоб схуднути? Графік прийому їжі Щоденник харчування Швидке спалювання жиру Для правильного зниження ваги необхідно перебудувати весь ритм життя і…