Тільки для справжніх пані!

Продукти для правильного і здорового харчування

Продукти для правильного і здорового харчування

Кожна людина бажає бути здоровим і красивим. Віддаючи перевагу режиму правильно налаштованого харчування, цілком можна досягти поставлених цілей. Продукти здорового харчування обов’язково повинні відповідати критеріям безпеки, привабливості і залишатися смачними. Це визначається терміном придатності, так і вмістом небезпечних інгредієнтів, шкідливих домішок.

Варто розуміти, що будь рекламований «здоровий» продукт може принести шкоду за умови застосування неправильних способів термообробки – обсмажування з використанням тваринного жиру, застосування жирних соусів, створених синтетичним шляхом, екзотичних приправ. Раціон сучасної людини повинен бути збалансований, в ньому обов’язково слід враховувати добову норму вживання вуглеводів і білків, а також жирів.

Вуглеводи

Вуглеводи являють собою клас органічних сполук. Вони виступають головним джерелом енергії в харчуванні. Практично близько 60% енергії виробляється саме з вуглеводів. Без їх участі в організмі не відбувається жоден життєво важливий процес. Вуглеводи беруть участь у синтезі гормону радості, допомагають правильно працювати печінки.

Вуглеводні сполуки в продуктах бувають двох видів – прості і складні. Список першої групи – речовини, що містяться в шоколаді, борошняних виробах, цукрі. Але найбільш корисними джерелами енергії вважаються складні структури, які представлені в таких продуктах, як:

Клітковина

Великий вплив на здоров’я надає клітковина, що представляє собою нерозчинні натуральні харчові волокна. Дослідження показують, що нестача цієї речовини в продуктах раціону є причиною погіршення здоров’я. Тому її користь неоціненна.

Клітковина допомагає знизити рівень шкідливого холестерину, вона нормалізує стілець, знижує ризик розвитку раку товстої кишки – багато чого дає це речовина. В достатній кількості присутня вона в продуктах, список яких наступний:

Чимало клітковини знаходиться в пасльонових – баклажани, перці і помідори. Є цей компонент у суниці, полуниці, чорниці, брусниці та інших ягодах. Присутня вона в бананах, винограді, шовковиці, фініки, інжир, мандарини та лимони.

Жири

У продуктах неоціненну користь для організму надають жири, які виконують різні функції. Вони формують клітини, корисні для травлення. До того ж без жирів не можна уявити собі засвоєння деяких мікроелементів. При нестачі цих речовин у раціоні спостерігається розлад репродуктивної функції. Щоб підтримати себе в здоровому стані, допоможе список таких продуктів:

Білок

Немислимо існування людини без білка. Саме останній відповідає за появу м’язової маси. Це з’єднання складається з особливих амінокислот, на які покладається відповідальність за правильне побудова тканин і клітин.

Білок містять такі натуральні продукти, як:

Також цей список можуть продовжити соя. Тут слід підкреслити, що краще не використовувати в раціоні молоко – намагайтеся замінювати його рослинними продуктами. Це шкідливий продукт, найкраще для правильного харчування купувати його замінник – соєве молоко.

Важливо також стежити за добавками в магазинних продуктах. Іноді у складі таких продуктів присутні сторонні, часто вельми сумнівні синтетичні домішки, які негативно позначаються на загальному фізичному та емоційному стані живе за принципам здорового харчування людини.

Проте навіть присутність в раціоні якісних продуктів не завжди може гарантувати здорове харчування. Не варто забувати про головний принцип: необхідно мати розраховане меню і доповнювати його фізичними навантаженнями. Постійний рух і натуральні продукти – головні умови здоров’я. Разом з активним життям здоровий раціон зможе підтримати постійне «цвітіння» людини, отримання ним задоволення від кожного прожитого миті.