Тільки для справжніх пані!

Прискорене серцебиття при вагітності: норма чи ознака патології

Прискорене серцебиття при вагітності: норма чи ознака патології

Прискорене серцебиття буває у кожної людини. Воно спостерігається при заняттях спортом, активної фізичної роботи, сильних емоційних переживаннях. Іноді жінки відчувають часте серцебиття при вагітності. Це також може бути викликано переживаннями або фізичними навантаженнями, але в ряді випадків є ознакою захворювання.

Причини

В жіночому організмі вже на ранніх термінах вагітності відбуваються зміни, насамперед гормональні. Це може бути причиною підвищеної втоми, прискореного серцебиття навіть при незначних навантаженнях. На пізніх термінах, як правило, вага вагітної значно збільшується, організму доводиться працювати в посиленому режимі.

Для забезпечення дитини киснем і необхідними поживними речовинами на 9 місяців в організмі майбутньої мами з’являється додатковий коло кровообігу – плацентарний. Навантаження на серце зростає.

Фахівці вважають нормою більш часте серцебиття у період виношування дитини порівняно зі станом до вагітності. Але потрібно періодично перевіряти свій пульс, а при виникненні повторюваних нападів тахікардії повідомити про це лікаря. Нормальна частота скорочень серця для кожної людини індивідуальна. Вона залежить від віку, фізичного стану, ваги, харчування. Тахікардією називають число ударів серця в хвилину більше 90.

Прискорене серцебиття під час вагітності може бути ознакою деяких станів або захворювань.

Одна з найбільш частих причин сильного биття серця – анемія, зниження рівня гемоглобіну. Ця проблема багатьох під час вагітності. Щоб не допустити анемії, лікарі періодично направляють жінок здавати аналіз крові, що дозволяє стежити за рівнем гемоглобіну. Якщо показник нижче норми, фахівець дає рекомендації про харчуванні або призначає відповідні препарати.

Ознаки

Симптомами частого серцебиття є:

Це найчастіші ознаки, демонструють прискорене биття серця. Крім них, жінка може відчувати оніміння кінцівок, головний біль, швидку стомлюваність, шум у вухах, загальну слабкість, нудоту, холодний піт. Іноді з вагітними трапляються непритомність.

Лікування

У більшості випадків тахікардія у вагітних проходить в легкій формі і не потребує медикаментозного лікування. Під час нападу жінка не повинна впадати в паніку. Треба заспокоїтися, прийняти зручну позу, при можливості лягти, дихати глибоко, попити, щоб відновити водний баланс, подумати про щось приємне.

Тим не менш, тахікардію у вагітної не можна залишати без уваги. Якщо такий стан виникає часто, потрібно обов’язково довести до відома свого лікаря. Насамперед, сама жінка повинна змінити ті аспекти свого життя, які могли стати причиною прискореного биття серця:

Для нормальної роботи серця і доброго самопочуття вагітна повинна вести здоровий спосіб життя. Велике значення має розуміння, допомога і підтримка близьких людей, сім’ї. У ряді випадків виконання цих рекомендацій виявляється достатньо, щоб напади тахікардії припинилися.

Зміна гормонального фону під час вагітності – причина перепадів настрою жінок в положенні, емоційної нестабільності. Багато майбутні мами вважають себе некрасивими з-за зміненої фігури, особливо на пізніх термінах, переживають про здоров’я дитини, бояться майбутніх пологів.

Часто жінці важко впоратися самостійно. Сьогодні дуже популярні курси і тренінги для вагітних. Наприклад, йога, медитації. На таких заняттях жінок вчать розслаблятися, глибоко дихати, мислити позитивно.

Йога допомагає підготуватися до народження дитини. Вона вчить їх управляти своїм тілом, свідомо розслабляти і напружувати м’язи, жити в гармонії зі своїм внутрішнім світом і з оточенням. Досвідчені інструктори займаються з жінками на різних термінах вагітності, ранніх і пізніх. Майбутні мами відволікаються від депресивних думок, вчаться глибоко дихати, заспокоюватися, розслаблятися, що нормалізує серцебиття при вагітності.

Медитація – внутрішня зосередженість, роздуми. Покликана навчити вагітну заспокоюватися, відволікатися від настирливих думок. Медитація повинна проходити в тиші і теплі. Фахівці рекомендують слухати спокійну музику або звуки природи. Можна знайти спеціальні аудіозаписи медитацій для вагітних або звернутися в один з центрів, який проводить заняття для майбутніх мам.

Якщо перераховані заходи не допомагають, значить, причина в якому-небудь захворюванні. Щоб виявити його, необхідно пройти обстеження: загальний аналіз крові, перевірити рівень гормонів щитовидної залози, провести ЕКГ, відвідати кардіолога, невропатолога. Після постановки діагнозу спеціаліст призначить відповідний курс лікування.

Якщо необхідно приймати якісь лікарські препарати, потрібно ретельно вивчити їх склад, протипоказання і побічні дії, щоб не нашкодити ні вагітної, ні дитині. Іноді поліпшити стан і зменшити кількість нападів можливо без медикаментів, дотримуючись правил здорового способу життя.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Нудота при вагітності: причини та способи позбавлення

Зміст статті: Нудота в 1 триместрі Нудота під 2 і 3 триместрі Як позбутися від нудоти? Багато жінок стикаються з такою проблемою, як нудота при вагітності. Явище це, прямо скажемо,…

Варто їсти чорнослив при грудному вигодовуванні?

Зміст статті: Чому потрібно дотримуватися дієти при грудному вигодовуванні? Чим корисний чорнослив? Як вживати чорнослив годувальниці? Коли варто почати вживати чорнослив? Чого варто остерігатися? Жінка, яка народила дитину і налагодила…

Скільки разів можна робити кесарів розтин?

Зміст статті: Варто виконувати операцію? Допустима кількість операцій Особливості виконання повторної операції Показання до повторної операції Переваги та недоліки Що важливо знати? Кесарів розтин – порожнинна операція, яка проводиться для…