Тільки для справжніх пані!

Причини ознобу при вагітності на ранніх термінах

Причини ознобу при вагітності на ранніх термінах

Часто майбутніх мам турбує, чому їх морозить на ранніх термінах вагітності. Вважаючи явище показником простудного або іншого захворювання, багато лякаються його. Зазвичай нічого страшного в цьому немає, але краще виявити обачність і сходити на прийом до лікаря.

Можливі причини ознобу

Сучасні лікарі вважають, що озноб в перші тижні вагітності цілком вкладається в норму і може спостерігатися протягом двох і навіть трьох місяців. Пояснюється він гормональною перебудовою всього організму – в ньому посилено виробляється прогестерон. Він кожен місяць виділяється яєчниками і досягає найбільшого обсягу через кілька днів після того, як яйцеклітина покине яєчник.

Якщо не сталося зачаття, то рівень гормону поступово падає, а при настанні вагітності він виробляється в ще більшій кількості. Його виділяє жовте тіло, а потім і плацента. З-за швидкого підвищення концентрації прогестерону відбувається подразнення центру терморегуляції в гіпоталамусі, чим і викликане підвищення температури. Тому при незначному її зростанні і появі ознобу можна за допомогою тесту перевірити припущення про наявність вагітності.

Озноб на ранніх термінах вагітності може виникати і з інших причин, наприклад, при порушеннях роботи серця. Сьогодні досягнуті великі успіхи в кардіології, з’явилися нові технології в лікуванні та профілактиці хвороб цього важливого органу. Проте до цих пір період вагітності і пологи у жінок з даною патологією протікають досить складно. Серед широкого списку серцево-судинних захворювань можна виділити вади різного походження, ревматизм, аритмію, гіпертонію та багато інших. Ці захворювання характеризуються проблемами з кровообігом, результатом чого стає погане постачання киснем і живильними речовинами органів і тканин майбутньої мами і плоду. Сучасна діагностика дозволяє виявити патологію на самій ранній стадії і провести необхідне лікування, в тому числі і оперативне.

Озноб при вагітності, викликаний високим тиском, зазвичай супроводжується головними болями, загальною слабкістю, відчуттям дискомфорту в грудях. Причиною підвищення артеріального тиску може стати і надмірне фізичне навантаження, що недопустимо в такому стані, і нервове напруження внаслідок стресової ситуації. У будь-якому випадку необхідно викликати швидку допомогу, попередньо вимірявши тиск.

Дефіцит мікроелементів

Під час вагітності зростає потреба організму в мікроелементах і вітамінах, що пов’язано з більш активною роботою ендокринної системи, інтенсивними обмінними процесами, втратою цих корисних сполук разом з сечею і так далі.

Отже, ці речовини повинні обов’язково увійти в раціон майбутньої мами. Дуже часто у вагітних жінок виникає залізодефіцитна анемія. Залізо необхідне для підтримання рівня гемоглобіну та інших ферментів у нормі, а з їжею організм отримує лише близько 10 % заліза. Фолієва кислота відіграє важливу роль у правильному нуклеїновому обміні. Неоціненне значення йоду для формування нервової системи і підкіркових структур плода і його хребта.

Магній необхідний для регуляції багатьох обмінних процесів. Його нестача підвищує ризик розвитку ускладнень і чутливість до різного роду інфекцій. Відома роль кальцію в біохімічних реакціях організму, до цього слід додати, що цей елемент засвоюється лише в присутності магнію. Цинк бере участь у синтезі білків і нуклеїнових кислот. Брак хоча б одного з найважливіших мікроелементів здатна привести до серйозних проблем зі здоров’ям майбутньої дитини.

Треба зазначити, що настання вагітності пов’язано з пригніченням клітинного імунітету, що викликано появою чужорідного тіла в організмі. Для того щоб плід не відторгався, включаються природні механізми, що виробляють особливі білкові речовини. Вони пригнічують реакцію захисної системи, яка відновлюється після трьох місяців, однак саме на ранніх термінах вона схильна до ризику захворювань.

Небезпечні патології

Озноб на початкових термінах вагітності фахівці пояснюють гормональною перебудовою, яка іноді може тривати навіть до трьох місяців. Але в наступні періоди цей симптом може бути тривожним сигналом про можливу патології. У будь-якому випадку, краще звернутися до фахівця, який дасть потрібні рекомендації.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чому дитина в животі мами дуже активна

Зміст статті: Перші руху Вплив навколишнього середовища на поведінку плоду Вплив запахів Як дізнатися, що почалася гіпоксія? Багато вагітні жінки з хвилюванням ставляться до того, як дитина поводиться в животі….

Чому при вагітності немає токсикозу?

Ранкова нудота, блювання і непереносимість смаків і запахів вважаються неодмінними супутниками вагітності на ранніх термінах. Страждаюча токсикозом жінка може повною мірою відчути, що в її організмі відбуваються серйозні зміни. Але…

Чому кровоточать ясна при вагітності?

Зміст статті: Як визначити недугу Гігієна Лікування народними засобами Медикаментозне лікування Огляд стоматолога Харчування Жінка, стаючи на облік по вагітності, обов’язково йде на обстеження до стоматолога. Всі процеси в організмі…