Тільки для справжніх пані!

Правильна мотивація: як кинути курити

Правильна мотивація: як кинути курити

Незважаючи на те, що сьогодні існує чимало розрекламованих засобів, позбавитися від такої шкідливої звички, як куріння, дуже складно. Далеко не завжди таблетки, нікотиновий пластир і електронні сигарети допомагають подолати залежність.

Справа тут не тільки в тому, що перераховані методи малоефективні в боротьбі з пристрастю до тютюну, але і в тому, що навіть найдорожче засіб не може дати бажаного результату, якщо в людини відсутня внутрішня мотивація кинути палити.

У сучасній психології виділяють кілька ефективних мотивацій, які допомагають подолати нав’язливе бажання запалити цигарку.

Мотивація на здоров’я

Не секрет, що куріння згубно впливає на здоров’я. Тютюновий дим є отрутою для людського організму. Він негативно впливає на серцево-судинну систему, провокує розвиток онкологічних захворювань і хвороб легенів. Крім того, завзяті курці страждають від кашлю, а шкіра рук, зуби і нігті набувають негарний жовтуватий відтінок. Вчені довели, що сигарети безповоротно забирають 10 років життя людини.

Мотивація на здоров’я – це найсильніший серед усіх чинників, які стимулюють позбавитися від нікотинової залежності. Без сумніву, кинути палити складно, але якщо ви це зробите, то результат буде просто приголомшливим. Ваше артеріальний тиск прийде в норму, зникне підвищена втома, задишка та інші проблеми з диханням, а ризик виникнення інфаркту та інсульту зменшиться на 30%.

Народження дитини

Народження дитини – це ще одна хороша мотивація відмови від куріння, особливо для жінки. Нікотиновий дим згубно впливає на новонародженого малюка. Для вагітних жінок він і зовсім небезпечний. Численні дослідження підтверджують, що ризик викидня у курців дам значно вище, ніж у майбутніх мам, які зуміли відмовитися від тютюну. Адже вчені вже давно довели, що під дією нікотину значно звужуються судини, що призводить до кисневого голодування плоду в утробі жінки.

Кисневе голодування вкрай небезпечно для малюка, оскільки воно може призвести до повільного розвитку плоду і стати причиною передчасних пологів, хвороби Дауна і багатьох інших захворювань нервової системи дитини.

Молодість і краса

Куріння і гарне обличчя – це абсолютно несумісні поняття. Тютюн і нікотиновий дим негативно впливають на стан шкіри і жінок, і чоловіків, викликаючи її передчасне старіння. «Обличчя курця» легко відрізнити за такими симптомами, як:

Як тільки ви позбудетеся від нікотинової залежності, ваша шкіра знову буде більш еластичною і придбає здоровий вигляд. Ваші зуби стануть білими, зникне подразнення і запалення слизової рота, а подих знову буде свіжим. Тому позитивна мотивація на красу – це ще одна вагома причина, щоб кинути палити, причому не тільки для жінок, але і для чоловіків.

Соціальний статус

Як тільки ви кинете палити, ви помітите, наскільки зміниться ваше положення в суспільстві. Вам не доведеться вислуховувати численні прохання своїх друзів і близьких не диміти в їх будинку або автомобілі, ви не будете робити вимушені перекури під час роботи, перегляду кінофільму або вечері в ресторані. Ви зможете проводити більше часу зі своєю сім’єю, яка напевно виступає проти згубної звички. А якщо у вас її ще немає, то ваші шанси зустріти свою другу половинку після відмови від куріння будуть значно вище.

Приклад для наслідування

Статистика свідчить, що в сім’ях, у яких є дорослі курці, діти набагато частіше і швидше набувають пристрасть до тютюну. Тому, якщо ви турбуєтеся про свою сім’ю і дітей, киньте диміти і стати для них прикладом для наслідування. Повірте, з їх боку ви відчуєте не тільки любов і підтримку, але і глибоку повагу.

Фінансова вигода

Ще одна вагома причина кинути палити – це фінансова вигода. Тільки задумайтеся, скільки ви зможете заощадити. Повірте, сума вийде чимала! Адже зекономлені гроші ви можете витратити на багато інші приємні речі, наприклад, похід в кіно, косметику, книги, розваги, відпустку.

Емоційну рівновагу

Багато чоловіків курять, тому що переконані, що сигарети заспокоюють і розслаблюють. Жінки ж нерідко стверджують, що вони допомагають худнути. І хоча такі люди схильні вважати сигарету своїм другом, насправді нікотинова залежність для них стає причиною стресів і емоційних розладів.

Важко повірити, але і чоловікам, і жінкам відмова від куріння дозволить стати більш щасливими і вільними. Вам не доведеться піклуватися про те, як спланувати свою ділову зустріч, щоб отримати можливість викурити сигарету, повертатися додому, щоб перевірити, загасили ви сигарету, виправдовуватися перед іншими за свою слабкість. І, нарешті, після відмови від куріння, ви зможете відчути себе більш впевненими і самостійними, адже тепер вашим життям і часом будете розпоряджатися ви, а не тютюн.

Здоров’я улюблених людей

Здоров’я улюблених людей – це ще одна ефективна мотивація до відмови від сигарет. Адже пасивне куріння теж небезпечно для людського організму. Численні дослідження доводять, що воно значно збільшує ризик виникнення захворювань серцево-судинної та дихальної системи у людей, що не мають тютюнової залежності. Особливо небезпечне пасивне паління для маленьких дітей, які набагато більше схильні до таких захворювань, як астма, бронхіт і пневмонія. Тому, виступаючи проти куріння, ви піклуєтеся не тільки про своє здоров’я, але і про здоров’я своїх близьких людей.

Позитивна мотивація для відмови від куріння – це перший крок на шляху до здорового способу життя та подолання нікотинової залежності. Безумовно, якими будуть ваші внутрішні мотиви для того, щоб позбутися від шкідливої звички, вирішувати тільки вам. Головне – рухайтеся вперед до поставленої мети і не зупинятися на половині шляху!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чому сильно поправляються, коли кидають палити

Згідно зі статистикою, кожна третя людина, що кинув палити, протягом року набирає до 3 кілограмів. У деяких випадках люди товстіють ще помітніше, додаючи у вазі 10-15 кг. Чому екс-курці, попрощавшись…

Чому від куріння може боліти голова?

Зміст статті: Можливі причини головного болю Навіщо люди курять? Наслідки головного болю Як кинути курити? Тютюнопаління – це не тільки шкідлива звичка, але і серйозний фактор ризику для здоров’я. Серед…

Чому виникає залежність від нікотину і як подолати тягу до куріння?

Зміст статті: Механізм виникнення залежності від тютюну Поради, як кинути палити, від Аллена Карра Метод Шичко: як легко кинути курити Залежність від сигарет носить психологічний характер, тому і позбавлятися від…