Тільки для справжніх пані!

Причини, клінічна картина і методи лікування кольпіту при вагітності

Причини, клінічна картина і методи лікування кольпіту при вагітності

Поява будь-яких виділень під час вагітності повинно стати приводом для занепокоєння. Цей симптом свідчить про розвиток серйозних патологій, які можуть стати причиною негативних наслідків і для мами, і для дитини. Щоб цього не сталося, поява будь-яких нестандартних ознак має стати приводом для візиту до лікаря.

Часто фахівці діагностують кольпіт при вагітності. Його також нерідко називають вагинитом.

Причини

Під час виношування малюка у жінок досить часто розвивається кольпіт. Це пов’язано з ослабленням імунної системи вагітних – саме в цей період загроза інфікування максимальна. Крім цього, суттєво змінюється баланс гормонів, і формується кисле середовище, що створює умови для розвитку бактеріальних мікроорганізмів.

До виникнення кольпіту часто приводять наступні фактори:

Ще одним провокуючим фактором нерідко виступає активне спринцювання. До причин можна також віднести порушення в режимі харчування та носіння тісної білизни. Щоб встановити першоджерело виникнення патології, потрібно провести детальне обстеження.

Симптоми

Під час вагітності, кольпіт може мати різні симптоми – все залежить від особливостей перебігу недуги. В ході загострення хвороби спостерігаються явні прояви запалення. До найбільш характерним можна віднести наступні:

Роздратування нерідко вражає шкірні покриви, які знаходяться в області статевих органів. У запущених випадках є ризик ураження репродуктивної системи, зокрема придатків, матки.

Хронічний кольпіт має не такий виражений перебіг. В окремих випадках патологія під час вагітності і зовсім протікає безсимптомно. Саме тому не завжди вдається лікувати хворобу вчасно. Якщо проігнорувати кольпіт при вагітності, симптоми якого були вказані вище, є ризик небезпечних наслідків.

Більш того, ця хвороба потребує лікування в будь-який період життя жінки. Проблема, зокрема, доставляє дискомфорт, заважає завагітніти, а тому затягувати зі зверненням до фахівця категорично не рекомендується!

Діагностика

Щоб виявити кольпіт, лікарі призначають лабораторні та клінічні дослідження. Діагностика повинна включати наступні етапи:

Лікувати патологію можна виключно після отримання результатів діагностичних досліджень. Терапію підбирають з урахуванням причини недуги.

Методи лікування

Лікувати захворювання потрібно з призначення дієти. Щоб впоратися з недугою, необхідно обмежити споживання кислих, гострих і солоних страв. Під забороною також прянощі і солодкі продукти. Під час терапії не можна займатися сексом.

Щоб впоратися з недугою, дуже важливо встановити і усунути провокуючі фактори. Чим саме лікувати патологію, повинен вирішувати лікар за результатами аналізів. Найчастіше показані антибактеріальні засоби. Лікування носить місцевий характер і передбачає застосування кремів, свічок і мазей. Як правило, фахівці виписують такі препарати:

 • «Тержинан» і «Гексикон». Дані засоби є препаратами вибору в період виношування дитини. Їх вводять у піхву на ніч. Курс такої терапії складає 7-14 діб.
 • «Бетадин». Даний препарат можна використовувати при вагітності, однак робити це допустимо лише до 12 тижня. В цьому засобі йод. На пізніх термінах він може впливати на роботу щитовидної залози дитини.
 • «Поліжінакс». Фахівці не можуть дати єдиного відповіді, чи можна застосовувати даний препарат при вагітності. При виношуванні дитини засіб заборонено, проте за пару тижнів до пологів його дозволяється використовувати.
 • «Пімафуцин». Дана речовина призначають при грибковому походження недуги. Лікар може виписати також «Ністатин» і «Клотримазол».
 • Крім етіотропної терапії, у період виношування дитини можна використовувати сидячі ванночки. В них додають відвари лікарських рослин. Не менш ефективним способом є промивання піхви. За допомогою спринцювання вдається механічним шляхом вивести патогенних мікроорганізмів. Однак багато лікарі забороняють робити дану процедуру у період вагітності, оскільки вона може принести певну шкоду.

  Ванночки вважаються абсолютно безпечним методом терапії. Вони допомагають усунути запалення і впоратися з подразненням. Дуже корисно використовувати відвари ромашки, звіробою, календули. Як правило, цю процедуру потрібно проводити не менше 2 тижнів.

  Можливі небезпеки

  Якщо вчасно не усунути кольпіт при вагітності, є ризик розвитку небезпечних ускладнень. До них відносять наступні:

  Шкідливі мікроорганізми мають схильність підніматися догори. У цьому випадку кольпіт призводить до інфікування матки, її шийки, що загрожує появою ерозій, ендометриту та інших патологій.

  При поширенні інфекції на плаценту, навколоплідний міхур, води є ризик появи хоріоамніоніта. Це загрожує малому відставанням у розвитку і зараженням.

  При ураженні плаценти розвивається недостатність в системі. Тому є ризик дефіциту корисних речовин і кисню, що створює ризик гіпотрофії плода.

  В цьому випадку збільшується загроза народження малюка з інфекцією. Це може бути пневмонія, піодермія або інші захворювання.

  При появі кольпіту збільшується ймовірність розривів під час пологів. Набряклі тканини легко травмуються навіть за умови нормального протікання потуг. Крім цього, дане захворювання збільшує загрозу ранніх пологів. Воно може бути причиною завмерлої вагітності або викидня.

  Ще однією загрозою, яка супроводжує кольпіт, вважаються післяпологові ускладнення гнійного характеру. Також є ризик виникнення запальних патологій. До них відносять ендометрит, гнійне ураження швів, поява сепсису.

  Профілактика

  Щоб не допустити потрапляння інфекції в організм у період вагітності, потрібно вживати профілактичні заходи. Під час виношування дитини слід виконувати такі рекомендації:

  Кольпіт при вагітності вважається досить серйозним захворюванням, яке може призвести до небезпечних ускладнень і навіть негативно позначитися на розвитку малюка. Щоб цього не сталося, дуже важливо контролювати стан свого здоров’я. При найменших підозрах на погіршення самопочуття варто звертатися до гінеколога. Чим раніше почати лікування, тим краще прогноз.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Причини токсикозу і способи знизити дискомфорт

  Зміст статті: Визначення і ознаки токсикозу Коли може початися прояв токсикозу? Причини токсикозу Як впоратися з токсикозом? Незважаючи на те, що очікування народження дитини – одна з найпрекрасніших періодів в…

  Причини підвищення холестерину в крові при вагітності

  Зміст статті: Норма показника холестерину Що означає високий холестерин під час вагітності? Навіщо потрібен контроль? Профілактика та лікування збільшення рівня холестерину Період виношування дитини – це час, коли організм повністю…

  Причини та методи боротьби з депресією при вагітності

  Зміст статті: Виникнення і становлення депресії Прояв депресії під час вагітності Як розпізнати проблему? Як впоратися? Наостанок Період вагітності – час великих змін у житті майбутніх мам і тат. Для…