Тільки для справжніх пані!

Примусове і добровільне лікування від алкоголізму: коли варто вірити в казку

Примусове і добровільне лікування від алкоголізму: коли варто вірити в казку

Родичі людини, що йде в запої – по-справжньому нещасні люди. З-за чужий залежності їх власна життя перетворюється в пекло. Постійно бачити поряд з собою п’яну, опущену, інтелектуально і деградуючих «руїна», готова заради пляшки винести речі з будинку або підняти руку – це дуже болюче випробування!

Багато хто з них сподівається, що примусове лікування алкоголізму – це шанс на порятунок. Вони шукають, куди б звернутися за допомогою, щоб отримати бажаний ефект. Втім, слід розуміти, що вмовити і відправити людину на лікування можна; однак у переважній більшості випадків результат один – алкоголік знову береться за пляшку…

Всі вмовляння неефективні!

По-справжньому примусове лікування алкоголізму – тобто, зв’язав, скрутив і відправив на кодування – в нашій країні неможливо. Це заборонено законодавством, так як суперечить принципам свободи особистості. Тому родичі п’яниці намагаються «примусити» його іншими способами. Ось найбільш поширені:

В хід йдуть жалісливі аргументи про те, що людина псує своє життя і життя членів сім’ї, що він гробить здоров’я, і його шлях – це дорога в нікуди. Як показує практика, таким способом можна лише підштовхнути людину до чергової чарки. Він починає співчувати собі, а жалість – це ще один привід випити.

Дружина обіцяє розлучитися, батьки – вигнати з дому світ за очі, керівник – звільнити… Все це, звичайно, лякає, але не настільки, щоб відмовитися від нової чарки спиртного.

Так, мама і тато можуть пообіцяти великовозрастному дитині придбати, наприклад, автомобіль, якщо той відправиться на кодування. Але це страшна помилка: навіть якщо людину насильно здати в клініку, ймовірність його одужання прагне до нуля. А подарунок-то вже пообіцяли; і не дай бог п’є людині презентувати «залізного коня»….

Аргументи типу «як тобі не соромно», «а який приклад ти подаєш дітям», «подивися, як ти опустився» – нерезультативны. У питущих людей – інші цінності, алкоголь виходить для них на перше місце. Вони не тільки проігнорують ці слова, але і почнуть пити ще більше.

Таким чином, більшість діалогів, які ведуться з алкоголіком, щоб відправити його на лікування в клініку, можна назвати безрезультатними. Перший варіант розвитку подій такий: під тиском рідних він піде в черговий запій. Другий – все-таки погодиться на кодування, але воно йому не допоможе. І на це є кілька причин.

Лікування з сумнівним ефектом

Для початку розберемося в різновидах лікування, які практикують сучасні наркологи. Кодування буває двох видів: медикаментозне та психотерапевтичне. У кожного з них свої можливі негативні наслідки.

Так, перший спосіб передбачає використання хімічних препаратів, які ведуть до розпаду алкоголю в крові і його перетворенню в токсичну, а значить, отруйна речовина ацетальдегід. Поширюючись разом з кров’ю по різним органам, воно викликає сильну нудоту аж до блювоти, гострий головний біль, посилене серцебиття, порушення координації рухів, сплутаність свідомості і безліч інших неприємних наслідків.

Якщо примусово здати хворого алкоголізмом в наркологічну клініку і «пришити» йому так звану «торпеду», можна сподіватися, що перший час пацієнт не буде пити. Але ж хімія викликає ряд короткочасних фізичних реакцій, які можна перетерпіти. Але вона ніяк не впливає на свідомість алкоголіка. А адже саме там, в кірках головного мозку, і формується залежність. Значить, і боротися з нею необхідно на більш високому рівні, ніж дозволяє медикаментозне кодування.

Крім того, у препаратного методу є й інші недоліки. Серед них:

Гіпноз – не панацея

Другий спосіб – психотерапевтичний. Говорячи простою мовою, мова йде про гіпноз, навіювання людині певних установок, які нібито повинні відвадити від алкоголю. Начебто, все добре… Але уявіть собі і без того уражений алкогольними токсинами мозок зловживає особистості!

Працювати з ним потрібно з ювелірною точністю, адже найменша помилка може нашкодити ще більше. Тим більше, що причини алкоголізму у людей різні, а отже, і підхід повинен бути індивідуальним. Однак більшість фахівців не заморочується, а «гребе» всіх під одну гребінку. І результативність такого впливу мінімальна.

Таким чином, примусовий підхід до лікування алкоголізму якщо і має ефект, то лише короткочасний. Переважна більшість пацієнтів, які пройшли кодування в приватних і державних клініках, повертається до спиртного вже через місяць. І подібні рецидиви, які трапляються з-за того, що родичі хотіли лікувати близької людини методами за свідомо низькою результативністю, небезпечні подвійно. Адже пацієнт не тільки повертається до згубної залежності, але і починає зловживати в ще більших масштабах!

Метод, який діє

Втім, є один спосіб ефективно боротися з алкоголізмом. Для цього не потрібно підшукувати клініки, куди здати хворого під контроль лікарів. Не потрібно вигадувати, під яким приводом відправити людину на лікування. Не потрібно влаштовувати скандали, плакати і провокувати хворого на збільшення кількості споживаного. Потрібно лише в хвилини просвітлення (а вони трапляються навіть у самих запійних алкоголіків) дати йому книгу Аллена Карра «Легкий спосіб кинути пити».

Це чергове твір американського борця проти куріння і алкоголю, чиї методи допомогли тисячам людей з різних куточків світу. За його словами, лікувати алкоголізм можна практично на будь-якій стадії. І відбуватися це буде без фізичних «ломок» та емоційних зривів.

Крім того, цю книгу можна (і потрібно!) прочитати всім, хто тільки почав помічати за собою звичку у важких ситуаціях тягнутися до чарки. Аллен Карр пояснює, що спиртні напої не рятують від проблем, а вганяють в цю трясовину ще глибше. Вони не приносять радості, а руйнують мозок і тіло. Вони не допомагають встановити контакт з людьми, а провокують на конфлікти з близькими. І все це – простим, зрозумілим, легкою мовою, без повчань і залякування.

Перевага книги Карра полягає в тому, що вона діє без всякого психологічного тиску. Ніхто не змушує алкоголіка відмовитися від спиртного насильно або відправитися на примусове лікування в клініку. В ній наведені тільки «правильні» аргументи, мотивуючі на свідомий і абсолютний відмова від спиртного! Тому відсоток людей, які відмовилися після її прочитання від згубних напоїв, досягає максимальних позначок.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Правильна мотивація: як кинути курити

Зміст статті: Мотивація на здоров’я Народження дитини Молодість і краса Соціальний статус Приклад для наслідування Фінансова вигода Емоційну рівновагу Здоров’я улюблених людей Незважаючи на те, що сьогодні існує чимало розрекламованих…

Чому сильно поправляються, коли кидають палити

Згідно зі статистикою, кожна третя людина, що кинув палити, протягом року набирає до 3 кілограмів. У деяких випадках люди товстіють ще помітніше, додаючи у вазі 10-15 кг. Чому екс-курці, попрощавшись…

Чому від куріння може боліти голова?

Зміст статті: Можливі причини головного болю Навіщо люди курять? Наслідки головного болю Як кинути курити? Тютюнопаління – це не тільки шкідлива звичка, але і серйозний фактор ризику для здоров’я. Серед…