Тільки для справжніх пані!

Прийом трав при лікуванні гастриту

Прийом трав при лікуванні гастриту

Одна з хвороб сучасності – гастрит, який зустрічається у 80% населення. Така поширеність призвела до того, що захворювання перестали вважати чимось небезпечним, вимагає особливого ставлення. Однак насправді гастрит – досить серйозна хвороба. При неправильному лікуванні або його відсутності вона може перейти в більш небезпечні форми: виразку або рак шлунка.

Незважаючи на рівень серйозності, ця хвороба успішно зцілюється сучасними лікарями. При цьому народні засоби також є досить ефективними. Так, трави можуть не тільки допомогти зняти симптоми, але і повністю позбавити від неприємного захворювання. Їх вибір повинен бути обережним. Трав’яні збори не настільки безпечні, як всі звикли думати. Як і лікарські препарати, вони також можуть завдати серйозної шкоди організму, якщо неправильне лікування. Тому дуже важливо знати, які саме трави дозволено вживати в даному випадку, їх пропорції і тривалість прийому.

Щоб зробити правильний вибір, необхідно більш детально вивчити саме захворювання.

Характеристика хвороби

Гастрит – захворювання, при якому запалюється слизова оболонка шлунку. Розрізняють кілька різновидів проблеми, кожна з яких протікає по-різному і вимагає спеціального лікування. Незважаючи на велику поширеність захворювання серед дорослого населення, його терапія повинна бути узгоджена з фахівцем.

Навіть якщо ви вирішили використовувати трави для лікування гастриту, схема їх прийому повинна бути затверджена лікарем.

Не Можна забувати про те, до яких серйозних наслідків може призвести неправильний вибір засобів боротьби з захворюванням.

Гастрит може протікати в двох формах:

У першому випадку мова йде про гострому запаленні слизової шлунка. При цьому спостерігаються наступні симптоми:

Гостра форма захворювання може бути викликана агресивним впливом продуктів і навіть сильним стресом.

В хронічну форму гастрит переходить, якщо лікування гострої фази проходило неправильно або зовсім відсутнє. Крім того, такий варіант перебігу хвороби може бути викликаний відсутністю здорового способу життя, схильністю до шкідливих звичок і неправильного харчування.

Дане захворювання характеризується змінами в рівні кислотності шлункового соку – підвищенням або пониженням. У кожному з варіантів змінюється його кількість, що виробляється органом. Це, в свою чергу, впливає на здатність перетравлювати продукти. Виділяють три типи захворювання:

Нормалізувати рівень кислотності допомагають трави від гастриту шлунка. Навіть якщо призначено медичне лікування, вони дозволяють збільшити його ефективність.

Головне, знати точно, які трави можна пити без побоювань при гастриті шлунка.

Треба розуміти, що також виділяють найважчий вид захворювання – ерозійний. Він зустрічається рідше, ніж інші форми. При ерозивно гастриті відбувається повне руйнування (ерозія) слизової оболонки шлунка. Спочатку хвороба локалізується на невеликій ділянці органу, поступово розширюючи свій простір, в залежності від стадії. Лікування ерозивного гастриту повинна бути строго медикаментозним, трави в даному випадку допоможуть лише зняти симптоми, але не позбутися від хвороби.

Фітотерапія: вибір правильних трав

Щоб зрозуміти, які трав’яні чаї або пити відвари при гастриті, потрібно знати, яким саме дією на організм вони володіють. Не можна виключати появу алергічних реакцій на будь-який компонент.

Вибір трав при гастриті слід робити, виходячи з форми захворювання і його стадії.

Вирішуючи, яку саме траву використовувати для боротьби з хворобою, враховуйте ризик появи алергії. Крім того, вибираючи при гастриті лікування травами, слід ретельно дотримуватися інструкції і точно дотримуватися дозування. Також потрібно пам’ятати, що позитивний ефект від народних засобів настає пізніше, ніж від медичних препаратів. Тому дуже важливо пити відвари курсами.

Збори із трав

Є спеціальні збори з рослин, спрямовані на позбавлення від конкретних симптомів.

Також можна використовувати окремі рослини для боротьби із захворюванням. Так, лікувати гастрит ви можете жимолостю. Залийте ягоди окропом: 1 склянка на 1 столову ложку, потім дайте настоятися не менше 4 годин. 2 ст. л. тричі на день допоможуть впоратися з багатьма хворобами, наприклад, такий відвар дуже корисний при панкреатиті.

Інші корисні трави при гастриті – календула, звіробій. Однак варто враховувати, що не всі рослини можна вживати стільки, скільки хочеться. Наприклад, прийом звіробою не повинен тривати більше двох тижнів.

Таким чином, вилікувати гастрит за допомогою фітотерапії можливо. Однак потрібно пам’ятати, що медикаментозне лікування в поєднанні з народними засобами помітно скоротить час хвороби. Тому не варто повністю відмовлятися від візиту до лікаря.

Крім того, прийомом трав не можна обмежуватися при гострій формі захворювання або відсутності ознак покращення після курсу народного лікування. Шлунок – важливий орган, і від його стану залежить те, як ви будете себе почувати в цілому. Тому не варто проявляти надмірну легковажність, консультація з лікарем має першорядне значення при підозрі на таке серйозне захворювання, як гастрит.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Правильне харчування при захворюваннях печінки: які продукти корисні органу

Зміст статті: Роль печінки Захворювання печінки і харчування Дозволені продукти Продукти, які слід вживати з обережністю Заборонені продукти Деякі нюанси лікувального харчування при печінкових хворобах Печінка є найбільшою залозою організму,…

Чому нудить на голодний шлунок: причини дискомфорту вранці

Зміст статті: Механізм виникнення симптому Захворювання ШКТ, супроводжуються нудотою Інші причини появи ранкової нудоти Як боротися з ранковою нудотою? Прокидаючись вранці, завжди дуже хочеться відчути бадьорість і прилив сил. Якщо…

Чому часто йде кров з носа у підлітка: все про проблему і першої допомоги

Зміст статті: Чому так відбувається Перша допомога Як це лікують Профілактика У перехідному віці починається швидкий і активний розвиток організму. Це періодично призводить до проблем зі здоров’ям. Зокрема, може піти…