Тільки для справжніх пані!

Причини та методи боротьби з депресією при вагітності

Причини та методи боротьби з депресією при вагітності

Період вагітності – час великих змін у житті майбутніх мам і тат. Для жінки це не тільки стан душі, але й тіла, яке змінюється, даючи можливість з’явитися ще одній людині. Під час вагітності на душевну рівновагу може вплинути будь-яка дрібниця, що часто призводить до емоційного розладу. Одним з таких кризи є депресія при вагітності.

Депресія – це негативне душевний стан. Здебільшого вона проявляється серед представниць жіночої статі. Перебуваючи в поганому настрої, що жінка звертає увагу на негативну складову свого оточення. На жаль, позитивне при цьому вона зауважує куди менше, ніж посилює свій стан.

Депресія у вагітних жінок спостерігається не часто. Все-таки цей період майбутніми мамами сприймається як зміни на краще. Наявність симптомів депресії може надати негативний вплив на зародження, розвиток і народження майбутньої дитини.

Виникнення і становлення депресії

Поява початкових симптомів депресії може бути викликане яким-небудь негативною подією або дією. Наприклад:

Депресія під час вагітності часто визначається при наявності перелічених вище проблем. Але це лише мала їх частина.

Набагато складніше поставити такий діагноз, якщо видимих приводів немає: вдома все добре, навколишні підтримують, навколо позитивні емоції, але загальний настрій поступово сходить на «ні»…

У період вагітності відбувається перебудова жіночого організму, при якій великий акцент отримує процес розвитку нового життя. На жаль, такі зміни не проходять без сліду для самих майбутніх мам, що порушує їх емоційний стан, робить його більш хистким і схильним оточуючим подразників. Все це і призводить до формування і розвитку депресії. Більш того, змінюється звичний уклад життя, що веде до зниження ділової і фізичної активності.

Прояв депресії під час вагітності

Симптоматика прояви депресії здебільшого однакова, але все ж варто нагадати, в чому вона може виражатися:

Під час вагітності депресія супроводжується й іншими ознаками, але, мабуть, поява побоювань з приводу виношування дитини та її народження можна виділити окремо. У жінки поступово підвищується почуття тривоги, що може проявлятися в підвищеній плаксивості і бажання вираження жалю як зі свого боку, так і з боку оточуючих.

Через це спостерігається загальне порушення сну. При цьому важко засинати і прокидатися. Можлива втрата апетиту. Як результат, поступово розвивається апатія під час вагітності.

Це стан, при якому не те що рухатися не хочеться, але навіть вживання їжі сприймається як щось протиприродне.

Участь з боку оточуючих не може підняти настрій або хоч скільки-небудь виправити ситуацію. Голова в цей час у майбутньої мами сповнена негативних емоцій. У такій ситуації краще звернутися до лікаря або психотерапевта. Відкладання проблеми в довгий ящик або рішення на «авось» тут не годиться. Будь-які негативні фактори негативно позначаться на дитині. А апатія при вагітності тільки посилить ситуацію.

Депресія на ранніх термінах вагітності може проявлятися по-різному. Відрізняються її ознаки і по триместрах.

Як розпізнати проблему?

Депресія вчасно вагітності – випадок не винятковий, а й летіти до лікаря, стрімголов, якщо у майбутньої мами просто «поганий настрій», не варто. Частота появи симптомів може змінюватися. Якщо ознаки зберігаються протягом двох і більше тижнів, то варто звернути на них увагу. Підвищення частоти появи симптомів – перший сигнал того, що це не просте погіршення настрою.

Слово депресія слід починати вживати якщо:

Для виявлення депресії використовують різного роду оціночні шкали. Окремі їх види можуть бути застосовані при самостійному діагностуванні негативного процесу.

Під час проходження будь-яких тестів не варто міркувати над відповіддю, кращим буде перше, що прийшло на розум.

Як впоратися?

Як боротися з депресією? Питання не настільки складний, як може здаватися на перший погляд. Лікувати стан депресії треба, якщо не сказати більшого.

Ніхто не заперечує можливості різних способів лікування, але ми ж розглянемо основні.

Наостанок

Як говорилося вище, вагітність – це стан душі. Будьте спокійні, і вам обов’язково буде легше подолати періоди депресії. Багато дівчат і жінки проходили через цю недугу і успішно зцілялися!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Причини ознобу при вагітності на ранніх термінах

Зміст статті: Можливі причини ознобу Дефіцит мікроелементів Небезпечні патології Часто майбутніх мам турбує, чому їх морозить на ранніх термінах вагітності. Вважаючи явище показником простудного або іншого захворювання, багато лякаються його….

Чому дитина в животі мами дуже активна

Зміст статті: Перші руху Вплив навколишнього середовища на поведінку плоду Вплив запахів Як дізнатися, що почалася гіпоксія? Багато вагітні жінки з хвилюванням ставляться до того, як дитина поводиться в животі….

Чому при вагітності немає токсикозу?

Ранкова нудота, блювання і непереносимість смаків і запахів вважаються неодмінними супутниками вагітності на ранніх термінах. Страждаюча токсикозом жінка може повною мірою відчути, що в її організмі відбуваються серйозні зміни. Але…