Тільки для справжніх пані!

Причини, профілактика і наслідки гіпоксії у новонароджених

Причини, профілактика і наслідки гіпоксії у новонароджених

Найважливіше значення для дитини, яка знаходиться в животі мами, має об’єм кисню, що надходить у його організм. Дефіцит цього хімічного елемента загрожує серйозними негативними наслідками. І найпоширеніше з них – гіпоксія у новонароджених. Це не захворювання, а стан, що є поштовхом до розвитку багатьох недуг. Зокрема, воно відбивається на нервовій системі і головному мозку малюка.

Однак кисневе голодування легко можна запобігти. Головне – слідувати простим правилам, які позитивно вплинуть на розвиток дитини і перебіг вагітності в цілому.

Наслідки нестачі кисню

Існує кілька різновидів гіпоксії:

Саме остання форма кисневого голодування несе максимальну небезпеку для малюка. Однак гостра гіпоксія – явище, яке майбутня мама не в змозі контролювати і, тим більше, запобігти. Воно може бути пов’язано з затяжними пологами, загальним наркозом, різким зниженням артеріального тиску жінки, проблемами з пуповиною… І тут тільки лікарі можуть правильно розв’язати проблемну ситуацію. Якщо ж говорити про хронічної гіпоксії, то кожній вагітній жінці під силу не допустити її розвитку.

Що ж загрожує дітям, у яких було зафіксовано такий стан? Ось далеко не повний список:

Наявність гіпоксії новонародженого довгий період може привести не тільки до інвалідності. Найстрашніше, що може трапитися, – летальною результат. Тому завдання кожної матері – забезпечити максимальні умови для того, щоб її «пузожитель» був забезпечений не тільки вітамінами та поживними речовинами, але і киснем. А як це зробити, розповімо нижче.

Куріння – фактор «номер один»

Щоб запобігти таке явище, як гіпоксія у новонароджених, необхідно знати чинники, що впливають на його розвиток. Причина №1 – неправильний спосіб життя жінки.

Доведено, що гіпоксія найчастіше трапляється у дітей, чиї мами курили під час вагітності. Шкідливі речовини, що знаходяться в сигаретному димі, отруюють організм не тільки жінки, але і її не народженої дитини. Адже він містить:

Коли все це потрапляє в організм вагітної жінки, то автоматично впливає на всі найважливіші системи життєдіяльності дитини. Як результат – гіпоксія у новонароджених, і деколи в досить важкій формі.

Алкоголь – під абсолютною забороною!

Ще одна поширена причина кисневого дефіциту в організмі новонароджених – алкогольні напої, якими під час вагітності жінка зловживала. Взагалі, цей фактор є джерелом багатьох найстрашніших патологій, і гіпоксію новонародженого можна вважати найменшим злом з можливих!

Справа в тому, що розпад алкоголю в крові матері призводить до утворення не просто небезпечних, а убивчих речовин. Вони розносяться по всьому організму, потрапляючи і в тільце дитини. Ці отрути позначаються на його розвиток гальмують його, пригнічуючи життєво важливі центри, включаючи дихальний. Але найголовніше – прийом спиртних напоїв викликає спазм судин плаценти і пуповини. Це, в свою чергу, погіршить постачання киснем і живильними компонентами, що розвивається, маляти.

Гіпоксію новонародженого в даній ситуації посилюють інші патології, серед яких відставання в розумовому розвитку, порушення серцевого ритму, а також такі недуги як мікроцефалія, аномалії будови обличчя і непропорційне статура.

Сонце, повітря і спорт…

Дуже часто майбутні мами безпідставно намагаються захистити себе від фізичних навантажень і активності. Вони вважають, що вагітність – це чудовий привід цілий день лежати на дивані і не відмовляти собі в харчових задоволеннях. Насправді це поведінка в корені неправильно! Обмеження фізичних навантажень можливо, але лише при наявності певних показань, наприклад, гіпертонусу м’язів матки. В цьому і деяких інших випадках гінеколог, провідний вагітність, відправляє жінку на лікарняний і прописує постільний режим.

В інших ситуаціях, коли вагітність протікає нормально, адекватні фізичні навантаження просто необхідні! Справа в тому, що, вдихаючи чисте свіже повітря, майбутня мама насичує киснем відразу два організму – свій і дитини.

Лікарі рекомендують проводити на вулиці не менше двох годин на добу. Така прогулянка повинна проходити далеко від загазованих доріг або великих звалищ. Піший хід можна чергувати з легким бігом підтюпцем – знову-таки, з дозволу лікарів.

Але це ще не вся фізична активність, актуальна для майбутніх матусь! Кисневе голодування малюка можуть запобігти:

До Речі, навіть танець з чоловіком під улюблену музику сприятиме надходженню кисню в організм мами і дитини. Головне, щоб мелодія була не зовсім повільною, а рухи жінки – не надто різкими!

Дихаємо правильно

Окрема розмова – дихальна гімнастика. Гіпоксія новонародженого дуже часто викликана тим, що мама просто… не вміє дихати! Постійно збільшується в розмірах матка «піднімає» внутрішні органи вгору, змінюючи тим самим і діафрагму. А адже саме вона відповідає за «правильність» дихання.

Втім, існують ефективні техніки, що дозволяють збільшити об’єми кисню, що надходить в організм. Освоїти їх легше простого; можна займатися скрізь – удома, в офісі, в громадському транспорті. Зате ризик того, що у малюка буде гіпоксія новонародженого (або асфіксія), істотно знизиться!

Імунітет повинен бути на висоті

Наступний важливий фактор – імунітет. Якщо під час вагітності жінка перенесла хоча б одне інфекційне захворювання, ризик того, що у дитини буде гіпоксія, збільшується. Справа в тому, що всі внутрішньоутробні інфекції впливають на стан плаценти і навколоплідних вод. Відбуваються порушення кисневого обміну між матір’ю та дитиною, внаслідок чого останній не отримує заповітного хімічного елемента.

Звичайно, від усіх болячок не вбережешся, проте дуже потрібно постаратися зробити це! Слід:

Як кажуть, береженого бог береже, і майбутня мама повинна пам’ятати, що несе відповідальність не тільки за себе, але і за майбутньої дитини.

Нехитрі правила – відмінний результат

Резюмуючи весь медичний досвід, перерахуємо, як саме можна захистити свою дитину від гіпоксії:

Слідуючи цим нехитрим правилам, можна розраховувати на те, що хронічна гіпоксія новонародженого не торкнеться малюка. А значить, він народиться максимально підготовленим до умов зовнішнього світу!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Причини, клінічна картина і методи лікування кольпіту при вагітності

Зміст статті: Причини Симптоми Діагностика Методи лікування Можливі небезпеки Профілактика Поява будь-яких виділень під час вагітності повинно стати приводом для занепокоєння. Цей симптом свідчить про розвиток серйозних патологій, які можуть…

Причини токсикозу і способи знизити дискомфорт

Зміст статті: Визначення і ознаки токсикозу Коли може початися прояв токсикозу? Причини токсикозу Як впоратися з токсикозом? Незважаючи на те, що очікування народження дитини – одна з найпрекрасніших періодів в…

Причини підвищення холестерину в крові при вагітності

Зміст статті: Норма показника холестерину Що означає високий холестерин під час вагітності? Навіщо потрібен контроль? Профілактика та лікування збільшення рівня холестерину Період виношування дитини – це час, коли організм повністю…