Тільки для справжніх пані!

Просте і ефективне лікування при нежиті: дихальні вправи

Просте і ефективне лікування при нежиті: дихальні вправи

Тривалий нежить, закладений ніс, проблеми з диханням можуть кому завгодно зіпсувати життя. Адже при затяжному риніті, крім постійних виділень, починають турбувати головні болі, з’являється дратівливість, швидка стомлюваність. Справитися з цією проблемою допоможуть спеціальні дихальні вправи при нежиті.

Хронічний риніт та його наслідки

На жаль, більшість людей часто ігнорує з’явився нежить, вважаючи його лише прикрим нездужанням, яке незабаром мине саме по собі, як і застуда, його викликала. У кращому випадку, використовуються судинозвужувальні краплі або спреї для носа.

Однак риніт дуже підступний, при відсутності належного лікування він може перерости в хронічну форму, що загрожує наслідками для стану здоров’я людини.

Функція носа унікальна. Це, по суті, «ворота», через які надходить повітря. Проходячи через носоглотку, він очищається і зігрівається, а хвороботворні мікроорганізми не потрапляють далі завдяки волоскам і вироблюваної слизу, виконують захисну функцію.

З появою нежиті ніс вже не в змозі справлятися зі своїми завданнями. Дихання відбувається через рот, що, в свою чергу, призводить до розвитку бронхіту, ларингіту, фарингіту. При набряку носової порожнини погіршується відтік слизу і природна вентиляція носових пазух. В результаті розвивається гайморит, з’являються поліпи, кісти.

Якщо гострий риніт не був вилікуваний своєчасно, він переходить в хронічну форму. Починають розвиватися стійкі дистрофічні зміни. Особливо небезпечно, якщо хронічним ринітом страждає дитина.

У чому суть дихальних вправ?

Без повноцінного носового дихання неможливо протистояти простудним захворюванням. Тому так важливо стежити за тим, щоб проходи завжди були вільними. Крім традиційних крапель від нежиті, промивань сольовим розчином і інгаляцій, на допомогу прийдуть спеціальні дихальні вправи, здатні позбавити від закладеності носа.

Дихальна гімнастика Стрельникової при нежиті вже не одне десятиліття допомагає впоратися не тільки з риніти різної ступені тяжкості, а також з багатьма захворюваннями системи.

Методика Олександри Миколаївни була запатентована ще в 1972 році, і з тих пір допомогла багатьом людям позбутися від проблем з носоглоткою. Після застосування на практиці її вправ зникають напади задухи, зменшуються набряки, нормалізується носове дихання, поліпшується працездатність.

В дихальну систему Стрельникової входить велика кількість різних вправ. Найбільш універсальними є «Вісімки», «Долоньки», «Насос», «Кішка», «Обхопи плечі», «Великий маятник», «Погончики».

Дані вправи дуже ефективні, вони в рівній мірі будуть корисні для дітей віком 3-4 роки і старше, і для дорослих. Проводити їх можна в домашніх умовах, попередньо провітривши приміщення. Виконують дихальну гімнастику спокійно, не кваплячись, краще всього в положенні сидячи, щоб не закрутилася голова.

Дихальна гімнастика для носа

Дихальні вправи прості у виконанні і будуть дуже корисні під час лікування риніту, так і в профілактичних цілях у дорослих і дітей.

При правильному виконанні і розміреному темпі одне дихальна вправа займає в середньому близько півгодини.

Займатися гімнастикою потрібно регулярно, і тоді можна надовго забути про лор-захворюваннях.

Безперечною перевагою такої методики є її абсолютна доступність і простота виконання: займатися можна в домашніх умовах, не витративши при цьому ні копійки на купівлю ліків і спеціальних пристосувань. Будьте здорові і при необхідності завжди консультуйтеся з фахівцем!