Тільки для справжніх пані!

Причини підвищення холестерину в крові при вагітності

Причини підвищення холестерину в крові при вагітності

Період виношування дитини – це час, коли організм повністю перебудовується під нові умови. Для контролю таких змін жінка протягом всіх 9 місяців регулярно здає безліч різних аналізів.

Їх результати часто насторожують майбутню маму, якщо вона не знає точних показників, відповідних даному особливому періоду. Наприклад, підвищений холестерин при вагітності – один з головних приводів для занепокоєння. Але чи дійсно це так страшно і потрібно приймати заходи для зниження значень?

Норма показника холестерину

Кожна вагітність індивідуальна, і жіночий організм може мати власні показники роботи в кожному конкретному випадку. Однак, згідно зі статистикою, існує норма рівня холестерину в крові у майбутніх мам у віці від 15 до 44 років. Вона дорівнює числу, яке утворюється в результаті подвоєння звичайного показника.

Наприклад, до 20 років норма холестерину в крові жінки варіюється в межах 3,08-5,18 ммоль/л. Якщо є вагітність, стандартні цифри будуть дорівнювати 6,16-10,36 ммоль/л. Таким же методом подвоєння розраховується норма у жінок інших вікових категорій.

При відсутності відхилень аналіз на визначення рівня холестерину здається три рази за весь період виношування дитини – кожен триместр.

Якщо є якісь відхилення, необхідно повторне дослідження для уточнення результатів і призначення кваліфікованого лікування.

Після того, як дитина народжується на світ, підвищений рівень холестерину в крові нормалізується протягом 1-3 місяців. Для цього необхідно стежити за раціоном, не зловживати жирними стравами і відмовитися від кави.

Що означає високий холестерин під час вагітності?

В період виношування дитини в жіночому організмі відбуваються глобальні зміни. Повністю змінюється гормональний фон: гормони, які відповідають за нормальний перебіг менструального циклу, заглушаються, а ті, які несуть відповідальність за збільшення молочних залоз і вироблення молока, навпаки, активно синтезуються.

Основою для останніх є жири, які утворюються з холестерину. Печінка при цьому не встигає повністю перебудувати синтез гормонів, що і є основною причиною підвищення рівня холестерину в крові під час вагітності. Незабаром після пологів цей показник приходить в норму. Однак слід знати, що для стабілізації холестерину потрібен час. Підвищений рівень може зберігатися деякий час після появи на світ дитини, тому рекомендується здавати аналіз лише після закінчення післяпологового періоду.

Навіщо потрібен контроль?

Але якщо підвищений холестерин у період виношування дитини є нормою, навіщо потрібно контролювати його рівень протягом всієї вагітності? Пов’язано це з тим, що даний показник може збільшуватися набагато більше допустимих цифр. А це пов’язано з ризиком як для мами, так і для малюка.

Надто високий рівень холестерину може стати причиною зниження міцності судин матері і збільшення в’язкості крові. А дитина при цьому ризикує отримати захворювання печінки, нирок чи серцево-судинної системи. Саме тому вкрай важливо контролювати процес підвищення холестерину і регулярно фіксувати показники в динаміці.

Існують певні симптоми, коли слід негайно звернутися до лікаря. Отже, допомога спеціаліста необхідна, якщо:

При зверненні до фахівця будуть з’ясовані причини різкого підвищення холестерину та вжиті заходи для того, щоб знизити його до нормальних показників. При відсутності своєчасного лікування майбутня мама може зіткнутися з такими неприємними наслідками, як:

Профілактика та лікування збільшення рівня холестерину

Щоб не допустити надмірного підвищення холестерину, необхідно ретельно стежити за своїм раціоном. Потрібно вживати більше фруктів і овочів, відмовившись при цьому від кави і яєць. Бажано зменшити вживання смаженої їжі і солодкого.

Якщо все-таки холестерин занадто сильно збільшився, слід негайно вжити заходів для того, щоб знизити його. При запущеному стані лікар випише препарати, але бажано не доводити до цього заходу, намагаючись досягти зменшення показників за допомогою дієти.

Рекомендується вживання цільнозернових продуктів, меду, сухофруктів і трав’яного чаю. При цьому потрібно стежити за тим, щоб така дієта не привела до появи зайвих кілограмів, які також небажані для сприятливого перебігу вагітності. Не допускайте переїдання, краще їсти менше, але частіше. При відсутності протипоказань можна займатися невеликими фізичними вправами за погодженням зі своїм лікарем.

Таким чином, підвищений холестерин при вагітності вимагає уважного ставлення, хоч і є нормою. При виникненні будь-яких тривожних симптомів слід негайно вжити заходів по нормалізації рівня концентрації даної речовини. Це допоможе уникнути неприємних наслідків, як для мами, так і для майбутнього малюка.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Причини та методи боротьби з депресією при вагітності

Зміст статті: Виникнення і становлення депресії Прояв депресії під час вагітності Як розпізнати проблему? Як впоратися? Наостанок Період вагітності – час великих змін у житті майбутніх мам і тат. Для…

Причини ознобу при вагітності на ранніх термінах

Зміст статті: Можливі причини ознобу Дефіцит мікроелементів Небезпечні патології Часто майбутніх мам турбує, чому їх морозить на ранніх термінах вагітності. Вважаючи явище показником простудного або іншого захворювання, багато лякаються його….

Чому дитина в животі мами дуже активна

Зміст статті: Перші руху Вплив навколишнього середовища на поведінку плоду Вплив запахів Як дізнатися, що почалася гіпоксія? Багато вагітні жінки з хвилюванням ставляться до того, як дитина поводиться в животі….