Тільки для справжніх пані!

Причини появи задушливого кашлю та методи терапії

Причини появи задушливого кашлю та методи терапії

Кашель – явище досить серйозне і вимагає кваліфікованого лікування. А якщо при його нападах ще і з’являється відчуття задухи – це привід для негайного звернення до лікаря.

Адже далеко не завжди задушливий кашель у дорослого – це застуда, дуже часто він є ознакою набагато більш серйозних захворювань. Тільки постановка точного діагнозу забезпечить ефективне лікування. Ось чому візит в поліклініку при даному типі кашлю обов’язковий.

Що може викликати задушливий кашель?

Факторів, які є причиною появи подібного виду кашлю досить багато. Так, його наявність може свідчити про:

Крім того, задушливий вид кашлю може з’явитися, якщо людина курить протягом багатьох років, або при наявності певної роботи, яка може мати подібний побічний ефект.

Також ознаки задухи можуть мати місце, якщо в дихальні шляхи людини потрапив сторонній предмет, що утруднює доступ кисню.

Незважаючи на те, що подібне явище не стане приводом для серйозного лікування, виклик швидкої допомоги тут обов’язковий. Для усунення чужорідного предмета без наслідків необхідні певні професійні навички.

Таким чином, причин, що викликають подібний вид кашлю, досить багато. Саме тому в першу чергу необхідно встановити точний діагноз і лише після цього приступати до лікування. Грамотна терапія в більшості випадків не тільки полегшує стан людини, але і повністю позбавляє його від неприємної хвороби.

Ознаки даного виду кашлю

Необхідно уважно стежити за усіма супроводжуючими напад ознаками. Подібні нюанси значно допоможуть в постановці правильного діагнозу і будуть сприяти призначенню адекватного лікування. Отже, симптоми, які допоможуть визначити причину хвороби, наступні.

Також важливо звертати увагу, в який час доби кашель починає душити людини.

В окрему групу входять жінки, які виношують дитину. Подібний вид кашлю з’являється у них, як правило, внаслідок респіраторних захворювань гострого характеру.

Основною небезпекою нападів кашлю є напруга живота. Через це може виникнути сильна біль. Слід зазначити, що прийом будь-яких препаратів проти кашлю на даному етапі небажаний, так як з’являється ризик розвитку патологій майбутнього малюка.

Рекомендується скористатися народними засобами, якщо причина нападів криється в застуді. У разі якщо кашель викликаний більш серйозним захворюванням, вибір медикаментозного лікування повинен здійснюватися з урахуванням співвідношення ступеня ризику з користю для терапії.

Перша допомога

Дуже важливо, щоб людина, яку турбує задушливий кашель, негайно звернувся до лікаря. Самолікування такого захворювання може призвести до різних ускладнень, в тому числі спровокувати перехід у хронічну форму.

Але якщо ви хочете полегшити дихання до прибуття лікаря, покладіть руки під струмінь гарячої води. Це різко розширить бронхи, і настане полегшення доступу кисню.

Якщо проблема в потрапляння стороннього предмета в дихальні шляхи, не рекомендується робити самостійні дії. Фахівці обережно усунуть об’єкт, не викликаючи ускладнень. Але якщо ситуація стала занадто критичною і вимагає негайного втручання, підійдіть до хворого ззаду і різким рухом стисніть його ребра обома руками. Рефлекторний видих випустить порцію повітря, з яким вийде і чужорідне тіло.

Терапія

Вибір способу лікування залишається за лікарем. Задушливий кашель – досить серйозне захворювання, що вимагає грамотної терапії. В іншому випадку хвороба перейде в хронічну форму і буде турбувати пацієнта до кінця життя.

Як правило, терапія включає в себе прийом відхаркувальних і протизапальних засобів, а також лікарських препаратів, покликаних розширити бронхи і придушити напад.

Ефективними засобами є сиропи від кашлю і комплексні препарати з широким спектром дії. Остаточний вибір ліків залишається за лікарем.

Народні рецепти

Прийом медикаментозних препаратів можна поєднувати з народними засобами, які посилюють ефект від терапії.

Не менш ефективними вважаються відвари і настої із спеціальних трав, здатних полегшити стан хворого:

Також можна робити прогрівання, компреси і спеціальний масаж, який сприяє відходженню мокротиння і позбавлення від приступів кашлю.

Проте варто пам’ятати, що кашель подібного типу не повинен лікуватися вдома, необхідно забезпечити хворому грамотну терапію. При несерйозному підході до лікування і відкладення візиту до фахівця ризик розвитку ускладнень буде зростати з кожним днем.

Профілактичні заходи

Для того щоб не тільки позбутися від задушливого кашлю, але і зробити так, щоб він більше не турбував, необхідно дотримуватися здоровий спосіб життя.

Корисно як можна частіше бувати на свіжому повітрі, уникати скупчення тютюнового диму. Якщо ви є курцем, та ще й зі стажем, необхідно негайно припинити вживання нікотину. Слід враховувати: якщо ви курите, але задушливий кашель вас ніяк не турбує, це тимчасова відстрочка. Дана проблема виникне в будь-якому випадку, якщо не повністю відмовитися від сигарет.

Якщо кашель мучить знову одразу після лікування, можливо, це алергічна реакція на який-небудь предмет в будинку. регулярно Провітрюйте кімнату і робіть вологе прибирання, щоб уникнути скупчення пилу, вовни тварин і цвілі. Чим частіше будуть проводитися подібні заходи, тим менше дратівливих чинників буде присутній в будинку, а значить, процес позбавлення від задушливого кашлю буде більш ефективний.

Також при тривалих нападах задушливого кашлю слід переглянути свій раціон. Виключіть зі свого меню гострі страви, солодке, а також газовані напої. При відсутності медичних протипоказань навіть корисно поголодувати добу, не вживаючи нічого крім фільтрованої води.

Таким чином, позбавлення від задушливого кашлю повинно носити комплексний характер і контролюватися лікарем. Від пацієнта потрібно дотримання медичних рекомендацій, а також повна відмова від шкідливих звичок.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Причини сухого кашлю і першіння в горлі тривалий час

Зміст статті: Що викликає патологічний процес? Причини інфекційного характеру Неінфекційні причини Що потрібно для лікування? Багато людей стикалися з першіння в області горла. Воно виникає зненацька. У гортані починає лоскотати….

Причини і симптоми варикозу нижніх кінцівок

Зміст статті: Визначення та особливості розвитку Стадії захворювання і характерні симптоми Основні та другорядні причини патології Ефективні методи профілактики стану Варикозне розширення вен, при якому численні надувшись вузли покривають поверхню…

Причини і лікування нічних болів у шлунку

Зміст статті: Причини та особливості нічних неприємних відчуттів Перша допомога Діагностика і лікування Правильне харчування при хворобах шлунка Додаткова допомога Профілактика Коли починає боліти шлунок, особливо по ночах, потрібно, не…