Тільки для справжніх пані!

Проста дихальна гімнастика для вагітних – допомога жінці в пологах

Проста дихальна гімнастика для вагітних – допомога жінці в пологах

Правильне дихання забезпечує хорошу роботу всього організму – ця істина, яку знає більшість людей. Але ось застосовують такі навички на собі лише одиниці. А адже саме правильне дихання допомагає достатньою мірою наситити кров таким важливим елементом, як кисень. З-за цього всі поживні речовини, вітаміни і мікроелементи в достатній кількості починають засвоюватися організмом. Людина стає більш витривалим, підвищується імунітет і працездатність. Організація правильного дихання особливо важливо для жінок, чекаючих дитину, адже їм подвійно потрібні поживні речовини, а також їх організм повинен бути готовий до розродження. Крім того, доведено, що потреба в кисні у жінок в положенні вище на 30-40%. Давайте розберемося, як проводиться дихальна гімнастика для вагітних.

Показання до застосування

Під час вагітності піднімається діафрагма, притискаючи легені, а з-за цього дихати жінці стає все важче. На останніх термінах може навіть виникнути задишка. Щоб уникнути такого негативного стану, вагітним важливо вчитися правильно дихати. Використання спеціальних вправ має наступні благотворні наслідки для жінок, які очікують появи дитини:

Варто відзначити, що дихальна гімнастика для вагітних повинна проводитися з дозволу лікаря, який стежить за перебігом вагітності. Вперше вправи краще проводити в присутності медпрацівника, інструктора з фітнесу або родича, так як може виникнути гіпервентиляція легенів, а внаслідок цього – запаморочення. Відпочинок і глибоке дихання допоможуть зняти такий симптом. Крім того, на останньому триместрі вагітності дихальні техніки будуть відмінною заміною фізичному навантаженні, яка зазвичай протипоказана.

Хід проведення

Початок тренувань має бути спокійним, триватиме близько 10 хвилин. Перші вправи виконуються лежачи на підлозі. Все увага приділяється тому, чи правильно організований вдих і видих. Спочатку важливо просто навчиться керувати своїм диханням, свідомо дихати. Слід повністю розслабитися, повільно вдихати повітря через ніс, а видихати через рот. При вдиху повинен підніматися живіт, а не грудна клітка. Такі вправи слід виконувати кілька днів. Зазвичай вони не викликають труднощів, так як правильно дихати під час перегляду телевізора, денного відпочинку.

Після того як жінка стала більш уважно ставитися до свого подиху, можна переходити і до інших його видів:

 • Помірне дихання. Краще всього ці дихальні вправи проводити з використанням невеликого дзеркала. Його слід тримати на одному рівні з підборіддям. Робиться глибокий вдих через ніс, а потім, через кілька секунд, повітря повільно видихається, губи повинні бути складені «трубочкою». При цьому треба намагатися дихати так, щоб дзеркало пітніло поступово. Такий вид дихання буде необхідний жінці в самому початку родів.
 • Переривчасте дихання. Слід злегка відкрити рот. Дихати швидко і шумно за допомогою грудної клітки, тобто живіт працювати не повинен. Це дихання стане в нагоді майбутній мамі, коли малюк вже буде проходити по родових шляхах.
 • Дихання з затримкою. Такі дихальні вправи необхідно здійснювати таким чином: робиться глибокий вдих через ніс, потім вичікується 10 секунд, і йде спокійний повільний видих через рот. Причому в процесі видиху повинні бути напружені м’язи преса і грудей. Цей вид дихання допоможе легше виштовхнути дитину на останньому моменті пологів.
 • Черевне дихання. Одну руку слід покласти на живіт. При вдиху він повинен підводитися, на видиху – максимально зменшуватися. Правильно, коли таке дихання є спокійним, нечастим. Так слід дихати, якщо вагітність загрожує викидень, а також на перших етапах пологів.
 • Повне дихання – це такий вид дихання, в якому беруть участь і живіт і грудна клітина. Вдих здійснюється через ніс. Вдихати слід глибоко, так, щоб наповнився спочатку живіт, а потім легкі в грудній клітці. Жінка може навіть уявляти, як повітря заповнює її тіло, досягає і огортає дитини в утробі. Видих йде у зворотному порядку: спочатку повітря повільно йде з грудей, а потім – з живота. Такі вправи краще виконувати напівлежачи. Так слід дихати більшість часу при пологах, але тренуватися треба починати під час другого триместру вагітності.
 • Вібраційне дихання. Цей вид прийшов в ужиток профілактики вагітності нещодавно, завдяки заняттям йогою. Полягає в тому, що на видиху слід проспівати мантру: «О-м-м-м!», причому зробити це, не розкриваючи рота. Виконується ця техніка сидячи, краще з закритими очима, при цьому можна злегка захитався з боку на бік. Вважається, що такі вправи відмінно допомагають під час вагітності, знімаючи негативні фізичні та емоційні стану, а також сприяють основного етапу пологів.
 • Поверхневе дихання (по-собачому). Сама назва говорить про те, що дихати слід, імітуючи собаку. Вдих і видих є легкими, невеликими, здійснюються через рот. Причому видих повинен бути злегка довшою. У родовій діяльності таке дихання використовується тоді, коли перейми стануть більш інтенсивними, але ще не можна тужитися. Це допоможе зняти больовий синдром, заспокоїтися.
 • Тренування в даних видах дихальних вправ дуже важлива, так як при пологах через шоку жінка може забути, яку саме техніку слід використовувати. Коли ж вироблений стійкий навик, дихальні реакції будуть перебудовуватися автоматично, в залежності від сили переймів. Однак все одно дуже добре, коли поруч є медпрацівник або чоловік, який стежить за станом породіллі. Дихання важливо тренувати під час вагітності, так як саме від практики, а не від теорії залежить позитивний результат.

  Якщо самостійно виконувати вправи жінці не вдається, то на допомогу прийдуть різноманітні курси для вагітних, де у жіночому колективі можна не тільки осягнути ці практики, але й поділитися досвідом, задати питання, отримати емоційну підтримку і зворотний зв’язок. У будь-якому випадку жіноче товариство навіть на інтуїтивному рівні ближче для вагітної, тому дуже важливо, щоб поряд був не тільки дбайливий чоловік, але і вірні подруги, допомагають у дихальної практиці.

  Отже, правильне дихання здатне допомогти жінці не тільки під час вагітності справлятися з негативними симптомами, але і під час пологів економити сили, а також швидко і менш болісно народити малюка. Такі знання стануть в нагоді і в подальшому житті, оскільки допоможуть ефективно зняти стрес і швидше повернути колишню фізичну форму.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Проблеми при вагітності: що робити, якщо болить кишечник

  Зміст статті: Причини больового синдрому Клінічна картина Можливі небезпеки Методи терапії Профілактичні заходи Підводимо підсумки Болі в кишечнику при вагітності найчастіше пов’язані з появою кольок. Цей стан зумовлено швидким зростанням…

  Причини, профілактика і наслідки гіпоксії у новонароджених

  Зміст статті: Наслідки нестачі кисню Куріння – фактор «номер один» Алкоголь – під абсолютною забороною! Сонце, повітря і спорт… Дихаємо правильно Імунітет повинен бути на висоті Нехитрі правила – відмінний…

  Причини, клінічна картина і методи лікування кольпіту при вагітності

  Зміст статті: Причини Симптоми Діагностика Методи лікування Можливі небезпеки Профілактика Поява будь-яких виділень під час вагітності повинно стати приводом для занепокоєння. Цей симптом свідчить про розвиток серйозних патологій, які можуть…