Тільки для справжніх пані!

Принципи смачного і здорового харчування

Принципи смачного і здорового харчування

Як забезпечити основні принципи здорового харчування? – Потрібно дотримувати деякі правила. Вони придумані, а потім поширені безліччю публікацій. Узагальнено ці критерії програмою ВООЗ, розробленої спільно з російськими дієтологами. Цим загальноприйнятим досвідом фахівці радять керуватися людям, бажаючим організувати собі програму, що забезпечує якісне споживання їжі.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, населенню пропонується модель, легко адаптується під навколишню дійсність, смакові звички, а також культурні традиції конкретного регіону проживання. Важливо зазначити, що правилами, яких фахівці радять дотримуватися організації, чітко визначені категорії продуктів, що забезпечують якісне харчування. Саме подібний підхід визнаний найбільш практичним, оскільки він – найбільш природний.

Основні поняття якісного харчування

Розглядаючи принципи здорового харчування, засновані на радах ВООЗ, слід зазначити головні критерії підходу до побудови режиму споживання їжі:

 • Харчування зобов’язана бути досить різноманітним. Його основу повинні неодмінно складати рослинні компоненти і продукти. У них – досить харчових волокон, а також активних речовин, що сприяють профілактиці хронічних захворювань. Краще харчуватися, як рекомендує ВООЗ: різноманітними рослинними продуктами, здатними забезпечити поповнення організму необхідними речовинами, що виключають потреба додатково приймати мінеральні добавки і всілякі вітаміни.
 • Щодня бажано вживати мінімум 400 г фруктів з різними овочами, причому пріоритет слід віддавати, за рекомендацією ВООЗ, тим продуктам, які вирощені в регіоні проживання індивідуума. Таку пораду з’явився в програмі після досліджень епідеміологічних ситуацій. Вчені довели, що там, де населення дотримувалося традиційних переваг, поширеність онкологічних хвороб, захворювань серця і судин (а також всіляких інфекцій) виявилася істотно нижче, ніж в регіонах з «глобалізованим» меню. Саме місцеві фрукти з овочами мають в своєму складі практично повний асортимент необхідних тілу автохтона компонентів.
 • «Харчовий статус» (термін ВООЗ, означає раціон харчування) певної людини формується на основі одержуваної ним енергії і виникає нестачі речовин. Ця характеристика також залежить від ступеня його фізичної активності. ВООЗ рекомендує відстежувати такий показник, як індекс маси людського тіла. Щоб його розрахувати, потрібно масу тіла в кілограмах поділити на зріст у квадраті, виражений в метрах. Найбільш сприятливий показник – 20-25. Коли перевищено верхня межа, значить, людина страждає надмірною вагою, він схильний до ризику виникнення різних захворювань.
 • Потрібно контролювати надходять в організм з продуктами жири – їх кількість, а особливо якість. Слід намагатися отримувати такі речовини з рослинних продуктів. Жири потрібні організму, оскільки саме вони є транспортувальниками енергії, проте надлишок жирних кислот викликає розвиток інфаркту, тромбози, інсульт, певні види раку.
 • Постачають залізо організму водорості. Якщо в нашій країні, згідно з даними ВООЗ, білковий дефіцит відсутній, то анемії, спричинені дефіцитом заліза, вельми поширені.
 • Цукор разом з іншими легкозасвоюваними вуглеводами провокує карієс, сприяє набору зайвої маси. З-за цього ВООЗ рекомендує обмежувати себе у вживанні такої їжі, віддавати перевагу продукти, в яких знижений вміст цукрів.
 • Надлишок солі в їжі сприяє розвитку гіпертонії, деяких цереброваскулярних захворювань. Слід обмежити її споживання, встановивши планку – за день максимум 6 р. Практично вся ця кількість є вже в м’ясі та інших продуктах. Тому небажано досолювати їжу. Щоб забезпечити профілактику дефіциту йоду, краще використовувати тільки йодовану сіль.
 • Важливо правильно готувати їжу. Необхідно надати такі умови її приготування, при яких не потрібно буде використовувати цукор, тваринне масло, кухонну сіль або жир. Пріоритет слід віддавати варінні, випічці.
 • Головний постулат якісного годування новонародженого – вигодовування материнської грудьми мінімум до півроку його життя з введенням штучного прикорму лише після досягнення віку в 4 місяці.
 • Дванадцять основних принципів дійсно здорового харчування

  На закінчення ми резюмуємо все вищесказане, ознайомивши вас з тими десятьма заповідями, на яких ВООЗ ґрунтувався, розробляючи критерії здорового харчування. Кожна людина заради свого здоров’я повинен керуватися ними:

 • Неодмінна вимога – вживання максимально різноманітних продуктів, переважна більшість яких належить до рослинного увазі.
 • Щодня по декілька разів необхідно вживати такі продукти, як звичайний картопля, різні крупи, борошняні вироби, а також хліб.
 • Харчуватися щодня фруктами, неодмінно свіжими і обов’язково вирощеними в домашньому регіоні, а також овочами, причому норма споживання – мінімум 400 г
 • Для підтримки маси тіла в рекомендованих параметрах потрібно щодня забезпечувати собі помірну навантаження.
 • Обов’язково контролюйте, щоб в їжі був присутній жир, проте не надто багато. Намагайтеся замінювати його маслами рослин.
 • Неодмінно замінюйте зерновими або бобовими будь-які жирні продукти.
 • Молоко слід прибрати з вашого раціону.
 • Купуйте продукти з мінімальним відсотком присутності цукру, його потрібно вживати дуже помірно, істотно обмежуючи прийом солодощів або солодких напоїв.
 • Стримайте прийом солі. Її загальна вживане кількість – чайна ложка щодня. Замінюйте кухонну сіль йодированным продуктом.
 • Вживати алкоголь заборонено.


 • Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Застосування, користь і шкода для організму олії розторопші

  Зміст статті: Користь продукту для організму Лікування хвороб Травна система Зміцнення судин і серця Шкірні хвороби Гінекологічні проблеми Вплив на нирки Лікування зубів та ЛОР-органів Косметологічні проблеми Протипоказання Багато хто…

  Застосування меду при вагітності

  Зміст статті: Корисна дія продукту Що потрібно знати вагітній жінці? Корисні рецепти для вагітних Протипоказання Натуральний продукт, створюваний бджолами, відомий своїми цілющими властивостями. Представниці прекрасної половини, які звикли вживати солодке…

  Правильне харчування влітку для очищення і зміцнення організму

  Влітку раціон людини повинен змінюватися – це закладено самою природою. Як, що і в яких кількостях потрібно є в теплу пору року, розповідає команда проекту legkopolezno. ru. Незважаючи на те,…