Тільки для справжніх пані!

Робимо новонародженому масаж від коліків

Робимо новонародженому масаж від коліків

Кольки – одна з серйозних проблем, які доставляють масу неприємних моментів для новонароджених та їх батьків. Нерегулярні досить гострі больові відчуття в очеревині мучать малюка. Це відбувається унаслідок розтягування розмірів кишечника за рахунок газових утворень, викликають спазми. Така біда з’являється за звичайною причини: у дитини ще не удосконалено ферментна система. Аналогічний стан може також спостерігатися при переїданні, перегрів організму. Причина може бути прихована в заковтуванні немовлям повітря в момент годування.

Для полегшення стану малюкові необхідний спеціальний масаж живота від коліків, супроводжуючих новонароджених. Подібна маніпуляція сприяє зменшенню спазмів, сдвижению в кишечнику бульбашок газу і їх успішне виведення назовні з організму. Масажні вправи здатні швидко зняти неприємний симптом за умови правильного їх виконання мамою.

Для профілактики рекомендується масаж виконувати кілька разів на день, з дотриманням інтервалу 40 хвилин між процедурами.

Підготовка

Приступаючи до масажу, слід перевірити температурний і вологісний режим приміщення показник в кімнаті. Температура середовища повинна бути в межах 20-22 градусів. Самі вправи не повинні тривати більше 10-15 хвилин. Спочатку процедуру потрібно виконувати швидко, а потім поступово збільшувати її тривалість. Краще перший сеанс проводити під наглядом свого педіатра.

Перш ніж доторкнутися до тіла малюка, потрібно зігріти руки. Для цього досить потерти між собою долоні. Мама, яка виконує масаж, зобов’язана подбати, щоб своїми нігтями не завдати дитині шкоду. Найрозсудливіше їх повністю обрізати до проведення важливого лікувального заходу.

Масажні вправи проти кольок неодмінно проводяться на рівній площині, однак потрібно, щоб вона не була занадто м’якою, оскільки буде досить складно контролювати прикладену силу натиснення. Для проведення маніпуляцій можна використовувати ліжко або пеленальний столик. Дуже важливо під час процедури підкласти під дитину пелюшку, так як в процесі вправ іноді спостерігається дефекація.

При масажі не можна застосовувати масла, оскільки компоненти цих засобів можуть викликати алергічну реакцію. Масажне дію рекомендується здійснювати сухими теплими руками.

Техніка

Першим ділом потрібно до животика малюка прикладати теплі долоні мами. Така маніпуляція допоможе знизити больовий синдром в кишечнику. Наступним дією стає погладжування рукою області живота, що переходить в легке натиснення цієї частини тіла. Важливо при цьому дотримуватися помірну силу натискання.

Погладжування робити це бажано не одного животика, а ще одночасно для грудної клітки. Починається процедура з прийому, іменованого «млин». Його суть полягає в тому, що руки мами розташовуються поперечно на тілі дитини, по черзі виконуючи погладжування ребер з кишечником. Млин успішно замінює прийом пощипування. При його виконанні руки легко рухаються по шкірі новонародженого, як би пощипуючи її. Всі такі дії позитивно впливають на травний процес, одночасно покращуючи функціонування інших внутрішніх органів.

Правильний масаж виникли при кольках у новонародженого повинен проводитися за годинниковою стрілкою, ніяк не навпаки. Такі дії долонями мами допомагають просунути газові бульбашки, які накопичилися в кишечнику, на вихід.

Коли у малюка почався приступ сміху, негайно треба робити спіралеподібні руху руки по животу. Спочатку необхідно помасажувати ліву частину черевця, після приступити до поперечної кишці, і в висновок виконати завершальні руху на правій стороні.

Різновиди масажу

Ось деякі основні види масажу, використання яких істотно полегшує стан новонародженого:

 • Поза велосипед. Необхідно покласти малюка на спинку, дуже акуратно взявши його за поверхню гомілок, починати по черзі згинати праву та ліву ніжки, щільно намагаючись притиснути їх до животика. Для цієї процедури потрібно використовувати помірне натискання. Подібна маніпуляція повинна бути комфортною для малюка і не доставляти йому неприємність або викликати біль. Коли малюк плаче, відразу заспокойте його, використовуючи пісеньки, після знову можна робити масажні рухи.
 • Зняти коліки допоможе притискання обох ніжок до живота колінами. Для цього слід взяти немовля за гомілки трохи нижче коліна, потім зігнути ніжки, притискаючи їх до живота. Робити притиснутими кінцівками руху, як би малюючи ними півколо, що починається від середини області живота і тягнеться до боків. Надзвичайно важливо те, що крихітка виконує масажні рухи власними ніжками. Завершивши кілька обертань, слід виконати аналогічну дію в протилежному напрямку. Саме такий варіант масажу став самим популярним в середовищі первородящих жінок, оскільки він абсолютно безпечний і залишається дуже дієвим.
 • Ефективно допомагає зняти болі від газів масаж на гумовому мячі. Робити його слід так: покласти новонародженого на великий м’яч вниз животиком. Підтримуючи його, необхідно виконати акуратне катання на м’ячі малюка, намагаючись, щоб кулька трохи натискав на масажовану область. Масаж за допомогою м’яча дуже люблять немовлята. Така техніка допомагає швидко вивести гази, що викликають кольки, і розвеселити крихітку.
 • Після проведення масажу потрібно укласти немовляти спати на животику. Батьки можуть відразу після сеансу помітити поліпшення його стану. Новонароджений стає спокійним, не плаче, спостерігається прискорене виведення газів.

  Висновок

  Знання основних дій, виконуваних при масажі животика, одночасно з розумінням того, як його правильно виконувати, допоможе недосвідченим батькам отримати впевненість у собі. Тепер ви знаєте, як допомогти немовляті швидше позбутися від такої непростої проблеми, як коліки.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Гороховий суп: з якого віку можна давати дитині страву

  Зміст статті: Вдалий час для гороху Блюдо для дитини: особливості приготування Правила введення страви в меню малюка Загальні рекомендації Дитячий організм перші роки після народження адаптується до життя в навколишньому…

  Густі зелені соплі у маленької дитини: найкращі і безпечні способи лікування

  Зміст статті: Причина появи виділень з носа У чому небезпека Що робити, якщо з носа дитини з’явилися зелені виділення? Як правильно промивати ніс дитині Профілактика нежитю Народні методи лікування Всі…

  Герпес у дітей: як виявляється, чим небезпечний і потрібно його лікувати?

  Зміст статті: Що потрібно знати про дитячому герпесі Чим небезпечний герпес для дітей? Як проявляється хвороба? Як усунути герпес у дитини? Застуда на губах, з’являється у дитини, зазвичай не викликає…