Тільки для справжніх пані!

Роль вітаміну P в організмі: чим корисний рутин

Роль вітаміну P в організмі: чим корисний рутин

Велику групу природних біологічно активних сполук об’єднує загальна назва – вітамін Р. Ці речовини володіють безліччю унікальних властивостей. Така особливість робить цей вітамін надзвичайно цінним для здоров’я людини.

Біофлавоноїди

Вітамін Р був виділений з лимонної цедри в середині 30-х років минулого століття в результаті експериментів з лікування цинги. Отримане речовина надавало помітне дію на ступінь проникності капілярних стінок, яке раніше приписувалося аскорбінової кислоти.

У численних дослідженнях в подальшому було виявлено, що в рослинах присутні і інші сполуки, які мають виражену Р-вітамінним дією.

Таким чином, вітамін Р представляє цілий комплекс хімічних сполук. Це більше півтора сотень найменувань, багато з яких окремо були виділені з різних рослин ще раніше, наприклад, рутин » або рутин, галова кислота, цитрин і інші. І зараз більш вживаним, хоча і не зовсім точним, назвою вітаміну Р є рутин.

У другій половині 20 століття було запропоновано для цих речовин загальна назва – біофлавоноїди. У вигляді глікозидів вони присутні в тканинах рослин, захищаючи їх від хвороботворних мікроорганізмів.

Саме від них залежать і яскраве забарвлення, аромат плодів, приваблюють бджіл і птахів. Вони чудово розчиняються у воді.

Вітамін Р не синтезується в організмі людини. Хоча він необхідний для нормального функціонування органів і систем. Тому особливо важливо знати, в яких продуктах міститься вітамін Р.

Особливо велика кількість його спостерігається в чорноплідній горобині і цитрусових. Багатими джерелами рутина є вишня, слива, всі ягоди, шипшина і безліч інших фруктів і овочів.

Хімічний склад

Завдяки багатому хімічному складу, вітамін Р має різноманітний корисний вплив на організм.

Особливості

Флавоноїди стабілізують дію вітаміну С за участю іонів міді. Механізм цих процесів виражається в утворенні міцних комплексів з важкими металами, завдяки чому блокується їх дію. Особливою активністю в цьому плані відрізняється суміш біофлавоноїдів з апельсина і чорної смородини. Спостерігається і зворотний позитивний ефект впливу аскорбінової кислоти на властивості рутина. У багатьох свіжих плодах вони присутні разом.

За наявними даними, розпад рутина і інших з’єднань, що входять в комплекс вітаміну Р, відбувається в печінці і нирках до простих речовин і виводиться з сечею, а частина вуглекислого газу – через легені, з диханням.

Вітамін Р не володіє токсичністю, тому його надлишок не викликає будь-яких негативних реакцій з боку організму. Точна потреба в цьому речовині не встановлена.

Але так як він у великій кількості міститься в продуктах з рослинним походженням, то у здорових людей в звичайних умовах не розвивається Р-авітаміноз.

Однак є факт такого спостереження, коли в раціоні двох осіб протягом чотирьох місяців були присутні всі вітаміни, крім рутина. У них легко провокувалися геморагії навіть при незначному травмування судин, а також відзначалися болі в кінцівках, млявість і перевтома. Наслідком дефіциту речовини можуть бути навіть мозкові кровотечі.

Рутин – це вітамін, легко розкладається при нагріванні або під дією світла. В організмі руйнівно діють на нього:

Показання до застосування

Вітамін Р рекомендується, зазвичай, при патологіях, пов’язаних з порушеннями проникності судинних стінок:

Одночасне застосування вітамінів С і Р показане при:

Неоціненне значення біофлавоноїдів для здоров’я людини, а свіжі овочі і фрукти, в яких у великій кількості міститься рутин, забезпечать його регулярне та достатнє надходження в організм.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Роль пророщених злаків в раціоні людини

Зміст статті: Що таке спраутс і яким чином вони діють? У яких випадках особливо рекомендовано вживати проростки? Що можна пророщувати? Що не можна пророщувати? Що потрібно зробити, щоб отримати проростки?…

Режим харчування – основа успішного схуднення для всіх

Зміст статті: Основи режиму Скільки повинно бути калорій? Що їсти, щоб схуднути? Графік прийому їжі Щоденник харчування Швидке спалювання жиру Для правильного зниження ваги необхідно перебудувати весь ритм життя і…

Режим вегетаріанської дієти: ефективно та корисно

Зміст статті: Принципи вегетаріанської дієти Чим корисна дієта по-вегетаріанськи? Скільки повинно бути білків і де їх брати? Як побудувати харчування? Як прискорити процес схуднення? Люди, які є прихильниками вегетаріанської системи…