Тільки для справжніх пані!

Примусове і добровільне лікування від алкоголізму: коли варто вірити в казку

Примусове і добровільне лікування від алкоголізму: коли варто вірити в казку

Родичі людини, що йде в запої – по-справжньому нещасні люди. З-за чужий залежності їх власна життя перетворюється в пекло. Постійно бачити поряд з собою п’яну, опущену, інтелектуально і деградуючих «руїна», готова заради пляшки винести речі з будинку або підняти руку – це дуже болюче випробування!

Багато хто з них сподівається, що примусове лікування алкоголізму – це шанс на порятунок. Вони шукають, куди б звернутися за допомогою, щоб отримати бажаний ефект. Втім, слід розуміти, що вмовити і відправити людину на лікування можна; однак у переважній більшості випадків результат один – алкоголік знову береться за пляшку…

Всі вмовляння неефективні!

По-справжньому примусове лікування алкоголізму – тобто, зв’язав, скрутив і відправив на кодування – в нашій країні неможливо. Це заборонено законодавством, так як суперечить принципам свободи особистості. Тому родичі п’яниці намагаються «примусити» його іншими способами. Ось найбільш поширені:

В хід йдуть жалісливі аргументи про те, що людина псує своє життя і життя членів сім’ї, що він гробить здоров’я, і його шлях – це дорога в нікуди. Як показує практика, таким способом можна лише підштовхнути людину до чергової чарки. Він починає співчувати собі, а жалість – це ще один привід випити.

Дружина обіцяє розлучитися, батьки – вигнати з дому світ за очі, керівник – звільнити… Все це, звичайно, лякає, але не настільки, щоб відмовитися від нової чарки спиртного.

Так, мама і тато можуть пообіцяти великовозрастному дитині придбати, наприклад, автомобіль, якщо той відправиться на кодування. Але це страшна помилка: навіть якщо людину насильно здати в клініку, ймовірність його одужання прагне до нуля. А подарунок-то вже пообіцяли; і не дай бог п’є людині презентувати «залізного коня»….

Аргументи типу «як тобі не соромно», «а який приклад ти подаєш дітям», «подивися, як ти опустився» – нерезультативны. У питущих людей – інші цінності, алкоголь виходить для них на перше місце. Вони не тільки проігнорують ці слова, але і почнуть пити ще більше.

Таким чином, більшість діалогів, які ведуться з алкоголіком, щоб відправити його на лікування в клініку, можна назвати безрезультатними. Перший варіант розвитку подій такий: під тиском рідних він піде в черговий запій. Другий – все-таки погодиться на кодування, але воно йому не допоможе. І на це є кілька причин.

Лікування з сумнівним ефектом

Для початку розберемося в різновидах лікування, які практикують сучасні наркологи. Кодування буває двох видів: медикаментозне та психотерапевтичне. У кожного з них свої можливі негативні наслідки.

Так, перший спосіб передбачає використання хімічних препаратів, які ведуть до розпаду алкоголю в крові і його перетворенню в токсичну, а значить, отруйна речовина ацетальдегід. Поширюючись разом з кров’ю по різним органам, воно викликає сильну нудоту аж до блювоти, гострий головний біль, посилене серцебиття, порушення координації рухів, сплутаність свідомості і безліч інших неприємних наслідків.

Якщо примусово здати хворого алкоголізмом в наркологічну клініку і «пришити» йому так звану «торпеду», можна сподіватися, що перший час пацієнт не буде пити. Але ж хімія викликає ряд короткочасних фізичних реакцій, які можна перетерпіти. Але вона ніяк не впливає на свідомість алкоголіка. А адже саме там, в кірках головного мозку, і формується залежність. Значить, і боротися з нею необхідно на більш високому рівні, ніж дозволяє медикаментозне кодування.

Крім того, у препаратного методу є й інші недоліки. Серед них:

Гіпноз – не панацея

Другий спосіб – психотерапевтичний. Говорячи простою мовою, мова йде про гіпноз, навіювання людині певних установок, які нібито повинні відвадити від алкоголю. Начебто, все добре… Але уявіть собі і без того уражений алкогольними токсинами мозок зловживає особистості!

Працювати з ним потрібно з ювелірною точністю, адже найменша помилка може нашкодити ще більше. Тим більше, що причини алкоголізму у людей різні, а отже, і підхід повинен бути індивідуальним. Однак більшість фахівців не заморочується, а «гребе» всіх під одну гребінку. І результативність такого впливу мінімальна.

Таким чином, примусовий підхід до лікування алкоголізму якщо і має ефект, то лише короткочасний. Переважна більшість пацієнтів, які пройшли кодування в приватних і державних клініках, повертається до спиртного вже через місяць. І подібні рецидиви, які трапляються з-за того, що родичі хотіли лікувати близької людини методами за свідомо низькою результативністю, небезпечні подвійно. Адже пацієнт не тільки повертається до згубної залежності, але і починає зловживати в ще більших масштабах!

Метод, який діє

Втім, є один спосіб ефективно боротися з алкоголізмом. Для цього не потрібно підшукувати клініки, куди здати хворого під контроль лікарів. Не потрібно вигадувати, під яким приводом відправити людину на лікування. Не потрібно влаштовувати скандали, плакати і провокувати хворого на збільшення кількості споживаного. Потрібно лише в хвилини просвітлення (а вони трапляються навіть у самих запійних алкоголіків) дати йому книгу Аллена Карра «Легкий спосіб кинути пити».

Це чергове твір американського борця проти куріння і алкоголю, чиї методи допомогли тисячам людей з різних куточків світу. За його словами, лікувати алкоголізм можна практично на будь-якій стадії. І відбуватися це буде без фізичних «ломок» та емоційних зривів.

Крім того, цю книгу можна (і потрібно!) прочитати всім, хто тільки почав помічати за собою звичку у важких ситуаціях тягнутися до чарки. Аллен Карр пояснює, що спиртні напої не рятують від проблем, а вганяють в цю трясовину ще глибше. Вони не приносять радості, а руйнують мозок і тіло. Вони не допомагають встановити контакт з людьми, а провокують на конфлікти з близькими. І все це – простим, зрозумілим, легкою мовою, без повчань і залякування.

Перевага книги Карра полягає в тому, що вона діє без всякого психологічного тиску. Ніхто не змушує алкоголіка відмовитися від спиртного насильно або відправитися на примусове лікування в клініку. В ній наведені тільки «правильні» аргументи, мотивуючі на свідомий і абсолютний відмова від спиртного! Тому відсоток людей, які відмовилися після її прочитання від згубних напоїв, досягає максимальних позначок.


Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи: