Тільки для справжніх пані!

Професії медичного спрямування та їх престиж

Професії медичного спрямування та їх престиж

Витоки сучасної медицини йдуть в далеке минуле. За багато років до нашої ери вже існували люди, які готові присвятити все своє життя полегшенню страждань ближнього. Історія медицини знає немало імен подвижників, які шукали панацею від хвороб ціною свого власного здоров’я.

Стародавні лікарі відчували на собі вакцини і ліки, піддавали себе ризикованим дослідам і операціями, протистояли громадській думці, гонінням і віддавалися анафемі. Їх імена листувалися з папірусів на манускрипти, з манускриптів у трактати, з трактатів в енциклопедії і, нарешті, дійшли до нас – сучасних людей, що користуються інтернетом. І весь цей час їх робота і самовіддану працю рятували життя і долі людей, через століття простягнувшись теплим покривалом турботи, добра і любові до всього людства.

Історія розвитку медицини

Доісторичне лікування було досить примітивним. Спираючись на стародавні джерела інформації, які дають нам опис занять лікарів, можна сказати, що медичні професії зводилися до терапії внутрішніх органів і хірургії (травматології) зовнішніх.

Тим не менш, стародавні єгиптяни розуміли взаємозв’язок гігієни й інфекційних захворювань. Їх культура заохочувала увагу до акушерства та стоматології, пошуку лікарських засобів. Їм були вже відомі знеболювальні, такі як гашиш, опіум, і кілька сот найменувань медикаментів природного походження для різного застосування.

Приблизно за шість століть до нашої ери в Китаї хірургічні втручання проводилися із застосуванням наркозу і дотриманням асептики, люди робили щеплення від віспи. Древнім індусам і тибетській медицині ми зобов’язані лікуванням за допомогою масажу, голкотерапії. Греки з глибини століть заповідали нам попереджати ті хронічні захворювання, які часто виникають у внутрішніх органах, гімнастичними вправами. Ацтеки, вивчивши властивості лікарських рослин у своїх аптекарських садах, дали цілий список нових найменувань лікарських засобів Старому Світу. Ці рослини були занесені в ботанічні номенклатурні довідники і донині використовуються у світовій медичній практиці.

Потужний поштовх отримало розвиток медицини після того, як було дозволено розтини трупів для вивчення анатомії людини і причин його хвороби. Пізніше це заняття перетворилося в окремий напрямок у практиці, яке отримало назву патологічної анатомії. Це допомогло лікарям поглибити знання і різко просунутися вперед. А перелік лікарських спеціальностей збільшився ще на одну.

Поява мікроскопа підняло науку про хвороби та їх лікування на небувало високий рівень. Лікарі отримали можливість глибше пізнати кожен недуга, простеживши, які зміни відбуваються на рівні тканин. Це дозволяло внести певні корективи в процес лікування або повністю змінити підхід.

Суть професії

Століттями накопичений досвід лікування привів до відкриття великої кількості недуг різного походження і розуміння будови людського тіла. У 18 столітті вчені могли міркувати про 10 класах, 44 види та 315 пологах захворювань. Систематичне розширення теоретичної і практичної бази медичних знань вимагало все більш і більш вузької спеціалізації.

Сьогодні лікар – це вже тільки загальний напрямок при виборі спеціальності. Медичні професії становлять величезний список, в якому потрібно не заблукати, чітко визначитися, які частини тіла і проблеми більше цікавлять, і вибрати те, чого не шкода присвятити своє життя. Тільки це ще не все. Практично в кожній області медицини тепер з’явилися пов’язані між собою суміжні спеціальності. І цей сучасний професіонал зобов’язаний орієнтуватися в роботі інших фахівців.

Деякі медичні професії виділилися в окремі сфери завдяки науково-технічному прогресу. Досягнення в області хімії стали опорою для розширення знань про склад рідин, що протікають в людському організмі. Це лягло в основу біохімічного аналізу крові і лімфи з метою з’ясування необхідного співвідношення тих або інших хімічних елементів для підтримки в нормі людського здоров’я. Сказала своє вагоме слово протягом розвитку медицини і фізика. Вона пояснила природу електричних імпульсів, за допомогою яких приводяться в рух нерви, їх закінчення і м’язові волокна. У результаті з’явилася робота у лікарів нових спеціальностей:

А вже в найближчі кілька десятиліть медицині передбачають тісну співпрацю з галуззю біотехнології.

Престижність і затребуваність

Перелік спеціальностей, пов’язаних з лікарською діяльністю є на сторінках інтернету. Він дійсно величезний! Але щоб відбутися в медицині, спочатку слід відповісти на запитання самому собі. Ось вони. Отже, чи готовий я:

Часто молоді люди обирають спеціальності лікарів, вважаючи їх престижними. Звичайно, що може бути більш затребуваним і визнано, як не допомогу людству в подоланні фізичних і душевних хвороб. Однак, якщо є висока суспільна оцінка професії, то це не має ніякого відношення до діловим і професійним якостям окремо взятого лікаря. Кожен майбутній лікар повинен ще багато вчитися і довго підніматися по соціальній драбині, щоб заслужити похвалу, а не упустити себе і цей самий престиж, який складається з:

Таких висот вдається досягти трохи лікарям. Однак є цілі династії, де досвід і знання передаються в ім’я порятунку людських життів вже не в одному поколінні.

По суті медична кар’єра вимагає величезної працездатності, стресостійкості, відсутності огиди і безконечного самопожертви. Для справжніх лікарів нічого не змінилося з того часу, коли більшість з них були простими подвижниками і фанатами своєї справи.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Популярні і затребувані професії нашого часу

Зміст статті: Топ популярних спеціальностей Економічна галузь Еколог Дизайнер ландшафтів Менеджери по персоналу Іміджмейкер Біотехнолог Ще навчаючись в 11-му класі, більшість учнів та їх батьки стурбовані тим, в яке в…

Особливості професії дизайнер інтер’єру

Зміст статті: Історія професії Про дизайн як такий Про специфіку роботи Ваша освіта Творчі професії вважаються дуже цікавими і захоплюючими. Вони дають великі можливості для творчості і самореалізації. У цих…

Опис та особливості професії дизайнера

Зміст статті: Хто такий дизайнер? Важливі якості Освіта Місце роботи і кар’єра Переваги та недоліки професії У всі часи людина прагнула поліпшити красу свого житла, одягу і навіть навколишнього середовища,…