Тільки для справжніх пані!

Причини сухого кашлю і першіння в горлі тривалий час

Причини сухого кашлю і першіння в горлі тривалий час

Багато людей стикалися з першіння в області горла. Воно виникає зненацька. У гортані починає лоскотати. Це викликає кашель, який важко зупинити протягом декількох хвилин.

Такий симптом часто пов’язують з розвитком простудного захворювання. Але це не завжди так. Дискомфорт у горлі може бути викликаний різними причинами, тому, якщо неприємний процес триває кілька днів, зверніться до лікаря для встановлення діагнозу.

Що викликає патологічний процес?

Давно відомо, що кашель — захисна реакція організму. Він очищає бронхи від патогенних мікроорганізмів, пилу і захищає від несприятливого впливу навколишнього середовища. Частий сухий кашель нерідко провокують зовнішні причини.

Один з головних винуватців його появи — пересушене повітря в приміщенні. У нормі вологість в кімнаті повинна варіюватися від 50 до 60 відсотків. Коли її показник нижче, людському здоров’ю завдається суттєвої шкоди. Відбувається пересихання слизової оболонки гортані, що викликає першіння і дискомфорт в горлі.

Щоб запобігти розвиток сухого кашлю, рекомендується придбати і встановити в квартирі зволожувач повітря. Якщо з якихось причин це неможливо, допомогти може мокрий рушник, що висить на гарячій батареї, або кілька чашок з водою, розставлені на підвіконні.

Людям, що живуть у великих містах, доводиться дихати повітрям, отруєним смогом працюючих заводів і машин. Вони частіше страждають від покашлювання, ніж мешканці маленьких селищ. Так відбувається тому, що забруднене повітря подразнює слизову оболонку, провокуючи набридливу лоскіт в гортані. Щоб угамувати подразнення і змочити горло, жителям мегаполісу потрібно постійно носити пляшечку з водою і періодично відпивати з неї. Це частково допоможе заспокоїти неприємне першіння.

Патологічний процес, що викликає свербіж у горлі, провокують шкідливі звички. Завзяті курці часто страждають нападами сухого кашлю. Це тривожний симптом, який свідчить про те, що пора терміново відмовлятися від сигарет. Якщо куріння не встигло викликати серйозні порушення в дихальній системі, після звільнення від нікотинової залежності бронхи швидко очистяться, дискомфорт піде, дихання стане легким і вільним.

Свербіж в горлі іноді починається від прийому лікарських препаратів. Якщо при лікуванні підвищеного тиску або серцево-судинних захворювань турбує непереборне бажання відкашлятися, зверніться до лікаря. Можливо, треба зменшити дозу таблеток або призначити інший препарат.

Причини інфекційного характеру

Запальні процеси у верхніх дихальних шляхах у більшості випадків провокують неприємні відчуття при ковтанні. Хворі скаржаться на те, що дере в горлі і кашель, що виникає при цьому, важко вгамувати. Якщо такі симптоми супроводжуються чханням, високою температурою, скоріше всього в організмі людини розвивається інфекція. Це можуть бути:

Лікування таких захворювань треба починати швидко, тому що вони здатні принести багато ускладнень. Якщо терапія почата вчасно, через кілька днів першіння в горлі пом’якшується, і мокротиння з бронхів починає відходити.

Коли відкашлювання слизу відбувається з працею тривалий час, потрібно насторожитися. Такий симптом нерідко виникає при пневмонії. Щоб не ризикувати здоров’ям, треба обов’язково пройти обстеження і з’ясувати причину кашлю.

Люди часто скаржаться, що першіння в горлі різко посилюється ночами. Виникаючий при цьому кашель сильно вимотує і заважає спати. Неприємні відчуття загострюються від того, що в горизонтальному положенні кровообіг в легенях сповільнюється. Слиз в бронхах починає гірше розсмоктуватися. Це призводить до скупченню її в дихальних шляхах. Для очищення бронхів організм включає захисний рефлекс — кашель.

У деяких випадках під час сну слиз накопичується і в носоглотці. Її надлишки повільно стікають по задній стінці гортані, дратуючи кашлевые рецептори. Щоб позбутися від нічного кашлю, потрібно з’ясувати, яка хвороба провокує скупчення слизу, і пустити всі сили на її усунення.

Неінфекційні причини

Біль у горлі викликають захворювання нервової системи. Невроз гортані може початися у відповідь на сильний стрес, негативний вплив навколишнього середовища, шкідливі звички. Інколи винуватцями патології є остеохондроз хребта, хронічний тонзиліт або ларингіт.

Алергічні реакції — поширена причина покашлювання. Свербіж в горлі, викликав кашель, що супроводжується нежиттю і слезоточивостью очей. Так організм реагує на алерген. Хворобливий стан може виникнути під впливом пилу, вовни тварин, парфумерії або цвітіння рослин. Щоб позбутися від патології, треба виявити алерген і захистити людину від його впливу.

Щоб не допускати дискомфорту, потрібно вдихати повітря через ніс. Всередині органу знаходяться спеціальні мікроскопічні війки, в яких затримуються частинки пилу і шкідливі бактерії. До того ж, проходячи через них, повітря прогрівається. Коли ніс забитий слизом, людина змушена дихати ротом. Від цього неминуче пересихає горло, викликаючи першіння і кашель.

Що потрібно для лікування?

Сухість в горлі — не самостійне захворювання. Це всього лише симптом численних хвороб. Щоб розібратися, як лікувати виникла патологію, необхідно повне обстеження.

Коли триває першіння в горлі та сухий кашель тривалий час, а причини вам до кінця не ясні, необхідно негайно звертатися до лікаря.

Кожен діагноз вимагає індивідуального лікування, тому не приймайте медичні препарати без погодження з лікарем. Замість допомоги вони нерідко призводять до сильних ускладнень.

В комплексі з медикаментозною терапією корисно використовувати перевірені народні методи.

Швидко лікує хворе горло інгаляція. Для пом’якшення гортані її бажано робити з лікарських трав. Закип’ятіть літр води, покладіть туди ложку сушених листя евкаліпта, проварити 2 хвилини вимкніть. Капніть в рідину ялицеве масло і подихайте над парою 10 хвилин.

Щоб терапія була успішною, лікарі рекомендують дотримуватися режиму харчування, що виключає жирні, солоні і пряні страви. Намагайтеся не вживати занадто гарячі страви, пийте більше чистої води та фруктових морсів.

Якщо вас турбує першіння в горлі, постарайтеся швидше приступити до лікування цієї неприємності. Найчастіше сухість, свербіж і кашель швидко проходять, не залишаючи після себе наслідків.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Причини і симптоми варикозу нижніх кінцівок

Зміст статті: Визначення та особливості розвитку Стадії захворювання і характерні симптоми Основні та другорядні причини патології Ефективні методи профілактики стану Варикозне розширення вен, при якому численні надувшись вузли покривають поверхню…

Причини і лікування нічних болів у шлунку

Зміст статті: Причини та особливості нічних неприємних відчуттів Перша допомога Діагностика і лікування Правильне харчування при хворобах шлунка Додаткова допомога Профілактика Коли починає боліти шлунок, особливо по ночах, потрібно, не…

Причини виникнення темних кіл під очима і способи позбавлення від них

Зміст статті: Фактори, викликають подібне явище Способи позбавлення від неприємного явища Нестача сну Перевтома і стрес Шкідливі звички Незбалансоване харчування Поганий догляд або застосування неякісної косметики Хвороби Профілактичні заходи Одна…