Тільки для справжніх пані!

Профілактика ангіни найдоступнішими і дуже ефективними засобами

Профілактика ангіни найдоступнішими і дуже ефективними засобами

Ні для кого не секрет, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Але далеко не кожен приділяє увагу профілактики різних недуг. Однак деякі захворювання чреваті ускладненнями, на ліквідацію яких потрібно чимало тимчасових і матеріальних ресурсів.

Одним з таких захворювань є ангіна, тому необхідно бути в курсі того, як розпізнати симптоми вчасно і запобігти розвитку хвороби. Як не хворіти на ангіну, чи можливо таке? У статті ви знайдете корисну інформацію і відповідь на це питання.

Що таке ангіна

Гострий тонзиліт (в побуті ангіна) – це інфекційне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи. При ангіні відбувається запалення мигдалин, де починають розмножуватися бактерії, а потім вони потрапляють в кров і лімфу і можуть бути рознесені по всьому організму.

Якщо ангіна приймає хронічну форму, при якій уражаються гланди – важливий елемент імунної системи людини – то організм стає дуже чутливий до будь-яких захворювань.

Тому профілактика ангіни надзвичайно важлива, особливо для дітей, чий імунітет тільки формується.

Симптоми ангіни

Зрозуміти, що у вас ангіна, можна за такими ознаками:

Ангіну можна сплутати зі звичайною застудою, її основна відмінність від іншого простудного захворювання полягає в тривалому і важкому перебігу хвороби і дуже сильного болю у горлі.

Як можна захворіти на ангіну

Джерелами захворювання є віруси, бактерії, грибки. Вони можуть потрапити в носоглотку з наступних причин:

Здорова людина з міцним імунітетом практично не хворіє. У більшості випадків поштовхом до розвитку ангіни можуть стати такі фактори:

Ангіна починається зі скупчення на поверхні гланд великої кількості слизу. Паралельно цьому відбувається скорочення постачання глоткового лімфатичного кільця кров’ю, так як судини звужуються. У результаті створюється сприятливе середовище для розмноження бактерій.

Лікування ангіни вимагає медикаментозного втручання і триває тривалий час, тому краще заздалегідь уберегтися від ангіни, прийнявши заходи по її профілактиці.

Профілактика для всіх

Для профілактики гострого тонзиліту, перш за все, потрібно дотримуватися елементарних правил здорового способу життя, що дозволить уникнути і багатьох інших захворювань. Ці правила прості й відомі практично всім. Давайте ще раз повторимо їх і постараємося дотримуватися в нашому житті.

 • Активний спосіб життя і заняття спортом сприяють зміцненню імунітету. Можна здійснювати щоденні пробіжки або піші прогулянки, займатися яким-небудь видом спорту або відвідувати тренажерний зал.
 • Загартовування – ще один спосіб профілактики ангіни. Слід поетапно привчати організм до перепадів температур. Почавши з обтирання теплою водою вранці, ви поступово прийдете до обливання холодною водою. Спробуйте на градус щодня знижувати температуру води, це неймовірно бадьорить!
 • Дотримання гігієни порожнини рота не дозволить бактеріям розмножуватися. Чищення зубів вранці і ввечері для цього недостатньо. Необхідно полоскати рот водою і користуватися зубною ниткою після кожного прийому їжі. Відвідування стоматолога раз на півроку не дасть розвинутися карієсу та інших хвороб зубів.
 • Правильне і збалансоване харчування забезпечить організм необхідними вітамінами і мінералами. Звичний чорний чай і каву краще замінити трав’яними чаями (наприклад, з шипшини, меліси або м’яти). Вони не тільки зміцнюють імунітет, але і позитивно впливають на нервову систему.
 • Зміцнюють імунітет поїздки на морське узбережжя. Особливо корисні вони у вересні-жовтні (оксамитовий сезон), коли морське повітря ще приємний і теплий, а сонце вже не пече, а пригріває.
 • Одне з корисних профілактичних заходів – огляд фахівцем. Не нехтуйте безкоштовної диспансеризацією, відвідуйте лікаря під час епідемії для виключення будь-яких підозр на важке простудне захворювання.
 • Чистий і зволожене повітря – запорука здоров’я. Щоденне вологе прибирання, часті провітрювання і користування побутовим зволожувачем повинні стати незмінними атрибутами кожного дня.
 • Як уберегти дітей

  Кардинальних відмінностей між запобіганням гострого тонзиліту у малюків і дорослих немає, проте відзначимо деякі особливості, які має профілактика ангіни у дітей.

  Профілактика захворювання не повинна проводитися тільки в період епідемії. Вона повинна бути природним включенням у щоденні турботи з самого першого дня життя малюка.

  Це і дотримання гігієни, і грудне вигодовування, і гартування організму шляхом купання, прийняття сонячних і повітряних ванн.

  Цікавим є той факт, що хорошою профілактикою ангіни у новонароджених є їх гучний крик, він сприяє тренуванню зв’язок.

  Тому не поспішайте «затикати» кричущого малюка соскою, нехай дитина трохи потренуєтеся.

  Народні методи запобігання ангіни

  Профілактика ангіни може досить ефективно проводитися народними методами. Вони безпечні для організму і служать захисним засобом не тільки проти ангіни, але і багатьох інших простудних захворювань.

  Звичайно, дуже складно уберегтися від величезної кількості вірусів і бактерій, які оточують нас. Однак значно зменшити ризик захворювання і полегшити її перебіг можна, якщо щодня застосовувати дуже прості заходи профілактики.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Просте і ефективне лікування при нежиті: дихальні вправи

  Зміст статті: Хронічний риніт та його наслідки У чому суть дихальних вправ? Дихальна гімнастика для носа Тривалий нежить, закладений ніс, проблеми з диханням можуть кому завгодно зіпсувати життя. Адже при…

  Застуда на оці: як проявляється і чим лікувати?

  Зміст статті: З-за чого з’являється застуда на очах? Як виглядає застуда на очах? Позбавляємося від застуди на очах Всі знають, як неприємно виникнення застуди на губах. Але коли хворобливі бульбашки…

  Причини появи задушливого кашлю та методи терапії

  Зміст статті: Що може викликати задушливий кашель? Ознаки даного виду кашлю Перша допомога Терапія Народні рецепти Профілактичні заходи Кашель – явище досить серйозне і вимагає кваліфікованого лікування. А якщо при…