Тільки для справжніх пані!

Прищі на спині: причини появи, лікування, профілактика

Прищі на спині: причини появи, лікування, профілактика

Зміст:

Різнорідні прищики «люблять» не тільки обличчя. Вони небайдужі і до інших частин тіла, і якщо б людина могла бачити свою спину, то він би жахнувся цієї прищавости. Чому спина нерідко стає об’єктом нападу прищів? Та тому, що шкіра на ній більш товста, не позбавлена сальних і потових залоз, а доглядають за «віддаленими» шкірними покривами не так ретельно, як і за обличчям.

Прищі на спині: чому вони з’являються

В першу чергу в цьому можна звинувачувати посилену роботу сальних залоз, хоча, не можна упускати з уваги зовнішні фактори. Якщо на спині з’явилася дрібна висипка, то це може означати одне з двох: людина нехтує правилами особистої гігієни, або на шкірі з’явилося роздратування.

Велика кількість невеликих прищів на спині – зайвий привід задуматися про своєму гардеробі, адже таке явище часто спостерігається у людей, що віддають перевагу одягу з синтетичних тканин. Під нею шкіра абсолютно не дихає, оскільки синтетика не пропускає повітря і не вбирає в себе вологу. Іноді буває достатньо змінити гардероб, щоб раз і назавжди позбутися від цієї проблеми.

Що ще може спровокувати появу прищів:

 • Алергія. Організм може неадекватно відреагувати не тільки на їжу або ліки. Людина щодня приймає душ, для чого він використовує мило, пінку, гель і інші косметичні засоби. Можливо, в них і криється «корінь зла», адже подібні продукти мають багатокомпонентний склад, не виключено, що один або кілька інгредієнтів є алергеном.
 • Косметичні засоби, що володіють комедогенним ефектом. Існують креми, призначені для догляду за шкірою тіла. Але при нанесенні на шкірні покриви, вони починають вести себе неналежним чином: забивають пори, тим самим сприяють появі запалень. Яскравий тому приклад – крем для засмаги, який часто вирішує одну проблему, але створює іншу.
 • Неправильно підібрана уходовая косметика. Вона може стати що завгодно: сприятливим середовищем для розмноження патогенної мікрофлори, причиною алергічної реакції та ін. При виникненні найменших сумнівів, потрібно просто відмовитися від використання косметичного засобу, і шкіра очиститься з часом сама (правда, це відбувається не завжди, і найчастіше потрібна допомога).
 • Нездорова їжа. Недоброякісна або відверто шкідлива їжа отруює організм від накопичених токсинів він намагається позбутися з допомогою видільної системи. Це не тільки кишечник і сечовий міхур, але і шкірні покриви, є найбільшим за площею органом. На шкірі спини досить багато сальних залоз, які активізуються, намагаючись позбутися від шкідливих речовин. Це призводить до появи прищиків «всіх мастей»: гнійників, жировиків, комедонів та ін.
 • Захворювання внутрішніх органів. Людська шкіра – індикатор здоров’я, якщо вона покрилася прищами, значить, в організмі щось відбувається. Якщо в ході обстеження виявлено, що прищики на спині з’явилися з-за якогось захворювання, лікувати їх зовнішньо не має сенсу.
 • Зовнішні фактори. До них можна віднести: вплив ультрафіолету, пилу, вологи, підвищених температур. Інтенсивні фізичні навантаження також виступають у ролі провокатора, так само як і періодичне видавлювання прищів на спині людиною, нетямущим в подібних питаннях.
 • Прищі на спині у жінок

  На думку лікарів, у 80% випадків появи прищів на спині сприяє епідермальний стафілокок, який «живе» на шкірних покривах у всіх людей. Якщо у людини міцний імунітет, вони йому особливо не докучають, але як тільки в імунній системі з’являється «пролом», бактеріальні колонії пускаються в нестримне зростання і сприяють появі прищів.

  Неповноцінне харчування, часті стреси, емоційні та фізичні навантаження, а також різні захворювання, у тому числі, гінекологічні – це лише деякі фактори, що сприяють розмноженню патогенної мікрофлори.

  Висипання на спині у жінок нерідко є симптомом гінекологічного захворювання, хоча в медицині такі випадки – рідкість (максимум 10%). Ось чому кожна жінка репродуктивного віку має двічі на рік проходити обстеження у гінеколога.

  Але найчастіше, на жіночих спині з’являються прищики з-за неправильного косметичного догляду або через зміни гормонального фону. Останнє явище у жінок дітородного віку може відбуватися регулярно, раз на місяць. Напередодні менструації прищі можуть з’явитися не тільки на обличчі, але і в інших місцях: за вухами, на грудях або на спині.

  Вагітність і пологи – це справжнє потрясіння для жіночого організму, на яке він цілком може відреагувати появою прищиків, в тому числі, і на спині.

  Причини прищів на спині у чоловіків

  Крім загальних причин появи шкірних дефектів, існують і суто чоловічі, не виключено, що прищі на спині можуть стати вагомою підставою для нанесення візиту до ендокринолога. Збій в роботі гормональної системи може статися не тільки у молодих хлопців, але і у зрілих чоловіків.

  Процес супроводжується зміною в крові рівня тестостерону, в результаті чого сальні залози починають працювати активніше. Але шкірне сало повністю не виводиться на поверхню, а закупорює протоці, в результаті чого виникає запалення.

  Іноді відбувається збій в роботі самих сальних залоз, що спостерігається при занадто частому митті гелями для душу, містять антибактеріальні добавки. Зловживання подібними гігієнічними засобами призводить до змивання захисного бар’єру, який шкіра прагне відновити шляхом посиленої роботи сальних залоз.

  До речі, не надто порядні чоловіки, не особливо піклуються про чистоту власного тіла, також ризикують «обрости» прищами. Адже пори шкіри і сальні протоки, забиті брудом, частками епідермісу, шкірним салом, є благодатним середовищем для росту бактерій.

  Прищі на спині у підлітка

  Тут нема чому дивуватися: причиною цього явища служить гормональна перебудова організму. Шкіра стає дуже жирної через посиленої роботи сальних залоз. Якщо їй не забезпечити належний догляд, то позбутися від подібних дефектів буде непросто.

  Щоб лікування було ефективним, юнакам і дівчатам слід відмовитися від носіння одягу з синтетичних тканин, а також переглянути свій раціон. Фаст-фуд, солодощі, морозиво і газовану воду доведеться з нього виключити. Слід запам’ятати, що спина вимагає не меншого догляду, ніж обличчя.

  Прищі на спині у дитини

  Найбільш невинною причиною утворення прищів є пітниця. Висипання на спині з’являються у немовлят з-за того, що їх рідко купають або старанно кутають в пелюшки, що призводить до перегрівання і надмірного потіння.

  Усувається проблема дуже просто: малюка потрібно викупати з використанням дитячого мила і переодягнути в чисте. Якщо ж гнійнички або підозрілі прищі з’явилися не тільки на спинці, необхідно викликати педіатра, так як це може бути симптомом вітрянки, везикулопустулеза або скарлатини.

  Якщо у малюка з’явилися червоні плями (як після опіку кропивою), то це алергія, негайно треба шукати і усувати алерген.

  Лікування прищів на спині

  Вибір методу лікування залежить від виду прищів. Примітно, що процес їх появи завжди починається однаково: з закупорки пір шкірним салом. Всього існує два варіанти розвитку подій: «вугрової» і запальний.

  Під першу категорію підпадають закриті і відкриті комедони (подкожники і вугри). Коли ж комедон запалюється, то він плавно трансформується в червоний прищ, який розкривається самостійно або усувається під впливом медикаментозних препаратів. Якщо ж червоний прищ не був вилікуваний або не розкрився, то на його місці може з’явитися гнійна кіста.

  Великий прищ на спині – як від нього позбутися

  Це навіть не прищик, а справжня гнійна шишка, яка постійно болить і доставляє масу незручностей. У нього є кілька назв, наприклад, «огневик» або «карбункул». При несприятливому збігу обставин він може вирости до величезних розмірів.

  Карбункул, в залежності від стадії розвитку, можна вилікувати мазями:

  Іноді допомагає «Левомеколь» або будь-антибактеріальний засіб, розраховане на зовнішнє застосування.

  На початкових стадіях лікар прописує антибіотики, які вводяться або в гнійник, або внутрішньом’язово. Якщо ж процес зайшов занадто далеко, то проблема усувається хірургічним шляхом.

  Що робити, якщо на спині багато дрібних прищів

  Для початку, необхідно з’ясувати, від чого вони з’явилися. Найчастіше це відбувається тому, що людина тривалий час проводить на сонці, потрібно просто обмежити тривалість прийняття сонячних ванн.

  Дрібна висипка може також з’явитися з-за постійного контакту синтетичної тканини з шкірними покривами. Треба просто усунути джерело роздратування. До речі, курцям і любителям делікатесів теж нерідко докучають подібні висипання, і це серйозний привід для відмови від шкідливих звичок.

  Лікування вугрів, чорних прищів на спині

  Позбавлення від відкритих комедонов – процес тривалий, що вимагає комплексного підходу. Іноді він вимагає залучення відразу трьох фахівців: гастроентеролога, дерматолога та ендокринолога.

  Всі лікарські засоби підбираються лікарем індивідуально, а при наявності захворювань внутрішніх органів, в процес лікування повинен втрутитися гастроентеролог. Усунення вугрів у косметологічному кабінеті здійснюється поетапно:

 • Підготовчий етап (шкіру на спині розпарюють).
 • Обробка шкірних покривів скрабирующими препаратами з метою видалення відмерлих клітин епідермісу.
 • Очищаючі процедури. Тут мається на увазі, як видавлювання прищів, так і застосування спеціальних масок, що надають благотворний вплив на шкіру і сприяють зменшенню вироблення шкірного сала.
 • Як лікувати гнійні прищі на спині

  Папули, пустули, вузли, кісти – це все різновиди гнійних прищів, які непогано лікуються у домашніх умовах. Але перш ніж приступати до лікування, необхідно відмовитися від «сміттєвої» їжі, яка є однією з причин їх появи.

  Настоянка календули, саліцилова кислота, різні лосьйони, сік алое – все це доступно кожному. Також, пацієнту можуть бути прописані і медикаментозні препарати, призначені для зовнішнього застосування. Це може бути:

  В особливо важких випадках лікар може прописати більш потужні засоби – ретиноїди і гормональні мазі.

  Підшкірні прищі на спині

  Закриті комедони цілком нешкідливі, і крім своєї зовнішньої непривабливості вони нічим не можуть досадити, за винятком тих випадків, коли «подкожники» гуртуються і формують солідну порожнину, яка може заповнюватися не лише підшкірним салом, але і гноєм. Проблема вирішується виключно в умовах косметологічного кабінету.

  Ліки від прищів на спині: мазі і аптечні засоби

  Існують загальнодоступні лікарські засоби та ті, що призначаються лікарем, залежно від виду прищів і стадії їх розвитку. Якщо процес запущений, то пацієнту прописуються антибіотики та препарати на основі ретиноїдів.

  Іноді, щоб позбутися від прищів, достатньо всього лише подбати про кишечнику (призначаються пробіотики), підшлунковій залозі («Панкреатин»), печінки (Есенціале). Зовнішньо прищі лікуються за допомогою згаданих вище мазей і цілого переліку препаратів: «Ретин-А», «Зинерит», «Діфферін» та ін.

  Як позбутися від прищів на спині в домашніх умовах народними засобами

  Дотримання простих рекомендацій допоможе без зусиль вилікувати прищі на спині в домашніх умовах. Для цього потрібно:

 • Мити спину дігтярним милом.
 • Приймати ванни з морською сіллю, відваром ромашки або слабким розчином марганцівки.
 • Протирати уражені області лосьйонами з саліцилової кислотою, а також пергидролем або настоянкою календули.
 • Припікати прищики маслом чайного дерева.
 • Робити примочки з соком алое.
 • Обполіскувати спину відваром чистотілу.
 • Використовувати антибактеріальні мазі.
 • Задіяти для масок косметичну глину.
 • Щоб не допустити появи прищів на спині, потрібно постаратися усунути провокуючі фактори і відмовитися від шкідливих звичок. Нерідко для вирішення проблеми потрібне втручання відразу декількох лікарів. Якщо ж прищі не проходять після місцевого лікування, рекомендується пройти обстеження, щоб виявити справжню причину їх появи.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Алергія на сонце: причини, симптоми, варіанти лікування

  Зміст: Причини появи алергії на сонце Симптоми алергії на сонце у дітей Алергія на сонце у дорослих: симптоми та особливості перебігу «Весняна» сонячна алергія: чи небезпечна вона Що робити, якщо…

  Альгінатні маски для обличчя, як застосовувати в домашніх умовах?

  Зміст: Що таке альгінатна маска Склад альгинатной маски Які компоненти можуть входити до складу Властивості маски альгинатной Показання до застосування Користь і шкода альгинатной маски Кращі альгінатние маски для обличчя:…

  Причини і лікування акне у дорослих, огляд засобів з доведеною ефективністю

  Зміст: Причини вугрової висипки Види акне Стадії захворювання Способи лікування акне Протизаплідні засоби і антиадрогени для лікування акне Третиноїн і адапален Кислоти від вугрової висипки Препарати від акне з бензоилпероксидом…