Тільки для справжніх пані!

Про корисні властивості і калорійності винограду

Про корисні властивості і калорійності винограду

Все про виноград та його користь знали ще 7 тисяч років тому. Про користь і поживної цінності цього фрукта писав родоначальник медицини Гіппократ і активно використовував його для лікування фізичних недуг. Сучасні вчені не тільки не сперечаються зі славетним греком, а навпаки, підтверджують його думку науковими фактами. Незважаючи на високу калорійність винограду, цей фрукт зайняв гідне місце в раціоні багатьох росіян.

Корисні властивості

Численні дослідження вчених довели – користь винограду полягає в благотворну дію на кістковий мозок. Це означає, що фрукт допомагає поліпшити роботу органів, що регулюють вироблення червоних кров’яних тілець. Крім цього, виноград виконує роль постачальника калію в організмі.

Склянку соку з винограду – це справжня скарбниця вітамінів групи B, C, P. У соці цього фрукта містяться винна, лимонна, гліколева, яблучна кислоти, а також різні мікроелементи та мінеральні речовини – кальцій, залізо, алюміній, магній, фосфор, а також фолієва кислота. Потрапляючи в організм, вони швидко й легко всмоктуються в кров.

Корисно вживати в їжу не тільки плоди, але і кісточки фрукта. У них чимало поліфенолів – сильних антиоксидантів, що перешкоджають старінню організму. Солі калію і глюкоза допомагають виводити з організму пісок, сечову кислоту і камені. Входять до складу фрукта ензими покращують перетравлення їжі, а також прискорюють регенерацію епідермісу.

Давно підтверджена користь винограду для жіночого організму. Це пов’язано з рослинними пігментами фрукта, які перешкоджають розвитку пухлин молочної залози, а також внутрішніх органів – придатків і матки. В період вагітності, коли жінка відчуває нестачу вітамінів і мікроелементів, виноград допомагає їх заповнити, а також поліпшити роботу травного тракту і підвищити імунітет.

Ще одна важлива особливість – це здатність пробуджувати силу і працездатність, витривалість організму, а також піднімати настрій. Неодноразові дослідження довели, що користь винограду полягає ще й у здатності покращувати інтелектуальні здібності людини.

З урахуванням цих особливостей фрукт рекомендують людям, що страждають:

У народній медицині калорійність цього фрукта і його властивості застосовують у виготовленні відварів з висушених плодів для лікування бронхіту, а листя використовують для лікування гнійних ран і виразок. Унікальний склад винограду використовують в кулінарії, косметології. З кісточок виробляють ліки і харчові добавки, що роблять шампуні, креми, олії. Свіжі фрукти висушують, варять, використовують у приготуванні випічки.

Калорійність винограду

Сама низька калорійність у білих сортів винограду. На 100 грамів такого фрукта припадає 40 ккал, у випадку з темним цифра збільшується вже до 60 ккал. Щоб не нашкодити фігурі, рекомендують обмежуватися 15-20 ягодами на добу.

Так як цей фрукт містить чимало вуглеводів – фруктози і глюкози, під час дієти його споживання варто обмежити, а в деяких випадках і зовсім тимчасово виключити його з раціону.

Протипоказання до вживання

Незважаючи на всі корисні властивості винограду, їсти його рекомендують далеко не всім. До головним протипоказань відносяться:

При гастриті і виразці вживання цього фрукта на голодний шлунок може викликати запалення слизової оболонки. Навіть здоровим людям вводити його в раціон варто обережно, невеликими порціями.

Лікарі дають кілька корисних порад для того, щоб користь винограду для організму не була перекреслена:

Щоб отримати максимум користі від цього фрукта, важливо правильно його вибрати і зберігати. При купівлі варто звернути увагу на цілісність ягід. Рекомендується набувати цілі грона з щільними блискучими плодами. Перед вживанням фрукт обов’язково миють у теплій воді, видаляють пил. Зберігати виноград необхідно в холодильнику або в прохолодному приміщенні. Тоді і калорійність, і корисні властивості збережуться на кілька днів.