Тільки для справжніх пані!

Рівень гемоглобіну у новонароджених: норма за віком та дії при низькому показнику

Рівень гемоглобіну у новонароджених: норма за віком та дії при низькому показнику

Досить багато молоді батьки стикаються з такою проблемою, як знижений гемоглобін у немовляти. Це далеко не рідкість, причому для будь-якого віку. Але тут проблема є досить значущою, так як організм новонародженого ще не зміцнів. Йому потрібна додаткова допомога, щоб впоратися з цим явищем.

Залізодефіцитна анемія на сьогоднішній день досить добре вивчена, і сучасній медицині відомі причини її розвитку та ефективні методи лікування. Давайте ж і ми дізнаємося, на якому рівні має бути гемоглобін у новонароджених, де знайти причини і як провести профілактику його дефіциту, а також яка існує норма, які основні симптоми, що вказують на виникнення цієї проблеми.

Загальна інформація

Знижений гемоглобін, або анемія, – це брак червоних кров’яних тілець, які називаються еритроцитами. Вони відповідають за забезпечення всіх тканин і клітин нашого організму киснем, який пізніше перетвориться в енергію і дає поштовх для нормальної життєдіяльності всіх органів і систем.

Коли в ранньому віці формула крові погіршується за рахунок скорочення числа еритроцитів, це може негативним чином позначитися на подальшому розвитку дитини, причому не тільки на фізичному.

Коли гемоглобін у немовляти, яким ще не виповнився рік, не опускається нижче 105 г/л, то це норма. Після року показник повинен знаходитися на рівні не менше 100 г/л. Що стосується більш детальної інформації щодо оптимального рівня еритроцитів у крові до року, то тут допоможе наступна таблиця.

Вік Норма еритроцитів Від народження і до 3-х днів 145-225 г/л 7 днів 135-215 г/л 14 днів 125-205 г/л 30 днів 100-180 г/л 60 днів 90-140 г/л Від 3-х місяців до півроку 95-135 г/л Від півроку до року 100-140 г/л

Дефіцит гемоглобіну

Чому ж організм починає втрачати гемоглобін? Причини можуть бути різними, але найбільш часто проблема виникає на тлі залізодефіцитної анемії у матері, коли та була ще вагітною. У цей період жінка повинна з особливим трепетом ставитися до власного здоров’я і робити все для того, щоб формула крові була ідеальною. Якщо ж цим нехтувати, то анемія буде передана малюкові, і вже в перші дні його життя норма еритроцитів буде помітно знижена.

Крім цього, причини низького рівня гемоглобіну можуть бути наступними:

При цьому варто відзначити, що при багатоплідній вагітності можуть народитися діти з оптимальним показником гемоглобіну, але приблизно до 3-х місяців норма може помітно знижуватися.

Симптоми

Низький гемоглобін у грудної дитини може проявлятися у вигляді первинних і вторинних симптомів. Коли норма еритроцитів порушена незначно, але відхилення все ж є, то це може бути виражено у вигляді погіршення апетиту, загальної слабості і швидкої стомлюваності. І якщо вчасно не створити умов для нормального утворення еритроцитів, то хвороба прогресуватиме. В такому випадку з’являться додаткові симптоми:

Дитина може відставати в розвитку, наприклад, погано тримати голівку або самостійно перекочуватися набік. Коли м’язи довгий час не будуть отримувати достатню кількість кисню, то вони не зможуть нормально працювати, внаслідок чого малюк буде відмовлятися повзати, сідати і вставати. Така ж ситуація і з розумовим розвитком, коли недолік кисню зазнає мозок. Іноді розвиваються запальні або виразкові захворювання ротової порожнини та ясен.

Гемоглобін у дитини грудного віку, особливо до півроку, повинен бути завжди в нормі, в іншому випадку постраждає його імунна система. І якщо ви не бажаєте піддавати свого малюка постійним застуди, синуситів і тонзиллитам, то в такому випадку вам слід знати, що робити, щоб запобігти залізодефіцитну анемію.

Профілактика і лікування

Вище ми з’ясували, який повинен бути гемоглобін у малюків. Залишається тільки розібратися, як підтримувати його в нормі.

Крім того, норма еритроцитів у новонародженого може бути порушена з-за спадкових або набутих захворювань крові. Тому дуже важливо вчасно робити всі аналізи, щоб не допустити прогресу хвороби.

Щоб заповнити недолік гемоглобіну, спочатку слід виявити причини – тільки так проблема буде вирішена швидко і ефективно. Найчастіше лікування пов’язано з деякими змінами раціону мами. У своєму меню вона повинна як можна частіше спостерігати продукти, багаті залізом, наприклад, гречану і вівсяну крупи, зелень, яблука, горіхи, зелені овочі і пір’я цибулі, банани, гарбуз і гранат. Тільки тут важливо не перестаратися і уникнути можливого розвитку алергічної реакції, так як на деякі продукти незміцнілий організм немовляти може відреагувати негативно. Тому попередньо слід проконсультуватися з педіатром, який допоможе грамотно скласти раціон.

Плюс до всього, для підняття гемоглобіну дуже корисні прогулянки на свіжому повітрі. При цьому намагайтеся, щоб малюк рухався. Діставайте його з коляски, нехай він чіпає навколишні предмети і пізнає світ. Намагайтеся гуляти подалі від дороги, щоб дитина дихав тільки чистим повітрям. При гарній погоді на вулиці можна перебувати близько 4-5 годин. І пам’ятайте, що підняти гемоглобін швидко не вийде. Щоб норма була досягнута, вам знадобиться близько 2-х місяців. Потім потрібно ще 30 днів для стабілізації показника.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Вправи для профілактики і лікування плоскостопості у дітей

Зміст статті: Причини і симптоми плоскостопості В яких випадках показана лікувальна фізкультура? Особливості лікування плоскостопості За статистикою, у віці 6-7 років діагноз «плоскостопість» ставлять кожному дванадцятому дитині. У рідкісних випадках…

У дитини ніяк не проходить нежить: причини, лікування

Зміст статті: Що це таке? Класифікація дитячого затяжного нежитю Причини появи Симптоми дитячого затяжного нежитю Діагностика захворювання Способи лікування У будь-який час року батьки можуть зіткнутися з проблемою, коли у…

У дитини за вухом запалився лімфовузол: причини, симптоми, лікування

Зміст статті: Симптоми Причини запалення Лікування Дії батьків У здорової людини лімфовузли практично непомітні: вони мають невеликий розмір, не відчуваються при рухах, не заподіюють болю. Проте в якийсь момент вони…