Тільки для справжніх пані!

Причини токсикозу і способи знизити дискомфорт

Причини токсикозу і способи знизити дискомфорт

Незважаючи на те, що очікування народження дитини – одна з найпрекрасніших періодів в житті, він не завжди протікає абсолютно гладко. До 90% жінок страждають від такого неприємного явища як токсикоз. Багато хто вважає його головною ознакою вагітності.

Відсутність такого явища – це, швидше, виняток. Саме через такий його поширеності кожна майбутня мама повинна знати, що таке токсикоз і як з ним боротися.

Визначення і ознаки токсикозу

Токсикозом називається специфічне стан майбутньої мами, що супроводжується частою нудотою і позивами до блювання. Це впливає на загальне самопочуття жінки, вона відчуває певний дискомфорт. При появі токсикозу ви можете страждати від:

Це загальні ознаки, які не є приводом для медикаментозного лікування. Але є й інші прояви токсикозу, які можуть вимагати більш серйозних заходів. Це дерматоз, бронхіальна астма і навіть жовта атрофія печінки в гострій формі. Таким чином, токсикоз вагітних може протікати досить серйозно, створюючи загрозу для правильного формування плоду.

Коли може початися прояв токсикозу?

Кожен організм має власні особливості, та всі жінки реагують на вагітність по-різному. Тому і токсикоз може виникнути в різний час. Найчастіше його діагностують у перші три тижні вагітності, проте це не означає, що він не може проявитися пізніше.

Розрізняють ранній і пізній токсикоз вагітних. У першому випадку симптоми починають з’являтися, як правило, на 5-6 тижні, рідше це може бути вже під час затримки або відразу після того, як відбулося зачаття. Такий токсикоз самостійно проходить до початку 13 тижня, з-за чого не є приводом для лікарського втручання.

Більш серйозним вважається пізній токсикоз, що починається після 24 тижня. Він також носить назву «гестоз» і є фактором ризику для правильного розвитку ембріона. В цьому випадку, можливо, знадобиться певний лікування, щоб зберегти вагітність.

Однак є і невеликий відсоток жінок, які нічого не знають про токсикозі. Багато хто боїться, що відсутність цього явища – це ознака нездорової вагітності та загрози її переривання. Це думка не відповідає дійсності. Відсутність токсикозу говорить лише про хороше здоров’я жінки та успішної адаптації організму до нових умов.

Причини токсикозу

Лікарям не вдалося встановити природу даного явища, і досі немає точної відповіді, з-за чого починається нудота. Однак виявлено, що токсикозу найбільше схильна певна категорія вагітних:

Тим не менш, лікарі виділяють деякі природні причини, які можуть стати передумовами для виникнення токсикозу:

З моменту запліднення яйцеклітини в організмі майбутньої мами починаються колосальні зміни в гормонах. Це сильно впливає на самопочуття і настрій вагітної, яка починає відчувати різкі перепади емоцій. Крім того, спочатку зародок є чужорідним елементом, організм хоче позбутися від нього, чим і викликається нудота. До кінця першого триместру ця боротьба закінчується, гормональний фон стабілізується, після чого і позиви до блювоти різко припиняються.

Саме в цей час (на 4-му місяці) припиняється токсикоз, так як плацента починає виконувати свою захисну функцію, оберігаючи організм майбутньої мами від токсинів. А до цього моменту він самостійно бореться з можливою інтоксикацією шляхом блювоти.

Той факт, що майбутня мама відмовляється від багатьох продуктів з-за почуття нудоти, може бути природною захистом від патогенних мікроелементів. Адже негативне ставлення з’являється, насамперед, до м’яса, яєць, кави, сигарет – продуктів, які можуть бути небезпечними для здоров’я при вагітності. Крім того, кожен прийом їжі провокує вироблення інсуліну, який негативно впливає на розвиток майбутньої дитини. Саме тому організм намагається скоротити кількість споживаної їжі.

Це може стати причиною ослаблення імунітету вагітної жінки, з-за чого вона буде схильна до токсикозу.

Багато хто вважає, що токсикоз – це неодмінний елемент розвитку майбутнього малюка. І мами, занадто сильно схильні до громадської думки, можуть починати його відчувати з-за того, що «так треба».

Жінка, яка завагітніла у 30 років і пізніше, може відчувати токсикоз набагато сильніше, ніж більш молоді мами. Вважається, що чим менше вік, тим легше переноситься будь-який дискомфорт. А якщо ви страждали від нудоти під час попередньої вагітності, ризик повторення ситуації досить великий.

Вона майже завжди супроводжується сильним токсикозом. Причина – подвійне навантаження на організм, з-за чого дискомфорт стає практично неминучий.

Як впоратися з токсикозом?

Будь-які ліки в період вагітності може позначитися на майбутньому малюку. Тому вдаватися до медикаментозного лікування слід лише в крайніх випадках прояви токсикозу. При цьому воно повинно бути комплексним, а прийом будь-яких препаратів необхідно узгоджувати з лікарем.

Можна віддати перевагу гомеопатичним засобам лікування, які вважаються найбільш нешкідливими як для жіночого організму, так і для несформованого дитячого. В цьому випадку не потрібно боятися побічних ефектів і передозування, але порада фахівця все одно необхідний. Також можна вдатися до ароматерапії, вибравши улюблене ефірне масло.

З народних засобів полегшення нудоти, які досить ефективні, медики найчастіше рекомендують наступні.

При цьому слід враховувати свої особисті смаки та індивідуальні особливості організму. Вагітність протікає у кожної жінки по-різному, тому частіше прислухайтеся до себе і робіть тільки те, що викликає у вас позитивні емоції. Адже це найщасливіший час, коли ви чекаєте появи на світ свого малюка! Ніщо не повинно його затьмарювати!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Причини підвищення холестерину в крові при вагітності

Зміст статті: Норма показника холестерину Що означає високий холестерин під час вагітності? Навіщо потрібен контроль? Профілактика та лікування збільшення рівня холестерину Період виношування дитини – це час, коли організм повністю…

Причини та методи боротьби з депресією при вагітності

Зміст статті: Виникнення і становлення депресії Прояв депресії під час вагітності Як розпізнати проблему? Як впоратися? Наостанок Період вагітності – час великих змін у житті майбутніх мам і тат. Для…

Причини ознобу при вагітності на ранніх термінах

Зміст статті: Можливі причини ознобу Дефіцит мікроелементів Небезпечні патології Часто майбутніх мам турбує, чому їх морозить на ранніх термінах вагітності. Вважаючи явище показником простудного або іншого захворювання, багато лякаються його….